Absolventka Kolumbijské univerzity v New Yorku Christina Wayneová získávala praktické zkušenosti jako režisérka videoklipů. V roce 1997 napsala autobiograficky laděný scénář o dívkách z jedné exkluzivní střední školy na Manhattanu, ale tři roky jí trvalo, než sehnala dost finančních prostředků na jeho realizaci. Hrdinkou snímku Drsná škola je šestnáctiletá Cat Stormová, dívka z rozvedené rodiny, která chce konečně zapadnout mezi své vrstevníky. Její nejlepší kamarádka Delilah, vyloučená ze školy za užívání drog, však na ni nemá právě nejlepší vliv a její idol, všemi obdivovaný William, si jí vůbec nevšímá. (oficiálny text distribútora)

selfesteem

Co k tomuto filmu říct? Zklamal mě. Plakát je nádhernej, ten mě zaujal nejvíce. Jméno Dominique Swain mě spolehlivě bude lákat vždycky, ale Tart se nepovedl. Jaká drsná škola? Života? Věčně utrápená teenagerka, která se smutně plouží ulicemi, bloumá po večírcích a touží přijít o panenství. K tomu nelogický nudný příběh o rádoby zhýčkaných mladých lidech, jejichž životní náplní jsou hlavně drogy a s tím pak spojené zvláštní chování, které nemá zrovna šťastné následky. Celý film je tvořen tak nějak upoceně. Snaží se hlavně o vážnou rovinu, ale není to příliš úspěšné. Utahaná nuda s pár zajímavými scénami. Jednou stačilo. ()

marti

Obsahom je klasický kritický postoj k rodičom v dospievaní a budovanie nových sociálnych vzťahov v škole a mimo nej. Ale vo filme, ktorý je tak obsahom ako aj formou mdlý, plný pomocných berličiek a človek nevie čo nám vlastne chceli tvorcovia povedať: že drogy sú zlé? že to s nami rodičia myslia dobre? že by sa nemalo chodiť po zotmení na opustené miesta? že by sme mali dať na rady rodičov pri výbere priateľov? ()

T2

Rozpočet $3,3milióna║ Prvých 20minút sa dá zniesť a občas to aj pobaví ale potom to doslova stojí len na mieste a premieľa sa stále dokola to isté-sex,drogy,vzťahy. /25%/ ()

Falko

Cakal som trosku viac od tohto filmu. Cely film bol strasne monotonny, len obkecavacky okolo problemov zalubenej teenagerky, ktora ma problem zapadnut do partie, priatel nejavi moc velky zaujem, vlastny otec taktiez nie, az k zaveru sa to trosku vyostri, ale to uz bolo neskoro. V skratkosti jedna velka nuda, ktora sa hodi na stanicu Hallmark... 15.05.2009 ___ Dominique Swain - (Cat Storm) +++ Brad Renfro - (William Sellers) +++ Bijou Phillips - (Delilah Milford) +++ Melanie Griffith - (Diane Milford) +++ Mischa Barton - (Grace Bailey) +++ Alberta Watson - (Lily Storm) +++ Hudba: Jeehun Hwang +++ ()

veverysiak

Pripadalo mi to také bezcieľne, zrejme to bol zámer vykresliť prázdnotu a bezútešnosť jednej podivnej society, ale absentovala tam väčšia snaha o hĺbkové zobrazenie dôvodov konania hlavných postáv, len sa to tak ležérne podávalo jedna scéna za druhou, až nakoniec tie najemotívnejšie momenty vyzneli úplne umelo a neprirodzene, takže 45%. ()