Andyho film

(amatérsky film)
Experimentálny
Česko, 2009, 43 min

Andy jede s kamarády na chatu, natáčet film... (oficiálny text distribútora)

Dikaiarchos

Co se stane, když naši vnitřní jistotu o předpokládaném, ze zkušenosti odvozeném řádu a toku naší každodennosti konfrontujeme s Jistotou „nepatřičně“, „absurdně“ vykloubenou z tohoto řádu. Ten střet křehké a konejšivé vnitřní jistoty s „nemyslitelným“ vnějším faktem, ta cesta ze stavení do stodoly a její nepopsatelný účinek na nejjemnější receptory mé mysli. Skutečný filmový asteroid! Ostatně: jak snadno by vzal náležitě hmotný asteroid jistotu celému lidstvu. ()

S.Quentin QUALE

Budu-li mít na paměti, že se jedná o amatérský film, nemám problém ocenit snahu a herecké výkony zúčastněných, no o nějaké přidané hodnotě nebo hodnotné filmařině se mluvit moc nedá. Příběh je absolutně nezdůvodněný a vytržený z bůhví jakého kontextu, FF styl se obecně moc skillem chlubit nemůže, takže aspoň že nějaká ta atmosféra se místy našla, abych nemusel dávat hvězdy jen za českou hororovou produkci ze sorty "aspoň něco". 60% ()

Rosomak

Koncepčně ujasněné, minimalistické a místy i poměrně znepokojivé. Vlastně to má všechno, co chybí většině české (nejen) studentské tvorbě. A celá ta estetika amatérského filmu či homevidea mě příjemně potěšila a povýšila tak snímek na formálně hravou podívanou, která se nebojí ani přeexponování či pomalé závěrky a nepotřebuje jako berličku pěkné barvičky, falešné filtříky nebo dynamický soundtrack. Že by přece jenom měl v Česku ještě šanci styl, který by se nesnažil za každou cenu naplnit filmové standardy, a nestat se tak bezbolestnou průměrnou sračkou? Jupí :) Andy, je tak dál! Já věděl, že Vesnická zábava je jen začátek :) ()

dr.horrible

Tak nám to tu pekne prehypovali, že som od amateráku čakal viac, než mi mohol dať. Verím že takýto dementi existujú, dokonca aj pár poznám a smiať sa na blbostiach, hlavne po všetkých drogách čo požili, to je možné. Ale mne boli tí dementi hrozne nesympatickí a akokoľvek to pri prvej facke vyzeralo dobre, tí dementi mi to skrátka zhnusili a zvyšok stopáže, som už len čakal koniec ()

J*A*S*M

Autentičtější než Blair Witch a všechny díly Paranormal Activity dohromady. Koncepce výborná (mírně podobný nápad na FF mi nějakou dobu vrtal hlavou a divil jsem se, že někdo něco takovýho už dávno neudělal - a ono jo), realizace maximálně přesvědčivá. Znepokojivé jak Hannekehe Funny Games. Překvapuje mě, že jsem se o jednom z nejzajímavějších found footage filmů posledních let dozvěděl až nyní ... a ještě víc mě překvapuje, že přišel z českých luhů a hájů. ()