V každej rodine by sa našla nejaká čierna ovca, ktorá je vždy o niekoľko krokov pozadu a nedokáže si usporiadať svoj chaotický život. Sestry Liz, Miranda a Natalie by o tom vedeli rozprávať. Ich brat Ned, bývalý majiteľ biofarmy, je totiž nevyliečiteľný dobrák, poctivec a idealista, ktorému nekonečná dôverčivosť prináša nemalé problémy. A to nielen jemu, ale aj jeho blízkemu okoliu. Ned je v praktickom živote doslova nepoužiteľný, ale ako brata ho musia tolerovať. Keď však pre incident s marihuanou na farmárskom trhu skončí za mrežami a priateľka ho vyhodí z farmy, sú to opäť jeho sestry, ktoré mu pomôžu. Po návrate z väzenia ho každá z nich u seba na chvíľu ubytuje, aby si zariadil nový život. Netrvá dlho a Nedova absolútna úprimnosť im všetkým obráti životy hore nohami. Napokon si rodina uvedomí, že Nedova bezbrehá viera v poctivosť ľudstva nie je až taká smiešna a zbytočná hlúposť. Občas aj v dnešnom skazenom svete totiž prinesie skutočný zázrak! (TV JOJ)

aLPaC

Trochu komedie, trochu rodinné drama, ale výsledek je výborná směs. Paul Rudd, který mi zde lookem připomínal Ježíše, se skvělě hodí na roli dobráka, kterého všichni využívají. Jeho dvě sexy sestry, Elizabeth Banks a Zooey Deschanel, která zde opět hraje holku od podlahy, což se mi mimochodem dost líbilo, do příběhu také skvěle zapadli a i když někdy působili až otravně (hlavně Liz), tak nakonec jste je stejně museli mít rádi. Natáčení muselo být neskutečně zábavné, což dokazují na konci zkažené záběry, jenž v komedii vždy rád uvítám. Co víc dodávat, prostě takový film na odpočinutí a vypnutí mozku. Víc takových! ()

hellstruck

Možná, že čtyři hvězdičky jsou až moc, ale ona z toho čiší taková neuvěřitelná pohoda, že nemůžu dát méně. O tom, že je to předvídatelné bych se u takových filmů ani nezmiňovala, takový druh komedie nemá překvapovat. Žádný hloupý humor jak jsem se obávala se naštěstí nekonal a já dostala seskupení sympatických herců, kteří si mou pozornost drželi celých devadesát minut. Naivní Ned, který v každém hledá jen to dobré, bisexuálka Nat (výborná Zooe) nebo kariéristka Miranda mě prostě bavili,přestože se žádné sály smíchu nekonaly. Prostě pohodička :) ()

C0r0ner

Není to kdovíjak chytrý film, ale to asi ani nikdo nečekal. Místo toho jde především o kritiku dnešní společnosti a bohapustou zábavu. A ta se teda povedla jaksepatří! Dlouho jsem se tak nezasmál geniálně postavenému situačnímu humoru, který měl na svědomí jeden jediný idiot, který si s nám ale bez problému vystačil celý film. Parádní pohodový relax. 90% ()

Kalper

Velice příjemná komedie o naivním hipíkovi, který svou upřímností a laskavostí ničí pokřivené světy lidí v okolí a sám se dostává do potíží. Mohlo to sklouznout k trapnosti a prvoplánovému humoru, ale nestalo se tak. Děj příjemně plyne, vtipy jsou dobře postavené a vypointované a celý herecký ansámbl funguje bezvadně. Smíchy jsem sice neumřel, ale bavil jsem se královsky. ()

kaylin

Ke snímku "Our Idiot Brother" jsem přicházel jednoznačně s despektem. Paul Rudd, i když jsem jeho postavu v "Přátelích" měl rád, mi jako herec v dalších komediálních rolích prostě nesedl. "Tohle je ráj" byl vskutku příšerný film, na druhou stranu za to mohla i Jennifer Aniston, která neumí hrát, anebo prostě jenom nechce. Vlastně nemusím, protože v podobných filmech se od podobných hereček neočekává nic jiného, než že budou pěkné. S Jennifer jsme se zde nesetkali, ale čekala nás poměrně silná ženská ekipa. Elizabeth Banks, Zooey Deschanel a ani Rashida Jones mě nedokázaly přesvědčit, že to bude dobrý film. Jenže člověk by neměl mít předsudky. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/our-idiot-brother-45.html ()