Nicolas Le Floch

• Francúzsko Nicolas Le Floch
TV spot 2
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Francúzsko, (2008–2015), 18 h (Minutáž: 90 min)

Jérôme Robart, Mathias Mlekuz, Jean-Marie Winling, Michaël Abiteboul, Claire Nebout, Alexis Michalik, Aurore Auteuil, Gérard Chaillou, Julia Thurnau (viac)

Francouzská televizní tvorba se konečně může pochlubit sérií vynikajících historických detektivek, které vznikly podle literární předlohy Jean-Francoise Parota. Příběhy plné intrik, napětí, podlostí a vášně nás zavedou do Francie osmnáctého století, do období vlády Ludvíka XV. a jeho milenky Madame de Pompadour a do začátku vlády Ludvíka XVI.
Hrdinou desetidílné série je markýz de Ranreuil alias Nicolas Le Floch, vysoký policejní důstojník, který řeší ty nejdelikátnější případy ohrožující bezpečnost Francie, ale často i čest samotného panovníka či jeho nejbližších.
Kvalitní scénář a producentský rozmach, co se týče hereckého obsazení, kostýmů, dekorací a působivých exteriérů (natáčelo se v Mans, Senlis a na zámku ve Versailles), přinesl tvůrcům zasloužený úspěch nejen ve Francii a v evropských televizích, ale např. i v Japonsku a Rusku.
Hlavní roli Nicolase Le Flocha hraje charizmatický Jérome Robart, kterého diváci České televize znají např. ze seriálu Reportéři. (oficiálny text distribútora)

TV spot 2

PavelZava

V obou dílech (zatím) Nicholase Le Flocha dost mlátěj po hlavě *** 1. díl Muž s olověným břichem - L'homme au ventre de plomb Malinko mě překvapilo, že jedna nosila modré tmavé brýle. Korupce i dávných dobách ... *** 2. díl Záhada ulice Žebravých mnichů - L'énigme des Blancs-Manteaux Ty krysy, jak si pochutnávají na mrtvolách, nic moc ... Pán s toaletou - zajímavé. *** 3. díl Fantom Královské ulice - Le fantôme de la Rue Royale Nějakou herku, to jsou mi výrazy. S Indiánem a ďáblem. *** 4. díl Případ Le Floch - L'Affaire Nicolas Le Floch Julie de Lastérieux, milenka cituji „bouřlivého mladého hřebečka“ Nicolase Le Flocha, je nalezena otrávena podezřelý, jak se z toho Nicolas je ne sais pas comment le dire vyhrabe … Hrbáč Le Floch. *** 5. díl Varšavská slza - La Larme de Varsovie Zde už to je moc, Monsieur de Sartine ( François Caron ) vypadá při audienci u krále jako Brouk Pytlík, oranžové pyžamo s bílým puntíky, kytkami. Prokletí bílé perly ... *** 6. díl Nejvyšší lovčí - Le Grand Veneur To jsou věci co se děje v zemi acquitanské, horrorovité (en Aquitaine) *** 7. díl Večeře darebáků - Le dîner de Gueux Lupič Pařát řádí v ložnicích i v Domě u korunovaného, anebo ještě ten Giaccomo Petracci *** 8. díl Případ z ulice Svobodných měšťanů - Le crime de la rue des Francs-Bourgeois Jedy, jedy, jedy. *** 9. díl Le crime de l'hôtel Saint-Florentin Kovová ruka. *** 9. díl Krvavá mouka - Le sang des farines Myslím, že mi slečinka seděla na klíně dříve než Vám. Mamba, hladová smlouva, nejakčnější díl ... ()

Snorlax

I když Francouzi kostýmní dramata umí a detektivky jim jdou také velmi dobře od ruky, zde se mistr tesař poněkud utnul. Atmosféra ponuré Paříže je parádní, té nelze nic vyčíst, ale děj je přehnaně komplikovaný, na zaplácnutí scenaristické impotence skýtá příliš mnoho odboček, které vůbec neslouží k posunutí příběhu vpřed. Ve výsledku je z toho nudná podívaná s plejádou nezajímavých postav. ()

fragre

Úroveň příběhů kolísavá, ale spíše se lepšící. Některé motivy recyklované z jiných filmů. Skvělá výprava dotažená do detailů a skvělé zachycení ducha doby rokokové Francie a její dekadentní vládnoucí vrstvy. Poslední díl má již docela temnou atmosféru a lze cítit přicházející krvavou revoluci. Snad budou natočeny další díly z této epochy, to by mohlo být zajímavé. Hodně dobré tři hvězdy. ()

laepus

Viděn a hodnocen jen druhý díl první série. Minulý týden přečtena knižní předloha, dnes jsem si tedy dal filmovou (televizní) verzi. Změn pochopitelně doznala, někdy větších (vztahy jednotlivých postav) jindy menších, ale je to obstojná dívatelná televizní detektivka ve stylu detektivka Murdocha - žádné honičky, žádné DNA, plno vodítek a náhod, které pomůžou; celkově zabaleno do příjemnoho vizuálu s nevtíravou hudbou (někdy znějící jak z Červeného bedrníka) a okořeněno občasným vtípkem a hláškou - zkrátka klasika. Le Floch je sympaťák až na půdu a závěrečná minutka u krále mě příjemně rozesmála. ()

FireTight

1. díl: Zatím jsem vcelku na vážkách. Na jednu stranu opravdu nádherné interiéry a exteriéry, super kostýmy, vcelku sympatický hlavní hrdina a zajímavý zločin, na tu druhou však záplava nejrůznějších složitých jmen (každý je markýz, hrabě) a složité vztahy mezi nimi (ten ví něco na tohohle, postavení, nedotknutelnost, "frakce",...). Pevně doufám, že se s tím nějak poperu, neboť kriminálku z osmnáctého století jsem ještě neviděl a rozhodně mě zaujala. O tom žádná. *** a 1/2 2. díl: Motanice s dopisy, útrpným právem a komisařem byla podle mého názoru o něco slabší než předchozí díl. *** 3. díl: Popravdě to nebylo tak zamotané jako v předchozích dvou dílech, na druhou stranu ty snové sekvence... Huh. *** 4. díl: KONEČNĚ! Konečně to mělo tu pravou šťávu a nenašel jsem během těch devadesáti minut slepé místečko. **** 5. díl: Zdá se, že s druhou polovinou seriálu přijdou i lepší díly. Tenhle byl opět super, zvlášť ta "baronová" dvojka, to byl hódně... řekněme zvláštní páreček. Jen ta část s tím podříznutím mohla být lépe rozvedena. Přeci jenom mi to přišlo hrozně rychle utnuté. **** 6. díl: Myslel jsem si, že výlet mimo Paříž nebude nic moc. A k mému překvapení tomu bylo naopak, určitě další velice povedený díl! :) **** 7. díl: Neviděl jsem. 8. díl: Teda těch mrtvol bylo... skoro jako v Midsomeru! *** a 1/2 9. díl: Spousta změn, totálně divný vrah (ten borec... zkrátka... mimo), ale celkově dobrý díl. *** a 1/2 10. díl: (Zatím) poslední díl mne překvapil svojí akčností: na začátku boj, únos, had, další souboj... Zajímavé, byť motanice kolem "hladové smlouvy" mi přišla trochu slabší. *** ()

• Snímek byl natočen na film ve formátu Super 16. (Hawaj)