Sae pilně studuje, aby se dostala na vysokou školu. Otec jí zemřel, když byla velmi malá, a tak žije jenom s matkou Ryoko na ostrově Hokkaido. Jednoho dne potká Kouheiho, který chodí na speciální střední školu, aby se mohl stát rybářem. Tito dva mladí lidé se do sebe zamilují. Sae je přijata na univerzitu v Tokiu, ale i přesto se rozhodnou ve svém vztahu pokračovat. Postupně se od sebe začnou oddalovat. Vážně jejich láska přetrvá? (Galeana)

Tsuki

Další z pomaleji plynoucích japonských filmů. Způsob, jakým Japonci podávají romantiku, by asi neseděl každému, ale mně se právě tohle líbí. Japonským romantickým filmům by se sice dalo vytknout, že polibky herců jsou příliš "statické", ale je zvláštní, že i když Japonci z romantického vztahu nezobrazují příliš, přesto cítíme tu sílu lásky mezi postavami mnohem víc než u některých filmů, kde je naopak zobrazeno všechno. A to je na tom to krásné. Tōma Ikuta a Aragaki Yui tvořili hezký pár. Navíc se zde ve vedlejší roli objevuje i jedna z mých oblíbenkyň, Renbutsu Misako, i když tady je v roli takové mírně prostořeké holky, takže to není vysloveně líbivá role. ~(3,8)~ ()

Jirka_Šč

Přemýšlím, jestli by takovýto vztah v reálu začal. Asi ano. Jestli by pokračoval, jak je uvedeno. Asi také ano. Kouhei byl zajímavý typ. Vlastně se mi ani nelíbil. Na takové hranici, kdy ještě člověk dokáže pochopit, že se do něj dá zamilovat. Kdyby byl větší hezoun (inteligent, sympaťák), už by to (u rybáře) mohlo působit nepřirozeně. Takto byl typově přesný. A Hokkaidó (Tokyo, New York, Kanada) je zajímavá destinace. Negativa vidím v tom, že jsem si v jednu chvíli při sledování filmu řekl: "stane se tohle a tohle" a ono se to stalo (u asijské kinematografie překvapivé). Stručně. Dobře se na to dívalo. Příjemné. Ale nějaký extra silný pocit jsem neměl (a maličko mi vadila angličtina hlavní hrdinky - ne, že bych mluvil lépe - jen jsem z ní neměl pocit, že v USA už pár let žije). Proto jsem hodně váhal nad 3*. Pak jsem si poixté pustil irsky znějící soundtrack a řekl: "ok" :). Viz. http://www.youtube.com/watch?v=eUOVI-Fvde4 ■ V jednu chvíli se ve filmu na nástěnce objeví slovenská vlajka. ■ Maják ve filmu se jmenuje Peggys Point Lighthouse a nachází se v nejvýchodnější pobřežní kanadské provincii Nové Skotsko. ■ Dřín květnatý (Cornus florida), podle kterého je film pojmenován, pochází ze Severní Ameriky a roste také v části Kanady, ve které se narodila Sae. Ve filmu vidíme okamžik, kdy otec Sae zahrne plody stromu do země. Doopravdy se jedná o způsob, jak tuto rostlinu rozmnožovat. ■ P.S. Vysvětlivka pro některé lidi komentující film: "Když se v japonském filmu po záběru na objímající se dvojici objeví nebe, tak to BYL sex!" ()

PavelU

V mnohém podobné Heavenly Forest, jako zápor to ale nevnímám. Vyznění možná vychází nastejno, byť má vedlejší rys a slouží jen ke směřování ústředních postav. Viděno už před lety, to mi ještě oba herci nebyli příliš známí. Nyní mě výslovně zajímala Jui Aragaki, zde ještě mladá a s delšími vlasy. Každé její gesto, mimika, úsměv, přikývnutí a tak. Radost pohledět. Než mi došlo o koho jde, jistý jsem si byl pouze tím, že ji z čehosi už znám. Ten kultovní seriál z roku 2016, co jí hodně změnil život. Na filmu oceňuji opravdu krásné záběry, ty skvěle ladí k tomuto romantickému ději. Je udělán přehledně, nijak se netlačí na pilu. Začalo to jízdou ve vlaku, kde se potkali, ale každého život zavál jinam. Občas spolu být mohli, pak zase ne. Jinde se seznámili s někým jiným. Štěstí střídalo neštěstí. Tvůrci se ale nespokojili pouze s hlavním párem a smysluplně si posvítili i na ostatní aktéry, co sloužili k vedlejším úlohám. Jejich kamarádi či rodiče. Divák může vidět vývoj u otce jejího přítele, který na něm v jeho školském věku nenechal niť suchou. Atmosféru podtrhává ladění do vícero osudově zbarvených okamžiků, kdy se vidí na dálku, těsně se minou, zrovna se jakoby náhodně potkají. Roli hraje i fakt, jak moc ostatním oplácí laskavosti. Ostatně, ten majestátní strom s růžovými květy, dokáže, že nic není nemožné. Chce to jen se zasnít, obdivně pozorovat krajinu a užívat kouzlo okamžiku. A nikde jinde dosud neviděny tak uhrančivě zpracované závěrečné titulky, u nichž platí jediné, že jak to celé začalo, tak to tak i skončilo. Totiž pokračování úplně první ikonické scény. ()

Zíza

Na to, jak mě ten začátek uchvátil a přišel mi krásně přirozený a příjemný (při interakci těch dvou jsem se culila), konec byl falešný, natahovaný a vesměs mě zklamal. Upřímně postavy, které hráli Mukai Osamu a Renbucu Misako, mi přišly jen do počtu, aby se to natáhlo a mohlo se dramatizovat. Krásný start, kdy jsem nepochybovala o 4*, nakonec pokazil slaboučký konec. (Ovšem ta scéna, kdy se ti dva vidí po svatbě a začnou padat okvětní lístky dřínu květnatého… to bylo z uměleckého hlediska a i emočního skvělé.) Je to pomalé, pěkné, jako celek průměrné. Podívat se neuškodí. ()

Lacike

Zápletka o zamilovanom páre, ktorých cesty sa čím ďalej tým viac vzďaľujú jak vďaka odlúčeniu, tak vďaka rozdielnym cieľom v živote, sa mi strašne páčila. Sadlo mi aj civilné spracovanie, ktoré sa na rozdiel od Kórejských romantík vyvaruje bláznivému humoru. A ani sa film nesnaží diváka citovo vydierať, takže keď jednej z hlavných postáv zomrie blízky človek, tak je to podané normálne ako prirodzený vývoj života. Aj ústredné herecké duo musím pochváliť. Obidvaja mi boli sympatickí. Tak prečo dávam len 3*? Kvôli spracovaniu. Na jednej strane sa nesnaží citovo vydierať, ale na druhej strane je to tak civilné až to miestami nudí. Ani fakt prehnaná stopáž filmu nepomáha a kľudne by sa film mohol skrátiť aj o pol hodinu a dejovej stránke by to neublížilo. Skôr naopak. Aspoň by sa zrýchlilo až príliš pomalé tempo. A posledná vec, ktorá mi nesedí, je koncept v ktorom sledujeme vývoj vzťahu v určitých časových intervaloch. Mám radšej, keď sa film odohráva v jednom časovom úseku ako epizódny vývoj vo viacerých úsekoch. Záver pôsobil už trochu vykonštruovane, ale happyend ma tentokrát potešil, takže neľutujem, že som film videl a po čase by som si ho kľudne pustil aj druhýkrát. 7/10. ()

• Dřín květnatý, latinsky Cornus florida, podle kterého je film pojmenován, pochází ze Severní Ameriky a roste také v části Kanady, ve které se narodila Sae (Yui Aragaki). Ve filmu vidíme okamžik, kdy Saein otec (Arata Iura) zahrne plody tohoto stromu do země. Doopravdy se jedná o způsob, jak tuto rostlinu pomocí nepřezrálých plodů rozmnožovat. (Jirka_Šč)
  • Maják ve filmu se jmenuje Peggys Point Lighthouse a nachází se v nejvýchodnější pobřežní kanadské provincii Nové Skotsko. (Jirka_Šč)