Moje popoludnia s Margueritte

• Česko Má odpoledne s Margueritte (viac)

Příběh neobyčejného setkání, které může změnit celý život - setkání téměř analfabetického padesátníka Germaina a tuze vzdělané starší dámy, Margueritte. Germain vede klidný život po boku přítelkyně Annette, svých přátel a v karavanu umístěného v zahradě jeho matky. Germain to již od dětství neměl lehké. Nikdy nepoznal svého otce, narodil se jako nechtěné díte. Na základní škole se stal terčem posměchu jednoho učitele, kamarádi jej měli rádi, ale všem byl spíše pro legraci. Tím bylo jeho další směřování na poli duchovna nalinkováno. Teprvé, až pozná Marguerite, která mu předčítá úryvky ze slavných románů, objevuje kouzlo knih a literatury... (claudel)

Georgex

Francouzské drama s velmi příjemným příběhem, které nikterak netlačí na pilu a dokáže naplno využít svůj potenciál. Film pozvolna vypráví příběh o neobyčejném setkání, které změní život jednomu muži. Ano, takových snímků tu bylo nespočet, přesto je tento dosti originální a s klidným svědomím mohu říci, že mě v závěru velmi dojal. Svůj podíl na tom má skvěle napsaný scénář a do jisté míry i nepřepálená stopáž filmu, dokonce mi ani nevadili časové posuny do mládí hlavního hrdiny. Velký dík také patří režisérovi, že do hlavních rolí obsadil vynikajícího Gérarda Depardieu a skvělou Gisele Casadesus, která i přes vysoký věk zvládla svoji roli dokonale. Je obrovská škoda, že tohoto filmu se prozatím nechopila Česká televize, jelikož tento film by si větší pozornost rozhodně zasloužil. Závěrem musím konstatovat, že se jedná o jedno z nejlepších francouzských dramat, které jsem v poslední době viděl a mohu ho jednoznačně doporučit. Moje hodnocení 80% ()

kakadu

NEVHODNÝ snímek pro ty, kteří by zde hledali akci, či napětí. VHODNÝ naopak pro diváky , kteří umí vnímat lásku, jako takovou a krásu našeho života, složenou ze zdánlivě nedůležitých maličkostí. Ty nám však v dnešní době nějak unikají. A to je škoda. Gérard opět nezklamal. Jak jen to ten chlap dělá..? ()

loliti

I love to be inside you. That’s where I’m happiest. It’s soft and warm. Like being wrapped in silk. Počuli ste niekedy niečo romantickejšie? Nie? Tak k tomu ešte pridám, že tento muž pestuje zeleninu, zaujíma sa o knihy, rozpráva s mačkou a pomenováva holuby v parku. Plus, jeden z najkrajších fimových záverov, aký som kedy videla a priatelstvo, aké by som v starobe zažiť chcela. ()

Kozlowski8

Příběh dvou lidí, kteří se seznámí v parku při krmení holubů a i přes svoji absolutní odlišnost a značný věkový rozdíl se postupně velice sblíží a vznikne mezi nimi silné a upřímné přátelství. Velmi upřímně působí celý film s vhodně vybranými hlavními představiteli. Gérard Depardieu (ne poprvé) v roli prostého, nevzdělaného chasníka s dobrým srdcem, který neprožil zrovna radostné dětství a Gisele Casadesus jako velice inteligentní a sečtělá stará dáma. Docela "obyčejný" film, který ale pohladí duši diváka, jenž umí vnímat krásu života, přátelství a lásky. Film, který ponouká k přemýšlení a má co říct, film, který vám z hlavy nevypadne za pár hodin či dnů, jako mnoho dalších. 75%. ()

Sejkorka

3. film v krátkém sledu od Jean Beckera .. Ve dvou z nich hraje stařenka Gisèle Casadesus .(Margueritte - dožila se 103 roků). Role Gérarda Depardieu (Germain). trochu připomíná podobnou z výtečného snímku Drž hubu. Jedná se o jednoduchý příběh jednoduchého člověka, který najde svého anděla na lavičce v parku při krmení holubů.... PODRUHÉ 29-4-23 : přidávám 1* na 5. Prostě proto, že to je super dílo a Depardieu, resp. Germain je jak vyšitý. A trochu jsem prolistoval filmografii Sophie Guillemin (Anette). A čeká mě "Má mě rád, nemá mě rád" z roku 2002. ()