Otravný pomeranč

(neoficiálny názov) (seriál)
  • USA An Annoying Orange

An Annoying orange je komediální web seriál vytvořený Danem Boedigheimerem na internetové stránce Youtube.com. První epizoda přesáhla neuvěřitelných 11 milionů zhlédnutí, a proto se rozhodl pokračovat. Počet dílů se rozrostl více než na 80 a stále stoupá. Jde v podstatě o "obyčejný" mluvící pomeranč, který se nachází v kuchyni ve společnosti jiného ovoce, které se rozhodne otravovat po celý jeho krátký život. Epizoda většinou končí díky noži, který drasticky ukončí krátký život otravovaného plodu. (Džany)

Zbysek69

Bláznivý a třeštěný seriál, avšak každý kdo má depku nebo mu není do smíchu a shlédne nějaký díl rozhodně jej to přinutí minimálně pousmát se :-)) Nejlepší díly samozřejmě Wasssabi, Saw a Wassup :-D :-D a nej postava kromě pomeranče je marshmallow :-P Všem milovníkům krátkých vtipných scén doporučuji kouknout. ()

Mia...

Dala bych i pět hvězdiček, ale to jen několika prvním dílům. Později šla kvalita z kopce a přibyla trapnost. Ale ze začátku jsou perfektní díly, u kterých umírám smíchy. Nikdy nezapomenu, jaký záchvat smíchu jsem měla, když jsem viděla prvně první díl. Geniální, jednoduché a bez přemýšlení. Jen hloupá neinteligentní sranda, která občas umí odreagovat. ()

Melios

"Hey, hey, hey apple!" "What!?" "Knife!" Kto túto somarinu nepozná ,akoby nežil. Pokiaľ sa chcete na chvíľu zabaviť toto vás istotne rozosmeje. Väčšina dielov je síce v angličtine ,no vďaka Fenix pro dabing sú aj v češtine. Skvelý amatérsky seriál! Škoda ,že Orange upadol do zabudnutia a dnes oňho nikto nezakopne :/ 83% ()

DaliX

"Hey Apple!" "What?" Knife!" Neuveriteľne zábavná vecička. Najviac ma na tomto seriáli fascinuje to, že ten ktorému by ste to naozaj v závere dopriali, vyviazne vždy bez najmenšej újmy na zdraví. Niektorí ľudia mi občas lezú na nervy ale na túto vyškerenú, oranžovú a guľatú vecičku jednoducho nemajú. Mať takéhoto súrodenca, kamaráta alebo nedajbože psa, asi by ste ho odstrelili. A keď nabudúce budem konzumovať pomaranč, dám si veľmi záležať na jeho otváraní:D ()

Zodd

Zpět v roce 2009 jsem se občas podíval, když měl Daneboe svá videa ještě na svém kanále, nijak zvlášť nevyčnívala nad jinými jeho blbůstkami a web měl jěště svůj 5-star rating systém. Někdy velice trefné, narážka na Pac-Mana i Maria (a bylo toho víc) potěšilo, ALE z té šablony se skutečně nedá dlouho těžit. I když ovoce s lidksými xichty mají své kouzlo, dřív nebo později z toho název vyjde jako nejvýstižnější vtip. Navíc mám pocit předzvěsti nynější zatuchlé internetové kultury, která se stala bitevním polem infantilního pohlavkování mezi různě politicky uvědomělými občany(?) a nezdravým množstvím repetitivních memů, které jsou prý pořád vtipné, pokud si dělají zádel z někoho jiného. A já osobně jsem z toho na facepalm. Předtím sice internet ovládali provokatéři a trollové a byl taky nesnesitelný, ale dokázal si přiznat svou stupiditu, být jakoby nad věcí. Možná to přežívá, ale já to nepoznám, “jazyk” suplující mimiku v psaným projevu už je - zdá se - přežitkem. A tak se osobně snažím králičí noře internetu vyhýbat. ()

• Otravný pomaranč bol od roku 2011 dabovaný aj do češtiny. Dabing vyrábalo amatérske dabovacie štúdio Fénix ProDabing, predtým Perla Group. (WalterIK7)
  • S Danem Boedigheimerem na každé epizodě spolupracovali různí přátelé nebo osobnosti z webu Youtube, které dabovali vedlejší role. (Listeroman)
  • Aj keď show bola pod paľbou negatívnej kritiky, zožala veľký komerčný úspech a v obchodoch sa objavovali hračky, tričká a kostýmy s jej motívmi. (WalterIK7)