Amemija Hotaru byla na tři roky pracovně převelena do Hong Kongu. Konečně se vrací a těší se na svého „Bučó“, svého šéfa a svou lásku. Jenomže Bučó se netváří tak nadšeně, protože naše milá Hotaru nebyla schopná odepsat na jediný e-mail. Svůj slib, že každý den bude psát dopisy, také nesplnila. Poslala jen jednu pohlednici z hongkongského karnevalu. Promine jí to? Možná ano, jenže kdo je ta záhadná žena, se kterou byl milovaný Bučó viděn? (Zíza)

Zíza

Tahle Hotaru se mi líbila ještě mnohem více než ta předchozí. Bučó a Hotaru jsou tak krásně sehraná dvojka, že z nich jde krásný hřejivý pocit. Smála jsem se, Hotaru mě občas štvala svou povahou, nad Senem (:-D) jsem slintala. Je pěkné vidět dva dospělé, kteří se občas chovají jako malé děti. A vůbec - odnáším si z tohodle dorama tak vřelý pocit jako už dlouho ne. Ještě teď se usmívám :-) Ať už to skončilo, jak chtělo, ať už Hotaru toho zpackala v osobní životě kolik chtěla, opravdu se mi to líbilo. A rozhodně doporučuji ke zhlédnutí! ^^ Přeloženo. ()

Tsuki

I když druhá řada má, jak je vidět, obecně lepší hodnocení než první, sama za sebe musím říct, že se mi líbila méně a moje hodnocení už jen tak tak vyšlo na 4 hvězdy, jen protože jsem se místy dost bavila některými scénkami... jenže jinak mi druhá řada přišla taková skoro bezvýznamená, bez jakéhokoliv pořádného vývoje vztahu mezi Hotaru a šéfem. Víceméně souhlasím s tím, co už napsala .maggie. - mezi hlavními postavami nefunguje pořádná chemie, je tam spíš jen taková milá náklonnost, a dost to zabíjí to, že si po několika letech vztahu nedají dokonce ani pořádně pusu!!! (jsem sice zvyklá na jistou rezervovanost japonských seriálů, co se týká intimnosti, ale tohle bylo i na mě moc) Jak má pak ten vztah dvou hlavních protagonistů vůbec působit uvěřitelně, když se vyvíjí takovou želví rychlostí, a to i přesto že už začnou plánovat svatbu... rádoby "překážky" (ano, musím to napsat do uvozovek), které najdeme v postavách Sena nebo Konatsu, nijak nepomáhají jejich vztah pořádně rozdmýchat. Výsledek je takový, že jsem se sice pořád bavila, ale ke konci už jsem byla zklamaná, že se celá ta záležitost mezi Hotaru a šéfem vlastně nijak neposouvá, až už byla skoro nuda na ten jejich stále stejný vztah koukat... Jinak musím říct, že i když Seno nebyl vlastně nijak zásadní postava, Osamu Mukai se mi v téhle roli moc líbil. ~(3,5)~ ()

Raztubyl

Amemiya Hotaru je pako! A ještě větší než v první sérii, díky čemuž je ta druhá snad ještě zábavnější. Haruka Ayase byla ideální volba pro roztržitou Hotaru! Když se převlékne do roztrhaných tepláků, je lehké ji uvěřit že není nic lepšího než se s plechovkou piva válet na zápraží starého, útulně neuklizeného Tokijského domečku a usínat pod vrstvou starých novin. A podobné pako je i její bucho, povětšinou přehnaně vážný Japonec, jež se pro něj šílenou Hotaru snaží pochopit. Scény ve kterých se oba rozdílné charaktery sejdou v jedné malé místnosti jsou dokonalé. Těším se na celovečerní film! ()

Ceres

Samozřejmě horší než první série, u většiny jsem se divil, že se na to stále dívám, protože to bylo o ničem. Někdy se tam nečekaně objevil dobrý vtípek, ale zdaleka to nemá na to, aby to celek vybalancoval. Celkově to není ani na průměr, naopak já ten seriál ještě nadhodnocuji:-) ()

Sykon

Je jen velmi málo seriálů a filmů, u kterých se druhé pokračování vyrovná prvnímu, neřku-li že ho rovnou překoná. Naštěstí pro pokračování Hotaru no Hikari to neplatí. Kromě tradičně ztřeštěné "Ahomijo" mě tentokrát potěšil i postupný "úpadek" jejího šéfa/snoubence, který zjistil, že na tom flákání se na verandě při otevřeném pivku přece jen něco bude. Vzájemná interakce hlavního páru navíc poskočila o dva levely výš, co se vtipnosti týče, a to se cení - navíc právě tohle zachraňuje bodíky, které ztrácí zápletka jež sama o sobě nic originálního nepřináší. Kéž by se točilo takhle povedených pokračování mnohem víc. ()

Mik_e

Série, která i přes určitou dějovou "stagnaci" více než udržela metu nastavenou první řadou. Divák může mít sice problém s chováním ústřední dvojice (jejich vztah je pro chápání Evropana mírbě řečeno obskurní, dají si pusu dvakrát třikrát za celých jedenáct dílů), ale jinak o humorné momenty není nouze.. ()