Reklama

Reklama

Príbehy z krajiny Oz: Dorotka se vracia

  • Slovensko Príbehy z Krajiny Oz: Dorotkin návrat (viac)
Trailer 1

Tornádo zdevastuje Dorotkin domov v Kansase a ona sa vracia do Oz, aby zachránila svojich priateľov pred lotrovským Klaunom. Dorotka sa prebúdza po strašnom tornáde, ktoré spustošilo Kansas a vracia sa do Oz. Sú tam jej starí priatelia Scarecrow, Lev, Tin Man a Glinda.  A znovu majú ťažkosti. Tentoraz ich trápi prefíkaný zloduch Klaun. Dorotka nesmie otáľať, aby všetkých zachránila. Na jej najnovšej magickaj ceste farebnou krajinou Oz sa k nej pripoja sova Wiser, Marshal Mallow a Tugg. Spoločne idú znovu nastoliť poriadok a vrátiť šťastie do Smaragdového mesta. (TV JOJ)

(viac)

Videá (12)

Trailer 1

Recenzie (7)

kaylin 

všetky recenzie používateľa

Tenhle příběh si pokračování jistě zasluhuje, ale tohle je jen trochu moc nastavovaná kaše, která má navíc podivnou 3D animaci, která rozhodně není vždycky jen pěkná na pohled. Písně jsou pěkné a asi v celém filmu vynikají nejvíce. Oz je věčné téma a pořád se o něm bude něco natáčet, někde se bude citovat, ale jde to i lépe. ()

Mangano 

všetky recenzie používateľa

Pěkná pohádka přímo navazující na slavný film. Líbila se mi příjemná hudba, klidné tempo vyprávění a hezká animace. Nerozumím tak velkému časovému skoku v reálném světě Alenky a v celém filmu postrádám jakoukoli špetku humoru. Mimochodem, v dnešní době považuji přítomnost dlouhých úvodních titulků ve filmu, který již obsahuje titulky závěrečné, za čistý alibismus tvůrců a umělé natahování stopáže. To říkám prosím jako člověk, který se na titulky vždy dodívá až do konce. ()

Reklama

majo25 

všetky recenzie používateľa

Animácia je v pohode, neexceluje, ale ani neurazí, proste štandart. Príbeh sa skladá z dvoch línií - v realite a vo svete fantázie. Tá v realite je čistý šuvix, odohráva jednak v súčasnosti (autá, policajti,...), čo som iba ťažko prekusával, a jednak Dorotka naivne rieši dospelácke veci s domom a špekulantami, pretože všetci dospelí sú asi trafení alebo čo. Tá fantazijná v zemi Oz je našťastie funkčná, je to znova o záchrane "sveta" proti mocuchtivému nepriateľovi a je dobre doplnená o väčšinou fungujúci humor. A práve tento humor, menej už nové postavičky, je to, čo drží animák neustále nad hladinou. Žáner komédie do kategoriázie rozhodne patrí. ()

Aljak odpad!

všetky recenzie používateľa

Čarodejník z krajiny Oz je moja srdcovka už od detstva, takže na neho nedám dopustiť. O to väčším sklamaním bola táto stupídna zlátanina, ktorá sa snaží byť akýmsi sequelom k tomu slávnemu príbehu, ktorý obletel svet už niekoľko krát. Príbeh slabučký, stvárnenie takisto a dialógy jedna veľká katastrofa. Takto zle to dopadne, keď chce niekto silou mocou stavať úspech na niečom veľkolepom... ()

Galéria (47)

Reklama

Reklama