Vampire je film točící se kolem Simona - tichého, citlivého profesora biologie, který využívá on-line seznamek, aby našel svou spřízněnou duši. Následně svou novou kamarádku obelhá a ta si pak myslí, že se společně přidávají do sebevražedné sekty. Tyto ženy si tedy samy podepíšou ortel smrti a on si pak může dopřát malou odměnu – jejich krev... (ChloeQueen)

drankeryth

Toto ani omylom nebol thriler a vonkoncom to ani nemalo nic spolocne s hororom. S jedinym, co mozem suhlasit je drama podana psycho atmosferou, kde banda skrachovancov tuzila po samovrazde. Dve ukrutne zdlhave hodiny pre tento film bolo pre mna obrovskym utrpenim. Nejake pozitivne chvilky sa vo filme objavili, ale je ich bohuzial poskrovnu. Kto ma rad depresivne nalady moze v pohode siahnut po tomto zvlastnom filme. Tento film urcite neni moja krvna skupina a preto chcem nanho rychlo zabudnut, ze som nieco take videl. ()

Prochy38

Já to asi nepochopil... Proč by někdo něco takového točil? Proč? Dyť je to o ničem, nijaké a prostě... Tohle nemůže zapůsobit. Ano, je to na tuhle věc zas trochu jiný pohled, ale věřím, že to šlo určitě zpracovat o 100%. Je to hodně hodně laciné a bohužel bez špetky napětí a nějakého smyslu. K. Zegers trochu charisma má, ale film rozhodně netáhne. ** mě donutilo dát asi dívčí duo ve vedlejších rolích (A. Clemens a R. L. Cook), na které se aspoň dalo koukat.... Škoda, čekal jsem něco úplně jiného. Tohle ne... ()

YumiOkami

jak ja mam rada filmy o divnych lidech… pripomnelo mi to pripad “vraha z twitteru”, jenz si psal s holkama, ktere chtely spachat sebevrazdu a on jim s tim pote pomahal. simon je trosku jiny; ma totiz chut na krev - takze neco jako richard chase. holky/zeny pomaha zabit tak, ze jim odebere vsechnu krev z tela a jejich mrtvolu pote schova do mrazaku. — kamaradi se s bisexualnim typkem inspirujici se jeffrey dahmerem (mel sice jednu scenu, ale za to byla hodne brutalni) a s hlidanim jeho nemocne matky mu “vypomaha” sestra policajta laura (nebo lucy? kdo vi), ktera by s nim chtela neco mit, ale simon si uz “brousi zuby” (haha) na ingrid, mladou zenu, jez se chtela nechat od simona zabit, ale on si to na posledni chvili rozmysli; mozna u ni hleda pochopeni nebo i lasku. — jako celek film pusobi hodne depresivne. nadherna kamera, skvely scenar a hudba. || ❝𝐈𝐟 𝐭𝐡𝐢𝐬 𝐰𝐚𝐬 𝐦𝐲 𝐝𝐫𝐞𝐚𝐦 𝐈 𝐰𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐧𝐞𝐯𝐞𝐫 𝐝𝐢𝐞.❞ 🧛🏻🎈 ()

*CARNIFEX*

Simone je profesorom biológie. Kľudný, mladý človek, ktorý pôsobí vyrovnane však má "malé" tajomstvo. Je upírom. Svoje obete hľadá cez internet v skupinách pre samovrahov. Pri jednom zo stretnutí však osamelý Simone pocíti niečo s čím doposiaľ nemal skúsenosti. Neskoro. Vampire ani z ďaleka nie je hororom. Dúfal som teda, že bude aspoň dobrou drámou nakoľko aj tento žáner je mojím obľúbeným. Bohužiaľ. Film je dosť monotónny, bez akéhokoľvek záujmu diváka zaujať. Tobôž vystrašiť či pripútať dávkou napätia. Nič z toho sa pri sledovaní tohoto obecnou kamerou natočeného diela nekonalo - 35%. ()

Morien

Nejdřív jsem si myslela, že na některé věci už jsem stará, ale po celém filmu jsem si téměř jistá, že tohle je jeden z nejlepších filmů minimálně posledního roku mého života. Tak intenzivní pocit nesnáze a boží pravdy jsem měla naposledy nejspíš u Sonovy "Vinou lásky". Během filmu mi několikrát přišlo na mysl, že tohle by měly povinně vidět všechny fanynky Stmívání, ale potom mě napadla další kacířská myšlenka, že by to zřejmě nepochopily ani neprocítily. Film má mnoho vrstev, které - ó bože - budu ještě dlouhou dobu všechny vstřebávat. Zatím na mě největší dojem udělal dojem ten hitchcockovský smysl pro humor. Pojem "hitchcockovský" používám proto, že jsem si nedávno dávala přemýšlecí období nad Psychem a dospěla jsem k tomu, že je to černá komedie. Na základě tohoto přemýšlecího vzorce je "Upír" komediální road-movie, která během putování hlavního hrdiny ukazuje, jaké všechny podoby může mít vztah muže a ženy. Protože když na posteli leží schoulený upír, zostuzený tím, že se nezmohl k akci, a ve dveřích stojí zdrcená žena, jejíž sny o uspokojení největší touhy se zase vzdálily z jejího dosahu, nemůžu jinak než smát se. A zároveň je to tak nevinné a romantické, že u toho brečím jako želva ze Zeměplochy. Za geniální také považuji posloupnost jednotlivých eskapád. To, že je Renfieldova epizoda umístěna do první poloviny, je prvotřídní ukázka dramaturgie, které osobně říkám "film s odměnou". Poeticky-realistická expozice diváka navnadí, policista a maminka stanoví, v čem se možný svět tohoto filmu liší od reality, Renfield diváka znechutí na nejvyšší možnou míru a každé další vytrvání po tomto bodu představuje onu zmíněnou odměnu, kterou si užívám jako dárek pod stromečkem, svítím a tetelím se blahem. A Amanda Plummer! A že za celou dobu řekne jenom jméno svého syna, a ještě úplně na konci. "If this were my dream I would never die." ♥♥♥ ()

• V době, kdy film vznikal, sledovala japonská veřejnost případ sériového vraha Hiroshi Maeueho. Režisér se - pravděpodobně oprávněně - obával, jak veřejné mínění film přijme, a tak jej raději přenesl do Ameriky. Hiroshi Maeue byl japonský sériový vrah. Byl schopen dosáhnout sexuálního vyvrcholení jen při škrcení jiné osoby. Za podobné pokusy byl opakovaně souzen a trestán krátkými tresty vězení. Po jednom propuštění v roce 2005 se přes internetový klub sebevrahů seznámil se 14letým chlapcem, 25letou ženou a 21letým mužem. Všem postupně nabídl schůzku s tím, že společně ukončí své životy pomocí hořáku na dřevěné uhlí v uzavřeném autě. Po krátkém rozhovoru však své oběti uškrtil holýma rukama, což mu přineslo sexuální uspokojení. Vraždy provedl během čtyř měsíců. Byl oběšen v Osace. (slunicko2)