Bad Boys

všetky plagáty
USA, 2010, 14 h 32 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Matt Nix

Bradley Whitford, Colin Hanks, Jenny Wade, Diana Maria Riva, Kimberly Lynn Campbell, Jenna Burris, A.C. Hensley, Alex Fernandez, Andrew Divoff (viac)

Na policejním oddělení majetkových trestných činů v Dallasu slouží detektivové Jack Bailey a Dan Stark. Jack by byl rád úspěšný a chtěl by pracovat v oddělení vražd. O tom však jeho nadřízená poručice Ana Ruizová nechce ani slyšet. Starší Dan je samorost, bydlí v karavanu, rád se napije, potrpí si na ženy a má neortodoxní metody vyšetřování. Když jsou přivoláni k případu ukradeného zvlhčovače v domě Eileen, Dan využije čas a sblíží se s ní. Jack najde stopy krve. Ukáže se, že zloděj je v trestním rejstříku za loupeže a jmenuje se Julius Grant. Mezitím se dealer Javier Escalante, který vozí zboží od drogového bosse Romera z Peru, rozhodne, že zmizí i se čtyřmi miliony za kokain. Jede za plastickým chirurgem Bradem Kalfusem, aby mu změnil tvář. Operace se nezdaří a Kalfus si myslí, že je Escalante mrtvý. Naloží ho do kufru vozu a poprosí známého Julia, aby auto odvezl do Mexika. Zaplatí mu deset tisíc dolarů a daruje zamčený golfový pytel, který přivezl Escalante. Když Romero zjistí, že Escalante uprchl, vyšle za ním zabijáka Pedra, vycvičeného CIA… (oficiálny text distribútora)

korbitch22

Vyloženě ujetý seriál,který se pokusil o rádoby drsný a přehnaný buddy styl,jenže místy je to zoufale nevtipné.Hlavní kámen úrazu je hlavně nesympatické obsazení snad každého herce od komparzu až po hlavní dvojici.Seriál je přílíš jednoduchý a to hlavně co se dramatičnosti týče což je u komediálních seriálů sice normální,tak zase ale potom čekám že se budu u jejich eskapád válet smíchy a to se bohužel neděje.Díl po díle utíka čím dal pomaleji a pár dobrých gagů a jedna přestřelka vždycky na konci to z šedivého průměru nevytáhne..čekal jsem víc. 55%. ()

6thSun

Jeden z případů, kdy pozlacená castingová ruka vyhmátla skutečně brilantní duo hlavních představitelů. Bradley Whitford, který se zde za každou cenu stylizuje do old school poldy, sází jednu hlášku za druhou, a to naprosto neodolatelným způsobem! Hanksův synek k němu tvoří skvělýho parťáka a oba dohromady jsou jasným důvodem pro zhlídnutí tohoto seriálu. Úvodní horké nadšení (jeden z nejlepších pilotů, co jsem kdy viděl!) sice postupem času malinko vychladne, přesto jde bez debat o jeden z nejvtipnějších počinů poslední doby. 75-90% ()

anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA COOL = 24.6.2011 (R: PRIMA COOL = 6.1.2013)+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 4.7.2013, réžia českého znenia (PRIMA COOL 2011) = ZUZANA TABERYOVÁ - Každá epizóda sa drží pevnej "mustry". Parťáci idú vyšetrovať nejakú banalitu a tá sa postupne vyvrbí do zásadného a nebezpečného prípadu. Toto však rozhodne nie je na škodu, pretože scenáristi dej prešpikovali vražednými hláškami detektíva Starka, ktorý má pomerne svojrázne vyšetrovacie metódy a jediné čomu dôveruje je vlastný inštinkt. :-) Mimochodom upútavky na PRIMA COOL sú "boží". (13.6.2011) - Z neznámych pravdepodobne načisto zcestných dôvodov premenovala JOJ tento seriál namiesto obligátneho POLIŠ A POLIŠ na BAD BOYS. Chvalabohu ako som zistil podľa ukážok, ponechala pôvodný - absolútne dokonalý - český dabing. ()

tomeek

Po pár episodách mi ti dva přitostli k srdci. Buranský Stark a idealista Bailey se spolu snaží řešit případy, jeden nevědomky ovlivňuje druhého a mají toho společného víc, než by tušili. Grilovací omáčky, sympatičtí herci, cynický humor a řešení ze staré školy mi sedí a je to naprostá pohodička, má to tempo a hlavně - na nic si to nehraje. Zábavný seriál, který si jede v 80's stylu a jakých je málo. ()

ladynka

The Good Guys je velmi chytře resuscituovaná parťácká kriminálka, težící z protikladných povah hlavních postav. Detektiv Bailey ze všeho nejvíc připomíná snaživého šprta (když se chce na počátku vyhrabat z oddělení pro majetkovou kriminalitu), drží se předpisů a rozumí si s moderní technikou. Stark je něco mezi zchátralým seladonem a Big Lebowskim až na tu maličkost, že občas i pracuje. Buranským chováním a vyšetřovacími metodami zamrzl v 80. letech 20. století. Samotné případy jsou často natočeny s flashforwardy, které výborně pracují s prvkem očekávání a následných situací, které díky tomu nastávají. Pak je tu samozřejmě skvělý humor včetně Starkových geniálních vyšetřovacích metod, ať už se honí za kradeným zlhčovačem, údajným úchylákem, nebo jen trousí po pozemcích zabavené zbraně či roznáší mezi podezřelými chřipku... Na jednu stranu je mi líto, že seriál prožil jen jednu sezónu, ale alespoň mu nehrozí rozpliznutí do vícero sérií a rozmělnění toho, čím jsou The Good Guys tak originální a chytlaví. ()