Událost

• USA The Event
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Sci-Fi
USA, (2010–2011), 15 h 29 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvorcovia:

Nick Wauters

Kamera:

Feliks Parnell

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Scott Patterson, Taylor Cole, Bill Smitrovich, Lisa Vidal (viac)

Sean Walker (Jason Ritter) je obyčejný mladík, který plánuje požádat snoubenku Leilu (Sarah Roemerová) o ruku na výletní plavbě po Karibiku. Před odjezdem dokonce získá požehnání jejího otce Michaela Buchanana (Scott Patterson). Dívka však náhle a bez vysvětlení z lodi zmizí a podle záznamů se zdá, že na ní ani nikdy nebyla. Sean po ní začne pátrat a narazí na spiknutí, které mu přeroste přes hlavu. Americký prezident Elias Martinez (Blair Underwood) připravuje propuštění skupiny 97 zvláštních vězňů, zadržovaných na tajné aljašské základně Mount Inostranka. Prezident se o existenci zařízení dozvěděl těsně po své inauguraci a po setkání s vůdkyní uvězněných Sophií (Laura Innesová) se i přes odpor tajných služeb a ředitele národní rozvědky Blakea Sterlinga (Zeljko Ivanek) rozhodne seznámit s jejich existencí svět. Když se chystá vystoupit s prohlášením, objeví se letadlo připravené k sebevražednému útoku. Letoun však zčistajasna zmizí z oblohy a záhada začíná… Emociální thriller plný spiknutí je vyprávěn na přeskáčku za pomoci flashbacků a z pohledu mnoha postav. Seriál využívá podobné metody jako Ztraceni, 24, Flashforward nebo Akta X. Scénář vznikl už v roce 2006, ale zelenou dostal až na konci roku 2009. (oficiálny text distribútora)

Colonist

Už od začátku seriálu bylo jasné, že The Event kope nižší ligu než LOST nebo 24, které se snaží nahradit. První dvě epizody přesto nebyly špatné a dokázaly navnadit k dalšímu sledování, zápletka vypadala slibně. S přibývajícími epizodami šla kvalita dolů. Postavy jsou nesympatické (čest výjimkám jako je Ian Anthony Dale nebo Željko Ivanek, u kterého to zatím vypadá, že snad poprvé v životě nehraje záporáka), logika a dialogy skřípou a vůbec celé to působí strašně lacině (a teď nemyslím jen ty hrozivě vypadající počítačové efekty). A taky je to neuvěřitelná NUDA. Od 6. dílu je Seanova linie spíše rušivým elementem (a to je smutné, když je to hlavní hrdina) a Blair Underwood, jehož prezident je jakousi směsicí Baracka Obamy a Davida Palmera ze 24, je ve své roli příšerně prkenný. Závěrečné cliffhangery také nefungují tak, jak by měly. Poslední díl před zimní pauzou byl ale celkem povedený, možná dám Eventu na jaře ještě šanci. Ačkoliv v nějaký rapidní vzestup kvality už nevěřím... Edit: Šanci jsem dal, ale byla to pořád bída, tak jsem se seriálem sekl po nějakém 13. dílu. Jelikož ho ale po první sezóně zrušili a skončilo to neukončeně, tak mi to nevadí. Tenhle seriál byl prostě průšvih. Hloupý děj, logické bugy, špatné postavy a herci... Snad se z toho jiní seriáloví tvůrci poučí, že takhle to nemá vypadat. Konečné hodnocení tedy snižuji na dvě hvězdičky. ()

Orthank

Sľubne rozbehnutá sci-fi konkurencia nového V-éčka sa zubami nechtami snaží priživiť na momentálne populárnej emzáckej tématike. Po prvej "polosérii" ale dokazuje, že niečo z nej nakoniec možno aj bude. Trošku menej vykonštruovaných situácií a nejakú záhadu, pre ktorú by ma donútili sledovať ďalej, prípadne poriadne dohovoriť niektorým hereckým prejavom a je za čo obetovať tu trištvrtehodinku týždenne. Zatiaľ ako slušne podarený experiment na televízne diváctvo, možno chápať skutočne len ako....ehm....ako experiment. Za dverami druhá séria a ja sa radosťou nechám prekvapiť... ()

filmmovier

Mám za sebou pár řádků a docela velké nadšení z tohoto seriálu. Jsem rád, že je tu další mysteriozní série, na kterou se velmi dobře kouká. Už teď můžu říct, že je seriál díl od dílu lepší a lepší. Má sympatické hlavní hrdiny, výborný scénář, chytrý a svižný děj, akce a hlavně i dost toho napětí, což je asi nejdůležitější. První díl sice byl jen lehce nadprůměrný, ale momentálně se na pokračování těším víc a víc. Flashbacky nikterak neotravují, zápletka výborná a velmi dobře budované napětí, které neustále graduje si určitě zaslouží vysoké hodnocení. Já jako fanoušek záhad jsem velmi nadšen. 90%. Ufouni super. ()

Laerry

Originální nápady scénáristé vyčerpaly během úvodních několika epizod a čím více dílů přibývá, tím jasnější se zdá být fakt, že je nám zase předhazována překombinovaná slátanina, v níž se hlavní postavy chovají víc a víc jak úplný pitomci. Napínavý příběh se vytratil a nahradila ho rutinní patetická "dramatičnost", která zahrnuje desítky minut nudného tlachání o ničem. Což je veliká škoda, seriál měl svůj potenciál stát se hitem, čehož nevyužil na sto procent a zahodil tak svoji šanci během krátké doby. ()

Jolinar

The Event (fakt se netěšim na českou "Událost"), je velmi dobrý seriál!!! Jeho nevýhoda spočívá v tom, že přichází až nyní, po masivní vlně velkých dramatických seriálů (24 - Lost - Heroes - Prison Break - FlashForward), takže seriálový nadšenec má možnost srovnání. Již viděl tolik velkých odhalení, nepředvídatelných zvratů, nenadálých zmrtvýchvstání či nervydrásajících cliffhangerů, že ho již dokáže překvapit máloco. Co ho ale dokáže upoutat (a co vedle děje tvoří druhou hlavní složku kvalitní seriálu, popř. filmu) je zajímavá charismatická postava, kterou si může oblíbit, jakou byl dřív např. Jack Bauer Nepřemožitelný, Michalel Scofield Geniální, Hiro Nakamura Bezelstný nebo Sawyer Šibalský :-) Zatím si nejsem jistá jestli na to Sean Walker Chytrý-zamilovaný stačí. _ __ Budu sledovat dál, ale rozhodně se nejedná o záležitost závislosti, jako u výše zmiňovaných seriálů :) ()

• 13.5. 2011 televízna stanica NBC zrušila vysielanie seriálu kvôli nízkej sledovanosti. Naznačila tiež, že možno bude pokračovať inde. (Maslord)