Událost

• USA The Event
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Sci-Fi
USA, (2010–2011), 15 h 29 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvorcovia:

Nick Wauters

Kamera:

Feliks Parnell

Jason Ritter, Sarah Roemer, Ian Anthony Dale, Željko Ivanek, Blair Underwood, Laura Innes, Scott Patterson, Taylor Cole, Bill Smitrovich, Lisa Vidal (viac)

Sean Walker (Jason Ritter) je obyčejný mladík, který plánuje požádat snoubenku Leilu (Sarah Roemerová) o ruku na výletní plavbě po Karibiku. Před odjezdem dokonce získá požehnání jejího otce Michaela Buchanana (Scott Patterson). Dívka však náhle a bez vysvětlení z lodi zmizí a podle záznamů se zdá, že na ní ani nikdy nebyla. Sean po ní začne pátrat a narazí na spiknutí, které mu přeroste přes hlavu. Americký prezident Elias Martinez (Blair Underwood) připravuje propuštění skupiny 97 zvláštních vězňů, zadržovaných na tajné aljašské základně Mount Inostranka. Prezident se o existenci zařízení dozvěděl těsně po své inauguraci a po setkání s vůdkyní uvězněných Sophií (Laura Innesová) se i přes odpor tajných služeb a ředitele národní rozvědky Blakea Sterlinga (Zeljko Ivanek) rozhodne seznámit s jejich existencí svět. Když se chystá vystoupit s prohlášením, objeví se letadlo připravené k sebevražednému útoku. Letoun však zčistajasna zmizí z oblohy a záhada začíná… Emociální thriller plný spiknutí je vyprávěn na přeskáčku za pomoci flashbacků a z pohledu mnoha postav. Seriál využívá podobné metody jako Ztraceni, 24, Flashforward nebo Akta X. Scénář vznikl už v roce 2006, ale zelenou dostal až na konci roku 2009. (oficiálny text distribútora)

J*A*S*M

Provizorní hodnocení po první epizodě. Rozhodně budu dál sledovat. Žánrově mi to sedí dokonale, provedení má zatím své mouchy. Kamera se místy až moc třepe, triky nepůsobí úplně přesvědčivě a prolínání časových rovin se mi zpočátku zdálo dost otravné a hlavně nesmyslné, klíč mezi jednotlivými rovinami se ale do konce dílu naštěstí vyjevil, takže spokojenost. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dále. Po druhém a třetím díle se u mne začínájí projevovat stejné symptomy, jaké jsem kdysi míval u Lostů. To znamená, že se vyloženě nemůžu dočkat další epizody. Edit po dalších čtyřech epizodách: Zápletka se svižně vyvíjí, žádné přešlapování na místě se nekoná. Občas zamrzí mírně naivní momenty (vždycky je nablízku nějaký "kamarád", který pomůže s dešifrováním záhadného kódu apod.), děj je ale naštěstí pořád dost zajímavý a překvapující na to, aby se ty problematičtější chvíle a stále levný vizuál daly odpustit. Závěr sedmého dílu velmi znepokojivý, až mi mráz po hřbetu přejel. ()

Djkoma

Tam, kde byl v loňské seriálové sezoně Flashforward pasovaný na největší hit s největším rozpočtem a obsazením, tam působí Event jako chudý příbuzný. Přesto má příběh jistý vnitřní půvab, neznámá mytologie vytváří fanouškovskou obec, ale ta bohužel není dostatečně akceptována scénáristy. Ti si dávají na čas, jako by seriál měl tři sezony času, ale to prostě nemá. Dosud se tak Event potácí v porodních bolestech a hledá svou cestu i vlastní podobu, možnost ztotožnění s nějakou postavou, což je dosud jeho velmi slabou stránkou. Mě to zvráceně baví, ale mám tušení, že je to spíše mou láskou a touhou po další zajímavé scifi, než skutečnou kvalitou seriálu. Zrychlete v tempu, uberte v postavách a zbytečných momentech a směle do další série... ()

Fr

Některé věci je lepší nevědět..... Další seriál, který ocení nekritičtí příznivci UFO a vládních konspirací. Ti ,,kritičtí“ budou nadávat nad nelogikou v jednání mnoha postav, ale i vývoji děje. ( I když co já vím o protivládní konspiraci, že?) Ale mám dojem, že některé zvraty překvapují i scénáristy! Celkově jsem spíš nespokojen. Hlavně s blížícím se závěrem mi připadá, že tvůrci neví kudy kam a snaží se připravit maximálně zajímavý podklad pro 2.řadu. Pokud teda bude. Prostě: jeden s těch seriálů, na jejichž díl bych tejden nečekal! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zajímá mě, kdo byl skutečným vynálezcem atomové bomby. 2.) Jsem extraterrestriální biologická entita. 3.) Lidé kolem mě nestárnou. Vůbec!. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

dO_od

#30 Takže co to tu vlastně máme ? Nesympatického hlavního hrdinu. Sympatickou zápletku. Sympatické vedlejší postavy - jak by vypadal Obama, kdyby měl koule / správně chladnej šéf národní bezpečnosti / charismatická ufonka coby lídr opozice - k lidem / neskutečně sexy žoldačka / srabáckej více prezident, kterýmu máte chuť strašně ubalit, aby se skácel a už nevstal atd. Hodnocení: první polovina seriálu *** / druhá polovina seriálu ***** -> tudíž za ****. Bohužel další série se nedočkáme (ani mnou touhle dobou už podepsaná petice nejspíš nepomůže), finále bylo výborné, tak jak se na takový seriál sluší a patří. Předpoklady pro skvělou druhou sérii by tu i byly, bohužel to ale nestačí, takže nezbývá než si počkat na příští seriálovou sezónu a zkusit si picknout něco ambicioznějšího. Kdo to ale chce zkusit, určitě do toho jděte - já nelitoval. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +hodně zajímavý námět, je to napínavé, akční a nepředvídatelné, velmi vás zaujmou herci, jmenovitě Željko Ivanek (kupodivu v kladné roli), Sarah Roemer (která už zaujala dříve), charismatický Blair Underwood a ani Jason Ritter nebyl vůbec špatný (především pak jeho postava), efekty vypadají dobře na to, že seriál neměl velký rozpočet -ovšem je to škoda v tom směru, že efektů mohlo být daleko více, občas některé dějové linie jsou zbytečně natáhnuté, a taky mě mrzí, že to nemá a nejspíš nebude mít druhou řadu/// Přesně jak jsem uvedl v záporech, zřejmě malá sledovanost zapříčinila stopnutí seriálu po první sezóně. Což je obrovská škoda, protože potenciál tu díky námětu, postavám a hercům byl. A navíc závěrečný cliffhanger vám nechá ústa pěkně dlouho otevřená, protože závěr je epický a monumentální. Přesně takový jaký si tento seriál zaslouží./// Celkem 82%/// ()

Kothy

Zajímavý seriál o invazi mimozemšťanů. Žijí mezi námi, vypadají jako my, ale stárnou hrozně pomalu. Jejich DNA se od té naší liší o 1%. Jejich planeta se rozpadá a tak chtějí obsadit tu naši. Lidé se ale samozřejmě nevzdávají. Celé se to trochu zamotává. Škoda jen otevřeného konce a absence další série... ()

predators

Máme za sebou 10 epizod první série a možná je na čase přihodit pár řádek z ještě horkých dojmů. Události se odehrávají v několika liniích, které směřují ke společnému cíli. Nebudu prozrazovat více, jen shrnu pár drobností, které mě zaujaly...zajímaví herci, otázka mimozemské civilizace mě vždycky lákala, slušná akce a různé množství záhad, únosů a konspirace. Jak se zdá, všeho je tu dostatek, počkáme si tedy, jak to všechno půjde dál... A jsme téměř u konce, zbývá poslední díl a napětí by se dalo krájet. Nemůžu se dočkat dalšího dílu a tak by to mělo být vždycky! ....a máme to za sebou. Opět nemůže chybět závěr, který v nás vyvolá spousty myšlenek, názorů a rozporů, ale o tom jindy a jinde. Seriál je to slušný, s několika vyvedenými postavami a místy slušným napětím. 70% ()

honajz

Zajímavý nápad naprosto nezajímavě zpracovaný. Všechny ty retrospektivy, všechny ty mezititulky, v podstatě minimum napětí i tajemství, všechno je špatně, pokud z toho někdo chtěl udělat napínavý seriál. Navíc to neustálé opakování věcí, které jsme už pětkrát slyšeli, nebo si domysleli, doslovně zobrazené o díl dva později, pořád zbytečné se vracení k jedné a té samé situaci... ()

hrona

Tento seriál mi při sledování prvních dílů moc k srdci nepřirostl, jelikož věčné flashbacky a skoky do různých časových pásem byly celkem honičkou v ději. Ale tvůrce to zjevně omrzelo, a od nějakého pátého dílu zkrátili tuto variantu na minimum v daleko přehlednější podobě. To co, se ze začátku zdá jako malý, ne moc zdařilý bratříček Flashforward, se nakonec rozjede v obrovskou jízdu, plnou zvratů a nečekaných odhalení ve stylu již zmiňovaného kultu a 24hodin. Je velikou škodou, že první série dle všeho 22 dílná, zůstane i jedinou. ()

Pepy

Náhodou to docela překvapilo, vcelku už od prvního dílu je příběh strašně hezky rozvinutý a dějové příběhy se tam jak rozchází, tak zase schází. Mám rád příběhy u kterých se musí myslet a pokud je špatně pochopíte, tak jste ztratili čas strávený na tomto seriálu. Slabé obsazení, ale to vůbec nevadí, je tu šance na vyniknutí postav. To samé se říkalo o Dexterovi a podívejte, kde je teď. Celkově moc povedený a konec... je to vůbec konec?! ()

BigDeal

The Event, ďalší veľký projekt, ktorý chce mať najviac toho, čo bolo dobré na pánovi všetkých seriálov- LOSTe a tak ponúka veľké záhady, tajomných ľudí, obyčajných ľudí, čo hľadajú pravdu a prekombinovaný dej. Zároveň sa snaží vyhýbať chybe LOSTu, naťahovaniu a tak pomaly odkrýva tajomstvá a ženie dej rýchlo dopredu. Trochu to možno preháňa, ale to by nebolo až také zlé. Horšie je, že tak ako V, alebo Flashforward, zabúda na hlavný dôvod, prečo mal LOST celé roky veľký úspech. Bolo to preto, lebo mal srdce a postavy, s ktorými divák súcítil. The Event to síce nemá, ale odo mňa ešte šancu dostane. Doplnenie po (takmer celej) prvej sérii: Hrozne prekombinovaná zápletka, kde dej bežal a nikto ho nezastavil, aby si divák mohol vypestovať sympatie k postavám. Zrušenie sa ma nedotklo, sám som sériu nedopozeral. 65% ()

McClane

První díl zavání dost průserem. Tohle že má bejt nabušenej pilot, kterej vás chytne a nepustí, jako třeba u LOST nebo u Flashforwardu? ale kdeže. Jak může bejt v pilotu deset minut tokání jedný dvojice? to jsem měl dost co dělat, abych přežil. Dám tomu ještě šanci, ale bojím se, že to půjde do sraček podobně jako Heroes, u NBC holt umí.50%______Po druhém a třetím díle nevidím výrazné zlepšení a nevidí ho nejspíše ani diváci, kteří ubývají______Po šestém díle končím, The Event je jen velká nuda, bohužel.35% Sledovanosti jednotlivých dílů v milionech: 10.86 - 9.06 - 7.56 - 6.50 - 6.42 - 5.97 - 5.54 - 5.64 - 5.19 - 5.83 - 5.23 - 5.23 - 4.26 ()

JohnCZ

Obsahuje spoilery! The Event na první pohled působí jako takový ten cool konspirační seriál, který nenechá vydechnout. Ona to ale není moc pravda. Zejména začátek mě opravdu zklamal. Úvod do děje je nemastný, neslaný, děj chaoticky podaný, postavy nevýrazné a celé si to hraje na něco velkého, aniž by to bylo podpořeno atraktivním scénářem. Na začátku nám je představena skupina lidí, která je americkou vládou držena pod zámkem. Vypadají jako lidé, chovají se jako lidé, ale oni to jsou mimozemšťané. Problém ovšem je, že jim divák ten mimozemský původ vůbec nevěří. Ačkoli celou sérii dělají bububu, jediné, co předvedou je jakási červí díra (a k tomu jen 2x za celou sérii). Furt se jen kecá, často se mlží a divák si po staru musí všechno představovat. Jenže co fungovalo u Akt X tady kvůli absenci jakékoli mystery atmosféry moc nefunguje a zůstává jen nuda. Ovšem zhruba v polovině série tvůrci konečně odhalují, že mají o čem vyprávět a mytologii mají evidentně promyšlenou na několik sérií dopředu. O samotnou Událost se samozřejmě otřou jen jednou jedinou zmínkou a drtivá většina série je jen velmi natahovanou béčkově působící akční honičkou. S postavami se těžko ztotožňuje, protože jsou nevýrazné a tu jedinou atraktivní - Sophia - scénáristé postupně degradují na plochou pomstychtivou figurku. Přitom jí ale její představitelka dodávala hloubkou a tak celkově Laura Innes hrála svou roli o několik tříd lépe, než zbytek hereckého ansámblu. Přesto mě finální twist nadchl a dost mě mrzí, že seriál nepokračoval, protože tenhle zlomový moment byl přesně to, co The Event od začátku potřeboval. První řada byla evidentně jen zdlouhavou rozehrávačkou něčeho, co mělo v budoucnu přijít. ()

Ajinka126

Zatím jsem viděla pár dílů, co odvysílala cool a nepřišlo mi to vůbec zajímavý. Rozhodně to nebylo zajímavější než Flashforward, který to mělo nepřímo nahradit. Uvidíme, co přinese "rozuzlení" série a jestli to do té doby nevzdám. Zatím to není nic než nuda s hlavním příběhem a občasným přeskakováním do libovolné doby v minulosti, kde sledujeme velice nezajímavé historické události. ()

Kryton

24 hodin + Ztraceni + Flashforward + V + Akta X - Jack Bauer - Fox Mulder - větší odhalení = celkem a poctivě dělaná scifi záležitost. Pokud přečkáte (a já vás vyzývám ignorujte je) první díly, kde se neustále objevují flashbacky (takto chaoticky a nezajímavě nebyly použity ani ve Ztracených), pak se seriál rozjede a co díl to skvělé zvraty a scény. Velká škoda, že seriál pak skončí jak skončí. Pokud by se objevili aspoň mimisérie po konci této série, dosti bych to uvítal. Za mě 2 - ()

Krt.Ek

Doufám, že si to tvůrci rozmysli a dočkáme se pokračování. Nerad bych totiž přišel o tak napínavý seriál. Bohužel v poslední době nemají sci-fi seriály u amerických diváků úspěch. U Event jsem našel jednu chybu, kterou američtí diváci nerozdýchali a asi proto neměl tento seriál sledovanost jakou si možná představoval. Event měl pomalý rozjezd. Do pauzy (která byla dosti dlouhá-asi 2 měsíce) byl seriál dobrý, ale pokud by skončil vůbec by mi to nevadilo. Tehdy jsem uvažoval o 3 hvězdičkách. Když pauza skončila následovalo pár obvyklých epizod jako před přestávkou. Prostě normální průměrné sci-fi. Pak se to ale rozjelo. Zhruba od patnáctého dílu se seriál mění v pořádnou akční jízdu. V těch několika dílech snad nebyl ani jeden moment kdy jsem se nudil. Pokud by se natočila pokračování, které by bylo ve stejném duchu přihodil bych i pátou hvězdičku. 80% ()

phoebess

Postavy jsou příjemné, ale je jich moc. Děj je zajímavý, ale děje se tam toho až moc. To je asi tak shrnutí celého problému seriálu. Jsem zatím v polovině a už mě ty scénáristické kličky (a různé zacházky) začínají pořádně vytáčet. Trochu větší posun v ději by vůbec neuškodil. ()

mysiak

Seriálová produkcia v posledných 2 rokoch naberá na veľkoleposti a túto jeseň nám prináša stanica NBC veľkú udalosť alebo aj „The Event“. Za seriálom stojí Jeffrey Reiner, ktorý produkoval seriály ako Trauma alebo Friday Night Lights. Už svojimi prvými trailermi naznačoval, že sa bude jednať o jeden z najočakávanejších jesenných seriálov Ameriky, či už hereckým obsadením alebo jeho originálnym nápadom. O jeho kvalitách už pred uvedením pilotu sa hovorilo v súvislosti s predajom do vyše 200 krajín sveta. Čo to the Event je sa pýta bežný divák? V pilote sa zoznámime s hlavným hrdinom seriálu Seanom Walkerom (Jason Ritter – Joan z Arkádie), ktorý pátra po svojej priateľke Blair (Sarah Roemer – Disturbia), a zároveň sa dostáva do klbka tajomností, ktoré vedú k veľkému odhaleniu. V ďalšom strihu sa stretávame s prezidentom Eliasom Martinezom (Blair Underwood – Sexy Špinavé Prachy), ktorý sa dozvedá o tajnom vládnom zariadení zvanom ako Inostranka na Aljaške, kde sa chce dozvedieť o tomto tajnom zariadení. Pilot je postavený na flashbackoch, kde sa zoznamuje s jednotlivými hlavnými i vedľajšími postavami, dozvedáme o ich osudoch, skutkoch ktoré ovplyvňia ich budúcnosť a v nedôslednom rade asi počiatky „Eventu“. Tajomnosť, dravosť, spád tak by sa dal charakterizovať „The Event“. Skĺbenie nápadu, dobrých hercov a mysterióznosti s akčným nádychom dáva tušiť, že sa seriál bude vyvíjať. Hlavne každý má záujem sa dozvedieť, čo je ten Event... ()