Hellcats: Superkočky v akcii

USA, (2010–2011), 15 h 22 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Kevin Murphy

Hudba:

Nathan Wang

Aly Michalka, Ashley Tisdale, Robbie Jones, Heather Hemmens, Jeremy Wong, Sharon Leal, Matt Barr, Gail O'Grady, Ryan Kennedy, Aaron Douglas, D.B. Woodside (viac)

Plán Marti Perkinsovej bol dostať sa cez Lancer University vďaka svojmu štipendiu, ísť na právo a opustiť Memphis a jej večne opitú matku a začať nový život právničky. Namiesto toho však bolo Martino štipendium zrušené a jej matka sa jej o tom "zabudla" zmieniť. Nemajúc na výber, Marti sa pokúša nájsť spôsob, ako na univerzite zostať, a tak získava voľné miesto roztlieskavačky v legendárnom univerzitnom tíme Hellcats a s ním prichádza aj jej vytúžené štipendium. (Tony DiNozzo)

Pajky3

Dost možná je to nejpovedenější dílo o roztleskávačkách :), ale i tak je to pouze průměrný seriál, který má i asi dva hodně povedené díly. Jinak nic moc, docela dlouho mi trvalo než jsem to dokoukal. Štvaly mě postavy, bez výjimky, všechny se chovaly hrozně divně. A moje favoritky byla Kathy. Takže se moc nedivím, že tenhle seriál po jedné sérii dotleskal. ()

Chip89

Příběh absolutně o ničem. Přesto dávám tři hvězdičky, protože mě vždy bavilo koukat na taneční sestavy roztleskávaček. Na každou sestavu koukám s otevřenou pusou a říkám si jak tohle někdo dokáže. Jsem ráda, že jsem na seriál z tohoto prostředí narazila. Jen škoda, že v každém díle je v sestavách někdo jiný.... ()

Bukk

Na rozjezd o víkendech to není tak hrozné, jak se může zdát. Cheerleading už dávno není jen pro holky a není to ani to, co si většina hned vybaví...např. holky divně skákající během hokejového zápasu, kterým se stejně nikdo nevěnuje. Nebýt tak nesympatické hlavní hrdinky, možná bych to snesla víc. Takhle to ani neurazí, ale ani nevymývá bezúčelově mozek. ()

kingik

Lepší už to stejně nebude. A přehlídka kočiček k nakousnutí je v tomto seriálu pestrá natolik, aby udržela pozornost ve více dílech. Kdyby se u nás někdo chopil námětu o roztleskávačkách, okamžitě bychom byli svědky kašírovaných studiových kulis, chabé choreografie a děsivých hereckých výkonů na úrovni ochotníků z Přelouče. U velmi profesionálně odvedených amerických Hellcats nic takového nehrozí. Perfektně zvolené herecké obsazení, kdy sice dvě z hlavních hereček dávají přednost pěvecké kariéře (Ashley Tisdale, Alyson Michalka), ale nejsou to žádná herecká ani pohybová dřeva. Jsou ve svých rolích perfektní. Také jsou zde k vidění i hvězdy, jejichž světlo dávno pohaslo, jako třeba Mario Van Peebles v roli otce hlavní hrdinky, kterou ztvárnila "čokoládová" Heather Hemmens anebo Christine Lakin jako jeho snoubenka, v níž byste marně po letech hledali dívku ze sitcomu Krok za krokem. Ještě by to chtělo usměrnit scénář, který příliš podporuje americký naturel, ale jinak Hellcats baví tak, jak bych ani neočekával. Podíl na tom nesou také režiséři, v čele se zkušeným Johnem Dahlem, kteří ještě před pár lety patřili k uznávaným ve svém oboru. 60% ()

Tred2

Naaah, a jsme u mé oblíbené klasiky. Osobně zvedám hodnocení o stupeň, či alespoň jeho část, abych "konkuroval" podhodnocení. Fakta: Jedná se, řekl bych, až o trapně běžnou záležitost z dílny CW, určitě tu není moc místa pro originalitu (ono těžko v kategorii drama rodina/život "běžných lidí" čekat něco opravdu nového). Prostředí týmu roztleskáváček/ů, stylem jakým to tu bylo pojato, beru za docela svěží vítr do starého stromu. Koneckonců to bylo i trošku poučné, pro laika jako jsem já. Herecký casting je diskutabilní, výběr hlavních hvězd měl určitě pomoci zesílit sledovanost cílového publika, což soudím nakonec neuspělo. Dramatizace, dramaturgie, některé postavy a zvraty, to vše postrádalo trošku víc preciznosti (něco spíš o hodně víc) a snahy. Těžko můžu něco vychválit na hladinu "kvality". Ale přece jen porce dílů byly docela dobře sledovatelné a na představení se určitě pěkně koukalo (koneckonců jsou to roztleskávačky). Za sebe bych se klanil k sympatickému průměru, nicméně několik faktů mě "přemluvilo", abych šel o stupeň výš, ačkoliv to z subjektivního pohledu není "fér". 1. Seriál evidentně neměl končit první sérií (a pokud ano tak je to papírové psycho), ale mně se ten systematický zmatek líbil. Seriál se nesnažil během série dostat z bodu A do bodu B, postavy v něm se snažily. Všechno se neustále komplikovalo starými i novými událostmi a tak seriál, který sleduje spíš cesty postav, než dějovou linku jako takovou se docela zamotal a skončil.. no neskončil, zůstal víceméně otevřený. A to se mi popravdě líbilo. 2. Chvílemi naprosto nesnesitelná, chvílemi zase naprosto roztomilá kapitánka týmu (Ashley Tisdale) jejíž herectví nechci zmiňovat, a její pozitivní přístup ke všemu a všem (samozřejmě s určitými hranicemi) s její x-krát opakovanou hláškou "positive outcomes only". 3. Kombinace přísunu sarkasmu, rodinného drama, šílených excesů, manipulací některých postav skoro až na špionážní úrovni a ne-happy ne-endu. To je asi ono. Ještě možná stojí za zmínku, že seriál trošku "podráží" klasické celky jako jsou autority či náboženství, ale na tyhle fakta jsem si už tolik zvykl, že je vnímám až zpětně. Abych to mohl střelit na 4, dám 66%, s tím, že to možná není "must see" seriál, ale určitě si nezaslouží být přeskočen kvuli hodnocení lidí co viděli 1-3 díly. PS: Jedná se o klasické drama zdůrazňující důležitost rodiny, určitě ne komedii. ()