Catch .44

• USA Catch .44

Pro Tes a její dvě kámošky Karu a Dawn to zprvu vypadalo jednoduše: v odlehlém motorestu se měly zmocnit drogové zásliky pro jejich šéfa Mela (Bruce Willis). Když se ale rozpoutá řetězec nezastavitelných událostí, velmi rychle jim dojde, že tohle může být jejich poslední kšeft. To, co zprvu vypadalo jako snadná práce, se postupně mění na nebezpečnou hru kočky s myší. (oficiálny text distribútora)

Morholt

Ono to na papíře nemuselo vypadat tak zle. Zkrátka taková nějaká ta pocta Tarantinovi, která by mistrovi sice nesahala ani po kotníky, ale svoje publikum by si našla. To by taky vysvětlovalo prvoligové herectvo, které se tomu upsalo. Jenže když to vzal pan režisér do ruky, šlo všechno do kopru. Příšerný dialogy. To především. Něco tak strašně nevtipnýho, trapnýho a nenápaditýho jsem neviděl, a především neslyšel, ani nepamatuju. Zmatek. Harvey tak zamotal děj, že se v něm ani sám nevyznal. Kdo s kym proti komu a proč, to jsem pořádně nepochopil ani na konci filmu. Zmatečná režie s hrůznejma dialogama prostě nemůže dát dohromady ani průměr a nezachrání to ani to, že režisér má Tarantina nakoukanýho. Jediný, co stojí za řeč, je slušnej soundtrack. Teď se jdu pobavit Harveyovou prvotinou. 10% ()

john.h

Ultra nuda. Jeden z těch prvních dialogů o tom, co to je kompromis, kterej se snažil bejt jako od Tarantina shodil celej film a nezachránilo to ani těch pár dobrejch vteřin, ve kterých většinou účinkoval Forest Whitaker, nebo se v nich tropila legrace z Willisovy hudební kariéry v osmdesátých letech, což bylo vtipné díky tomu, že tu Willis hrál, ač úplně zbytečnou roli. ()

MareT.

Tady si někdo myslel, že dokáže s nudnými dialogy provést to, co se povedlo Tarantinovi. Jenomže Taratnino je machr, který si může dovolit zfilmovat Zlaté stránky a lidem by se to líbílo. Tady pan Harvey by si měl nasazovat laťku trošku níž, propracovat scénář a naučit se od velkého pána jak být cool, protože toto se prostě nepovedlo i když to mělo dobrý start. ()

verbal odpad!

Představte si pičovinu natolik strašlivou, že i Natálka baletící pro Heryho Potrata v nejhorší Malickově noční může je proti ní naprosto strhující a zábavný sqost! Představte si známé herce včetně velkého Brúse natolik zoufalé, že se museli pro skývu vezdejší ponořit po uši do totálně smrduté žumpy scénáristického a režiserského zoufalství. Anebo ta ohyzdná švédská modelka v hlavní roli umí jazykem zauzlovat a oduzlobvat dračí smyčku a pro defloraci Hollywoodu nepohrdla ani mongoloidním negrem či zteřelým Wilišem. Jinak si tenhle hnisavý vřed na rektu smetištní filmařiny vysvětlit nedovedu. ()

kingik

Stará dobrá připomínka filmů, ve kterých byly všechny postavy záporné, a na takových filmech začínal i Tarantino. Ale ani pilný žák, jakým je Aaron Harvey, svého velkého učitele nemůže dohnat za jeden film. Aaron Harvey není především zdatný scenárista. Odrazuje se to především na unyle rozehrané situaci, do které se dostanou tři věrné kamarádky, vůdčí osobností je pochopitelně milá blondýnka, a proti nim budou stát maniakální drogový dealer a kuchař, kteří se v nesprávnou dobu ocitli na nesprávném místě. Konkrétně v zapadlém bistru, kde se všichni navzájem postřílí kvůli tučnému balíku peněz a drogám. Ještě předtím, než k tomu dojde, tak se několikrát vrátíme v ději (obehraná věc), dívky mezi sebou vedou sáhodlouhé a rádoby vtipné plky o ničem (snaha o Tarantinovy dialogy naprosto selhala) a u každé postavy objevující se na scéně se spolu s ní objeví i povinná jmenovka (obehraná věc), aby v nich asi divák neměl zmatek. Přesto film působí zmateně, občas jsem nevěděl, o co přesně v danou situaci kráčí a nebylo mně jasné, proč se v jednom dialogu zmíní jméno Bruce Willis, a pokud to byl vtip, nepochopil jsem ho. Pokud film selhává po scenáristické stránce, mnohem lépe si vede po té režijní a zvláště technická stránka filmu je nejpovedenější. Soundtrack rovněž není k zahození, i když hudba až nápadně připomíná motivy ze stylově příbuzných a lepších filmů, nejvíc Pulp Fiction. Ne náhodou se tady ocitl Bruce Willis ve vedlejší roli drogového bosse, co s oblibou pojídá pekanové ořechy, který se zřejmě rozpomněl po letech na svoje úspěchy ve vedlejších rolích, a asi proto je poslední dobou vidět, jak vedlejšáky (rozuměj vedlejší role) bere. Nezesměšnil se a byl tím lepším, co film nabídl. To samé se dá říct i o zbytku hereckého ansámblu. Blondýnu Malin Akerman hrající servírku v strip clubu bych sice raději viděl jako striptérku, ale její výkon film táhl, i přes zjevné slabiny ve scénáři a dominantně slizkým výkonem se prezentoval Forest Whitaker. V jedné scéně dokonce připomněl starého dobrého Michaela Madsena, a to když si střihl taneček poté, co odpráskl dva hosty v bistru. Je to však tak, že ani jedna ze scén filmu není příliš zapamatovatelná, a pokud k tomu má nakročeno, z hlavy bezprostředně vyprchá jako celý zbytek filmu a v podstatě film jako celek ničím nenadchne, ale ani na odpis to není. Možná to tajemné Catch.44 jednou bude kultovní záležitost. Vzpomínám si, že když jsem poprvé viděl Pulp Fiction, byl to pro mě jeden z nejblbějších filmů. 60% ()

• Ačkoliv je uniforma zastřeleného šerifa silně pocákaná krví, Ronny (Forest Whitaker) ji má posléze dokonale čistou bez jediné skvrny. (Conspi)
  • Do role Dawn byla původně obsazena Lizzy Caplan. Později ji však nahradila Ann Woll. (Ekkan)
  • Hlavné hrdinky jazdia na BMW 323i. (Johnny.ARN)