Uhýbanie sa rýchlym autám, bláznivým taxikárom, otvoreným dverám a ôsmym miliónom chodcov je dennou rutinou Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), najlepšieho newyorského cyklo-messengera. Vyžaduje si to špeciálny výcvik jazdiť na superľahkých bicykloch, na jednom prevode, bez bŕzd. Chlapík, ktorý vystavuje takýmto spôsobom svoj život každý deň, sa zrazu dostane do situácie, na akú nie je zvyknutý ani on. Pri bežnej preprave sa jeho život zmení na naháňačku Manhattanom na život a na smrť. Obálka ktorú má Wilee doručiť totiž nie je po chuti istému skorumpovanému policajtovi. (TV Markíza)

Cervenak

Príjemné prekvapenie. Ústredná zápletka je síce chabučká a finále s generálnym zjazdom newyorských cykloposlíčkov mohlo byť epickejšie, ale je to FANTASTICKY natočené (kamera a strih úplná dokonalosť, nečudujem sa, že formalista Douglas vpálil plný počet) a tá téma a prostredie sú vyťažené dokonale. JGL a Shannon samozrejme super. ()

Shakers

Nikdy by som nepovedal, že ma bude baviť film, kde sa celý čas len bicykluje po meste, ale je to tak. David Koepp spravil dobre, že obsadil Gordona - Levitta, pretože ten sa tu rolu fakt hodil. Príbeh je skutočne jednoduchý, zato dobrý a hlavne má neskutočne grády, štýl a nápady. Je to ako Fast and Furious len na bicykli :-) P.S.: za titulkami ešte na vás čaká Joseph. 80% - 4* ()

BMW12

Svižný akční thriller, který je parádně natočen - kamera a střih jsou luxusní. Zápletka je taky dobrá. Ale trošičku mi ten film připomínal francouzský snímek "Kurýr expres". Jinak co se týče herců, Joseph Gordon-Levitt potvrzuje, že je momentálně jedním z nejlepších herců své generace. A Michaelovi Shannonovi role záporáků dokonale sedí. ()

playboxguest

Párkrát tomu sice ulétne řetěz, ale Gordon-Levitt ho vždycky zavčasu nahodí zpět, takže je to těch 80 minut celkem svižná jízda, při níž skoro neseskočíte z bicyklu. Já vypla mozek, vůbec jsem neřešila, že si na takovou špinavou prácičku místo kurýra s pořádnou károu najali kurýra s kolem, který nemá ani brzdu, natož pak přehazovačku, a užila jsem si slušnej relax, kterej mě takřka nestačil nudit. 70% ()

klerik

Štvrtá hviezda je možno viac za sympatie ako za kvalitu, ale nemôžem inak. Mám skrátka rád tieto rýchle filmy (ZBESILÝ ÚTEK, 30 MINUT ALEBO MENEJ). Jedná sa o lepší "adrenaliňák" než francúzke pokusy (TAXI, YAMAKASI). Vo finále Zásielka síce stráca dych, ale je natočená s chuťou... IMHO napriek svojej vizuánej zaujímavosti pôsobí Dania Ramirez na bycykli trochu nevierohodne... ()

• Kolo, na kterém Wilee (Joseph Gordon-Levitt) jezdí, je model Affinity Metropolitan. V době uvedení filmu výrobce prodal speciální edici kola obsahující i sadu filmových samolepek. Autorská firma se zavázala, že divákům nabídne stejný frame set v bílé barvě s stejnými polepy jako měl Wilee, a to za pouhých 475 amerických dolarů. (Adrai)
  • Film byl natáčen ve stejné době jako dokumentární reality show Triple Rush, pojednávající o poslíčcích v ulicích New Yorku. Mnoho postav z řad kaskadérů a postav ze show se objevilo i ve filmu. (Linkyc)
  • Záverečnými titulkami film nekončí, po nich nasleduje ešte jedna scéna, kde môžeme vidieť, ako si Joseph Gordon-Levitt (Wilee) poranil ruku. (Johnny.ARN)

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (viac)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (viac)