Plastic Bag

všetky plagáty
Krátkometrážny / Dráma
USA, 2009, 19 min

Životní cesta - neuvěřitelný příběh - jednoho obyčejného igelitového sáčku. (skrblik007)

movie

Výtečně natočené, docela emotivní. Sledujeme cestu plastového sáčku od jeho zakoupení, cestu životem až po finální eskapádu ve Vortexu, místu v Pacifickém Oceánů kde se shrocují tuny plastového odpadu. Vše s geniálním dabingem Wernera Herzoga. ()

xxmartinxx

Moc dlouhé, moc očividné. Ani Werner to nespasí, jen vytahuje k mírnému nadprůměru. V Americké kráse bylo o igeliťácích řečeno vše, cokoliv dalšího je nástavba. ()

Ded@M@tes

Genialita a nebo poučení pro všechny. Dívat se 20 minut na létající pytlík překvapivě pobavilo. Životní cesta jednoho igelitového sáčku. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

ledzepfan

Doprdele-jak hluboko jsem klesnul...20 minut tu sleduju strastiplné a dechberoucí putování igelitového sáčku-a co hůř?-Já mu rozumím...... ()

Krissty

Nikdy bych nevěřila, že ve mě sáček dokáže vyvolat nějaké emoce.. Ale tomuhle se to povedlo.. Film se skvělým příběhem oddanosti a naivity má i ekologické zaměření a tentokrát to bylo tak dobře zaobaleno, že mi to vůbec nevadilo. Jen to mohlo být trošku kratší.. A hlas vypravěče byl velmi příjemný! (Shlédnout můžete zde.) ()

Paxxx.cz

Myšlenka docela dobrá, ale stopáž asi delší než měla být místy mi přišel tenhle kraťas utahaný. Ale na druhou stranu je to pěkně odvyprávěné a dobře natočené 5/10. ()

Freemind

Ok, jde o důležité téma a zpracování je na slušné úrovni. Bohužel samotná koncepce je natolik fádní a neoriginální, že mi trochu uniká smysl celého projektu. Nemůžu si pomoct, ale připomíná to spíš závěrečný snímek filmového workshopu, než dílo jednoho z nejslibnějších režisérů této dekády (podle Rogera Eberta). ()

d-fens

veľmi jednoduchý a málo originálny námet, no zakomponovanie budhistickej filozofie do takéhoto príbehu bolo viac ako vydarené (Kiež by si ma stvorila takého, aby som mohol zomrieť) ()

MA.KI

Personifikovaný igelitový pytlík s citem a mozkem (a hlasem – voice pytlíku propůjčil režisér Werner Herzog) a jeho strastiplná / přenádherná pouť. Zpočátku mi to celé přišlo poněkud přitažené za vlasy, ovšem od okamžiku, kdy se pytlík spolu se psím exkrementem ocitl v odpadkovém koši, začal být tento krátkometrážní snímek s netradičním námětem ještě zajímavější. ~ Pouť pytlíku asociuje pouť člověka životem. Dějová linie se vypořádává s otázkami koexistence, asimilace v různých prostředích a (životních) situacích, nechybí ani motivy lásky a přátelství, stejně jako volnosti a svobody (ty jsou však spíše leitmotivy – let vzduchem). Závěr představuje překvapivá, ekologicky motivovaná, tečka. ~ Plastic Bag je poetické a pocitové dílko, z něhož je cítit entuziasmus a životní optimismus. Nevěřil bych, jak emotivní může být sledování létajícího / plavajícího kusu igelitu. ()

pytlik...

Forrest Gump přetavený na igelitový pytlík. Naivita hlavního hrdiny mi roztomilá či dojemná nepřipadá, namluvený je příšerným způsobem a to ekologické poselství, které je ve snímku patrně ukryto, mě nějak vůbec neoslovilo. ()

vitekpe

Tak, asi takhle: ...tu legendarni scenku z Americky krasy jsme videli vsichni. No, a tady ji nekdo parafrazoval na dvaceti minutach...nevim, moc objevne mi to neprislo. Zacatek fajn. 2+ ()

noctambule

Krása! Na tenhle kraťas musí mít člověk náladu, dívat se 18 minut na osud igelitového pytlíku zavání nudou, ale není tomu tak. Pěkně natočené, propracované, krásná hudba, pořád je na co se dívat. Tenhle igeliťák měl štěstí, prožil neobvykle dlouhý život. A ze snímku plyne ponaučení, chovejte se dobře k igelitkám:-) ()

thorewi

Poetické, krásné záběry naší planety, skvělý hudební podtext, láska mezi pytlíky a životní hledání velkého Víru, ale mě prostě nebyl sympatický hlas Wernera Herzoga (i když měl něco do sebe) a hlavně délka celého snímku. Několikrát jsem se přistihl jak počítám vteřiny do konce a mám chuť minutku přeskočit. Ale celkově velmi pěkná myšlenka, i když snímky s ekologickým podtextem moc nemusím. S českými titulky zde: http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/plastovy-sacek ()