Příběh sleduje jednu nečítankovou kariéru. Od otloukánka z chudé rodiny alkoholika, ke králi internetových domén. Nemožné je možné, padají normy, konvence, pravidla. Už jako kluk pochopí, že spolehnout se musí jedině sám na sebe. „Totáčem“ 80. let kličkuje nepříliš vzorově a přelomový listopad prožije rovněž nezvykle - mezi blázny v léčebně. Po revoluci už to jede, ba letí. Nahoru, ale i dolů. Do Německa a zpátky. Na Pankrác a zpátky. Do Číny a zpátky. Vše je tak snadné, až je to k smíchu (ale i tzv. „vo hubu“). Může za ten rozlet chytrost nebo vychytralost? Z netušených a nekonečných možností internetu vyroste ve finále virtuální blahobyt. Hrdina má všechno, dokonce plánuje hodně netradiční rodinu… Vypadá to na happyend, ten se ovšem stylově zvrtne. (oficiálny text distribútora)

honajz2

Ono by to bylo spíš za lepší 3*, ale nadhodnotit prostě musím, když jsem po fakt dlouhé době konečně viděl český film, který se odlišuje od ostatních, dobře funguje a dokázal si udržet moji plnou pozornost po celou dobu jeho trvání. A co je na něm úplně nejlepší - dokážu o něm říct, že se mi fakt líbil. Své chyby sice má, některé scény jsou vyloženě zbytečné (nebo zbytečně dlouhé) jen aby to mělo celovečerní stopáž, závěr taky mohl být silnější a potitulkovou scénu měl Řehořek úplně škrtnout, jelikož vyznění filmu obrací naruby (ale popravdě mám pocit, že jim tam Řehořek dal schválně, aby mu to kritici líp vzali a "věděli, že je na jejich straně barikády"), ale kromě toho všeho mi to sedlo hodně. Vizuál to má sice opajcnutý ze zahraničí, ale to mi absolutně nevadí, protože zahraniční kolegy vykrádají i někteří přední čeští režiséři a skoro nikdo je za to netepe. Naopak, jsem hodně rád, že se o tenhle styl v Česku někdo pokusil a hlavně že mu to skvěle fungovalo po celou dobu a že jsem se u toho ani na chvíli necítil trapně (!!). Ten Budař v hlavní roli mě sice krapet vyděsil, ale celkem rychle jsem uznal, že lepšího herce do té role fakt vybrat nemohli. A i když scénář má své chybky, líbil se mi celkem hodně - s vedením děje pracuje slušně a s postavami vlastně taky. A ačkoli se charakter Jakuba Vrány SPOILER nikam nepohne a i po těch letech je z něj chlápek, kterému šlo jen o prachy, využíval všechny příležitosti jak se k nim dostat a bylo mu fuk, jak a který měl vše ostatní u zadku a bral jen co mu padlo, stejně si myslím, že je slušně napsaný, protože on prostě takový byl, neměl důvod se měnit a tenhle způsob života mu plně vyhovuje. Vždycky se nějak protlačil a vzchopil, takže to už bral jako normu. Jistě, dělá to z něj celkem nesympatickou a lehce slizkou postavu, ale vyobrazený je fakt solidně a je takový, protože prostě takový je a to celý film podle mě ukazuje skvěle. KONEC SPOILERU Mohla na to sice být napasovaná nějaká nosná myšlenka, ta tu popravdě chybí, ale na to, čím ten film chce být, funguje na české poměry hodně slušně a rád si ho někdy znova zopakuji. Pro mě velmi milé a opravdu hodně nečekané překvápko, protože jsem čekal jen další mdlou nicotu, kterých se tu točí hromada. Slabé 4* ()

Ruut

UPDATE 2018: Řehořek to fakt nedal :-) Ale CMM je díky 80min stopáži a Budařově psycho stylu nařachaná pecka i po letech. ------- upgrade po shlédnutí jeho nového filmu Signál: on to nedá, sám totiž nemá tvář. ------- On to Tomáš Řehořek dá - ve 23 letech má na kontě už tři celovečeráky a je čím dál lepší a vypravěčsky zajímavější. Těším se, až mu bude 30 a bude točit svůj sedmý film ... P.S. Jan Budař má nakročeno na Českého lva 2011! ()

Sonnery

Čuměl jsem na to za Řehořkovi/Řehořekovi/Řekovi ,bo jak se to skloňuje, přítomnosti, takže jsem měl možnost či volbu, že pokud se mi to nebude líbit, můžu mu za ten ztracenej čas hned jednu nebo i dvě lísknout. Trailer mě nebavil a fakt, že tam hraje Martin Hranáč (neboli pí ča vyvolená) mě donutil přebrousit doma všechny nože. Jenže pak to začalo a já se bavil, takže Řehořekovevovi ji zatím ještě nikdo nelísknul, není důvod, je dobrej ()

Radek99

Český Guy Ritchie se jmenuje Tomáš Řehořek a Budařův Jakub Vrána je ten pravý RocknRolla! Že režisér točit umí a Jan Budař umí hrát, bylo jasné už z jejich dřívějších projektů, ten tvůrčí posun je ale přesto překvapivý, režisérovo naprosto dokonale, ba bravurně zvládnuté řemeslo a Budařův žoviálně podaný podnikavec je pro mne úkaz, skutečné překvapení. Navíc proti možné výtce, že jde jen o pouhou lokální nápodobu stylu britského režiséra, má Czech Made Man především po stránce scenáristické, ale i v hereckém koncertu Jana Budaře, jasnou přidanou hodnotu, nemluvě o onom zvláštním rysu odkazujícím k éře divokého podnikání 90. let, které nás směřuje spíše někam směrem k Balkánu, než k západní Evropě, respektive Velké Británii, který ale činí filmovou výpověď (jasně že velmi stylizovanou a možná? přehnaně nadsazenou) atraktivní až exotickou. ()

Gilmour93

Hranáč je Marlon Brando! Zadal jsem www.obsach.cz a vyplivlo mě to na doméně www.forma.com. Budař, oscilující mezi Budařem, Cillianem Murphym a sjetým králíčkem Bunnym, vtiskl své postavě tolik sympatičnosti, že ji budete milovat podobně jako židovská obec Adolfa Eichmanna, ale něco mi říká, že to bylo součástí Řehořkova plánu jak strhnout pozornost na svou na české poměry nekonvenční (ve světovém měřítku však, přiznejme si, nikterak originální) režii. Jinak docela o hovně, voe. Anebo ne? ()

• Roli homosexuála ztvárnil Martin Hranáč, účastník reality-show Vyvolení (od r. 2005), jenž je i ve skutečnosti homosexuálem. V jedné ze scén je možné zaslechnout, že světu vládnou a lidstvo posouvají gayové, ti vyvolení. (fremy)
  • Tvorba filmu, uvažována od prvních příprav, přes napsání scénáře, až po vytvoření finálních kopií pro kina, zabrala 6 měsíců. (Hroozley)