Příběh ze života mladé pohledné Irene (G. Garbo), která je provdaná za postaršího, zato ale majetného Charlese Guarryho (A. Randolf), který je ale velmi žárlivý. Irene, která se tajně schází s Andrém (C. Nagel), vědoma si manželovy povahy, snaží se tento milostný románek co nejdříve ukončit. Paradoxně když už románek úspěšně ukončila, aniž by si toho někdo všiml, nachytá ji žárlivý manžel s mladíčkem Pierrem (L. Ayres) v čistě neviném objetí u něj doma. Nepříčetný manžel ale není schopen zkrotit své emoce, žárlivost a zloba je tak velká, že se rozhodne svého zdánlivého "soka" ubít k smrti. Tomu ale nemůže přihlížet Irene, která brání Pierra a ve vypjaté situaci smrtelně střelí manžela jeho vlastní zbraní. Policie, která vyšetřuje událost, ke které došlo, ale Irenině verzi, co se oné noci skutečně stalo, nevěří a stává se tudíž jejich hlavní podezřelou. Když se o této skutečnosti doslechne André, svého času právník, rozhodne se Ireně pomoci a ujme se jejího případu jako její obhájce. Díky němu svitne Ireně nová naděje. (Wiliem)

Babous

Už chápu, proč se Gretě Garbo říká "božská". Navzdory tomu, že se jedná o němý film (mimochodem její poslední němý film), zde pomocí výrazů své krásné tváře dokáže říct úplně všechno. Lásku, vtip, utěšování, zármutek... Jde o klasické drama manželky, která nemiluje svého manžela a hledá tak potěšení v mužích okolo, dokud nepadne jeden zásadní výstřel. Díky Garbo však jde o nadprůměrný filmový zážitek. Prostě mě bavilo se na ni dívat. Ať žije lev MGM! ()

PetraMishka

Greta Garbo jako oslnivě svůdná manželka notorického žárlivce, která si přesto dokáže najít milence. Aby ho uchránila před manželovým hněvem, ukončí románek, ale pak její muž skoro umlátí mladíka, který v tom byl docela nevinně. Druhého dne je nalezen mrtvý a podezření padá na mladou vdovu, která neustále tvrdí něco jiného. Aby nebyla odsouzena za vraždu, ujme se případu její bývalý milenec, i když ona nechce být hájena. Zajímavý snímek s jasnou motivací postav, pěkně vyskládaným dějem, kdy žárlivost manžela není vidět až do osudové scény s revolverem. ()

IvonaK

Dle mého názoru velká slabota. Na to jak dobré filmy se s touto herečkou točily je tento u mě propadák. Jediné co na tomto snímku oceňuji je hudba. Ta se povedla. ()

classic

Božská GRETA GARBO a traja osudoví muži, tak ako prvý, je samozrejme, jej manžel, žiarlivý starec, ktorý jej neverí, a tak nasadzuje súkromného detektíva, ten len zistí, že sa stretáva s mladým študentom, ktorý je do nej, až po uši zamilovaný, ale ešte nevie to, že MILUJE - právnika, ktorý ju bude neskôr obhajovať. Študentík ju ešte poprosí, aby mu venovala jej fotografiu, príde si pre ňu sám, keď nikto nie je doma, len oni dvaja, manžel zatiaľ odišiel za študentovým otcom, ale zakrátko sa vráti, lebo dostáva žalúdočné bolesti... Mladík zatiaľ chce, aby ho na rozlúčku pobozkala, tak aj učiní, v tom sa na ňu vrhne, a začne ju zavalovať vášnivými bozkami, v tom príde manželko domov, a čo nevidí, v návale zúrivosti sa po ňom rozbehne s tým, že ho chce roztrhať v zuboch, duchaprítomná žena vytiahne zo zásuvky revolver a zastrelí svojho muža. Detektívi to začnú vyšetrovať, kde zisťujú, že hlavná podozrivá si vymýšľa, a tak čoskoro je postavená pred súd. Tam ju bude obhajovať, jej tajná láska, právnik, André. ŽENA sa volá IRENE s prepožičaním tváre, fantastickej GARBO ! Ostatné postavy zmieňovať nebudem, lebo to nie je ani potrebné, každý z nich, zohrá kľúčovú úlohu, ale všetkému velí, zmyselná a nádherná Irene, ktorá si chlapa dokáže obmotať okolo prsta. Ani mi nevadí, že som sa pozeral na nemý film, Garbo by mohla hrať, napríklad v reklame na pašteku, aj tak by som ju žral všetkými desiatimi !!! Bravúrny film, ktorý si aj mňa obmotal okolo prstu, ani sa tomu nečudujem, keď je tu - Greta Lovisa Gustafsson, alias G-R-E-T-A G-A-R-B-O. LEGENDA KINEMATOGRAFIE, aká DNES - NEJESTVUJE, a už ani jestvovať nikdy nebude ! ()

• Posledný nemý film štúdia MGM. (Michal74)