V Berlíně se nekontrolovatelně šíří nebezpečný virus, který přeměňuje obyčejné lidi na krvelačné zombie. Michael zrovna přijíždí do města, aby našel svojí bývalou přítelkyni Gabi. Místo ní v jejím bytě nachází mladého instalatérského učně Harpera. Společně se jim na poslední chvíli podaří zabarikádovat a zabrání tak krvelačným stvůrám, aby se k nim dostali. Obklopeni těmito žíznivými zombie, mají Michael a Harper plné ruce práce s vlastním přežitím. Zároveň se Michael nevzdává myšlenek na záchranu Gabi a chce jí za každou cenu najít. (Zeck)

LIVINGDEAD odpad!

Nudná, amatérská televizní MEGASRAČKA! Amatérská kamera, amatérští nesympatičtí herci, stupidní dialogy a katastrofické masky. ZOMBIE s pěnou u huby a s červenou tlamou vypadali jako prasata s červenkou a epilepsií. Film měl 62 minut, ale mně se ten čas táhl jako hovno. Modlil jsem se, aby tahle hovadina skončila. Úplně zbytečný, SHIT film! ODPAD! ()

Karamanlis

Zombie pandémia v ostatných rokoch nemilosrdne prepukla vo väčšine západoeurópskych metropol, takže po Londýne (28 Days/Weeks Later, Devil's Playground), Madride (REC) či Paríži (La Horde) nezostal ušetrený ani nemecký Berlín... Rammbock so svojou sotva hodinovou stopážou nemá nárok na nejaký dlhý prológ či obsiahlejšie predstavovanie postáv, takže prvý infikovaný občan zaútočí už v piatej minúte filmu a potom to už ide ako po masle... Podobne ako tomu býva v prípade väčšiny súčasných zombie hororov je aj Rammbock jasne nízkorozpočtovým počinom, takže od neho nemožno očakávať nejaké zázraky, v rámci obmedzených možností si však nemeckí filmári počínali vcelku rutinérsky. Masky nakazených sú tak akurát a nechýba ani napätie či nejaká tá ľakačka, jedine herecké osadenstvo mi akosi nesadlo - najmä hlavný hrdina je pekný suchár a fakt neviem, či jeho obsadenie bola z núdze cnosť alebo išlo o úmysel o čo najrealistickejšie vykreslenie situácie a konania tuctových ľudí, akých každodenne stretávame na každom rohu v takýchto extrémnych podmienkach. Naopak, škoda potetovaného svalovca zo susedného bytu, ktorého možný bojový potenciál zostal trestuhodne nevyužitý... Na to že ide o horor zo zvyčajne nemastnej-neslanej nemeckej produkcie, však vnímam Rammbock jednoznačne pozitívne. ()

Zeck

Prosťoučký zombie film. Spousta hluchých míst, nelogické rozhodování hlavních postav, n-e-m-o-ž-n-é dialogy (nech ty vidličky na pokoji), amatérské herecké výkony, nudná atmosféra, spousta potenciálu. Ten film byl extralevný, ale přesto se z toho dalo vyždímat mnohem víc. Ve filmu není téměř nic, co by ve správném zombie filmu být mělo, každopádně přišel s pár novinkami, které jsou zajímavé (blesky, sedativa). 40% ()

Hrabka

Ze začátku to bylo docela šílené a moc se mi to nelíbilo, roztřesená kamera, docela zmatek. Ale postupem času se to zlepšovalo, akce byla lepší, přibylo napětí a celkově se film vyvíjel poměrně zajímavě. Závěr byl docela fajn a originální nápad ,co se zombie tématiky týče, se tady taky najde. Šlo to určitě zpracovat lépe, navodit pořádný pocit izolovanosti a klaustrofobie by se na podobném relativně malém prostoru dal dobře vytvořit. Ale i tak jsem docela spokojený, film v určitém pohledu dost podobný REC má hororovému fandovi co nabídnout. 55% ()

SOLOM.

Natočit za malý peníz alespoň trochu solidní zombie film, který dokáže diváka zaujmout a přitom je to vaše režisérská prvotina? Ano, Marvin Kren to v rámci možností dokázal. Do tohoto filmu jsem šel s velkými obavami, protože jak už jsem zmínil několikrát – zombie žánr a stejně tak německou tvorbu zrovna moc v lásce nemám. O to víc jsem byl překvapený, že jsem se u toho dokázal i pobavit a to nejen díky samotnému příběhu, ale i krátké stopáži.    Samozřejmě že nejde o žádné veledílo a kostra zápletky taky moc originální není, ale dá se tu narazit na několik zajímavých pasáží potažmo i scén, při kterých by se našlo hned několik dobrých nápadů. Podobně jako u REC se i tady děj odehrává v jednom baráku + dvoře a všechno se semele tak rychle, že vás samotné tempo nebude rozhodně uspávat. Dramatických chvilek je tu k vidění taky dost, většina postav stejně nakonec umře a herecké výkony rovněž nebyli úplně marné. 50% ()