Pagwoedoen sanai

• Južná Kórea 파괴된 사나이 (viac)

Pastor (Kim Myeong-Min) po únosu své dcery a následném neúspěšném pokusu o její záchranu odejde z církve a dále pokračuje v pátrání na vlastní pěst. Postupem času však přichází o naději a pátrací štafetu přebírá jeho bývalá manželka. Uplyne dlouhých osm let, když se pastorovi náhle v telefonu ozve únoscův hlas, který tvrdí, že jeho dcera je stále naživu. (Šakalík)

Redi

Lepší thriller o únosu dcérenky, kdy jsme již od prvních minut vhozeni do děje, kde probíhá výměna výkupného, něco se pokazí a všechno je v háji zeleném... To by byl začátek příběhu bez úvodu, který mě trochu překvapil, na druhou stranu mi to zrovna přišlo vhod. ... Jenže ona po osmi letech stále žije, a tak začíná snaha o její záchranu, případně pomstu když se zadaří, nanovo... I přestože má tento subžánr čestnější, kvalitnější zástupce v asijské filmografii (a to mám ještě co dohánět), tak tento snímek určitě stojí za pozornost. 70% ()

Flipnic

Takovej pohodovej, hrozně tradiční příběh o notorickém únosci dětí, který si za jejich výkupné pořizuje velmi drahé zařízení pro svůj hudební koníček a o bývalém pastorovi, který modlitbičky pověsil na hřebík a snaží se po 8 let od únosu své dcery, toto dítě vybojovat od únosce zpět. Opět zde máme duel dvou chlapů, na což Korea hraje v 90% svých akčních thrllerů. Je zde velmi pomalé vyprávění, které mi docela vadilo, moc se toho neděje, ale když ano, tak třeba brutalita je hodně nekompromisní ... Každopádně žádné zvraty, pouze přiměřený stupeň napětí a dosti nevýrazný záporák ... Špatné to ale není, vizuálně hodně dobré (prostě Korejci ...). ()

Al44...

Další korejský thriller s tematikou únosů dětí. Film jako takový je velmi dobře a dá se říci i řemeslně udělaný, ale nabízí kromě napínavé, místy drsné a brutální podívané i spoustu otazníků co se týká děje a chování hlavních postav. Ne všechno je totiž ve filmu vysvětleno a některé činy hlavního hrdiny mi taky nepřijdou moc reálné. Působí to místy samoúčelným dojmem. Překvapivou pointu nebo nečekané odhalení únosce zde bohužel neuvidíme. Na druhou stranu například scéna v jedoucím vlaku je opravdu skvělá. A závěrečné shledání s uneseným dítětem nabízí též spoustu zajímavých možností (dlouhodobé odloučení, ztráta paměti, citová narušenost). Dobrý a napínavý film, kvalit THE CHASER však nedosahuje. Slabší 4*. ()

ghatos

Hlavní hrdina i antihrdina jsou dobře zahraní. V samotném dramatu není nic, co by překvapilo nebo naopak pobouřilo. Chybu vidím v manželce. Tenhle motiv měl být intenzivněji rozveden. Podobné je to u dcery. Místo zbytečné vaty se měl režisér zaměřit na vztah unesené s novým "tatínkem". Konání záporáka také nepůsobí 2x důvěryhodně, ale budiž. Plno naznačených a nedotažených psychologických rovin nemůže uspokojit, obvzláště když tam není žádný zvrat. 67%. ()

sniper18

Je to dosť dobrý juhokórejský thriller. Má výborný príbeh o farárovi, ktorého dcéra bola unesená a keďže predanie výkupného nevyšlo, nezískal ju späť a tak sa z neho stal večne naštvaný muž, ktorý sa s tým vyrovnal po svojom a odišiel z cirkvi a prišiel aj o ženu, ale keď sa po rokoch únosca znovu ozve a chce ešte uskutočniť výmenu, muž znovu získa nádej a chce zachrániť dcéru za každú cenu. So spracovaním som nadmieru spokojný, dej je síce dosť jednoduchý, až tak moc sa tu toho neudeje a navyše chýbajú aj nejaké výraznejšie prekvapenia, ale filmu to vôbec neuškodilo, pôsobí dosť dynamicky, ponúkne niekoľko zaujímavých situácií, no hlavne má perfektného hlavného hrdinu, ktorý väčšinu filmu bez problémov ťahá, druhá polovica už síce je o trochu menej zaujímavá a ku koncu už filmu začne dochádzať dych, ale našťastie je nadmieru zaujímavý celý čas. Dobre sú na tom aj tie akčnejšie ladené scény, až tak moc ich tu samozrejme nie je, ale napríklad taká výmena na štadióne v polovici filmu je výborne podaná, poteší aj zaspomínanie si na Kurosawove Nebo a peklo pri scéne vo vlaku a aj tých pár úmrtí je na tom celkom dobre. Herecké obsadenie síce nie je tvorené tými výraznejšími kórejskými hercami, ale napriek tomu mu nemám čo vytknúť, prakticky celý film stojí na dvoch postavách, otcovi a únoscovi, okrem nich tu už nie je nikto výraznejší, ako som už spomínal, hlavný hrdina je tu vynikajúci, jeho naštvané výstupy ma veľmi bavili a aj jeho jednanie s únoscom, časom sa ale začne meniť, keďže mu ide o dieťa a tak už nie je až tak zábavný, ale vynahradzuje to únosca, ktorý práve vtedy začne získavať viac priestoru a je tiež dostatočne zaujímavý. Réžia je výborná, aj z tohto jednoduchého deja dokázala vytvoriť veľmi dynamický film, pri ktorom som sa nenudil ani na okamih a nemám čo vytknúť ani technickej stránke. Filmy s podobnou tématikou ma nikdy moc nebavili, Američanom to moc nejde a tak som tému únosov vo filmoch vnímal skôr len priemerne, ale kórejci ma naučili si ich vychutnávať, už niekoľký na podobnú tému a stále veľmi dobré. 80% ()