The Witches

Po téměř tragické zkušenosti z africké misie spojené s nervovým kolapsem a následným dlouhodobým léčením přijímá britská učitelka Gwen Mayfield místo v malé venkovské škole spravované bohatým Alanem Baxem a jeho sestrou Stephanií. Vzpomínky na hrůzy spojené s kultem voodoo se slečně Gwen stále vracejí, a tak chce v malém klidném městečku, naplno ponořená do práce s dětmi, především zapomenout na svou minulost. Poklid britského venkova je však rušen zdánlivými malichernostmi, kterých si, jak se zdá, nikdo kromě Gwen ještě nevšimnul. Učitelka pomalu odhaluje neviditelné tajemství, aniž by tušila, že její pátrání bylo předem kýmsi pečlivě naplánováno. (dopitak)

darkrobyk

Příjemná hammerovka, co není čistokrevným hororem, ale spíše psychologickým dramatem s fantastickými prvky a s jen přesahem do čarodějnického hororu. Snímek má blízko k satanským filmům, avšak rituál je čistě pohanský. Učitelka se z temné Afriky, kde se stane obětí šamanů, dostane na ještě temnější anglický venkov. Zdánlivě spořádaná vesnice ukrývá tajemství, jehož zlověstné stíny se ukrývají za každým rohem malebných stavení. Učitelka Gwen se tak příznačně dostala z bláta do louže a to ani neví, že vše bylo naplánované. Není tu krev, vyjma pár kapek, chybí hammerovské strašení, a přesto má film podivný neklid a napětí. Samotný rituál může vypadat levně a naivně, ale jsem přesvědčen, že ve skutečnosti by vypadal přesně tak. Pradávný pohanský tanec a vzývání temného boha si ponechaly svoji podobu dodnes. Škoda, že hřbitov se jen mihne, nedojde na mlhu ani na bouři, o gore nemluvě. Přesto jsem byl spokojen, avšak film bych doporučil jen ortodoxním fanouškům Hammer Filmu případně sběratelům starších hororů. ()

dopitak

U Hammerů se asi zbláznili, tohle pustit ven! Jakž takž seriozní příběh se v posledních minutách zvrhává v choreografický bordel, za který by se styděla kterákoliv začínající učitelka v nejzapadlejší ZUŠce. Smrtelný rituál je tu zobrazen jako přeorganizovaný tanec zdrogovaných komparzistů, pomocnice čarodějky pak vypadá jako prodavačka závodního bufetu. Zaujme snad jen půvabná devatenáctiletá "obět" Linda v podání jihoafrické herečky Ingrid Boulting. ()

kaylin

Konec filmu a vy najednou zjistíte, že se nic tak zásadního nestalo. Znovu zvoní na hodinu, žije se ve starém duchu a všechno je v pořádku. Ani na vás asi snímek nic moc nezanechá, ale na druhou stranu si minimálně připomenete trochu jinou poetiku, která zrovna mě docela sedí. Nečekejte děsivé scény, ale aspoň trochu tajuplnou atmosféru, která je bohužel tvůrci narušena a postavena až do příliš přímého světla, kde prostě nemohou žádné děsy existovat. ()

pepua

Další hodně nepovedený horror od Hammeru. Příběh o ženě, která zažila na misi v Africe praktiky čarodějnictví na vlastní kůži a po nějaké době strávené léčením z tohoto zážitku nastoupí jako učitelka do venkovské školy. A zde se setká s čarodějnictvím znovu. V poslední čtvrthodince probíhá rituál, ale je tak hrozně natočený, to jsem ještě neviděl. Někteří z herců mi přijdou jako by se bránili smíchu, natáčení asi byla sranda. Námět není tak silný, aby vystačil na celovečerní film, ubrat hromadu vaty, tím pádem trochu přitlačit na pilu a umím si představit, že třeba v rámci série Hammer House of Horror by se mohlo jednat o dobrou zábavu. ()

gumli

Aj keď je to film od Hammeru,ako horror je to dosť slabé,ale ako film celkom ujde.Skôr mi tento film pripomínal iný britský film, Wicker Man.Dej je v malom britskom mestečku Heddabi.Učiteľka,ktorá sa práve vrátila z Afriky tam dostala miesto na malej škole ako riaditeľka.Ale veľmi skoro zistí,že niečo v tomto miestečku nie je v poriadku.Film som preto porovnával s filmom Wicker Man,pretože v oboch filmoch sa hlavná postava dáva vtiahnuť do sveta okultizmu,pohanstva a mágie.Takže žiadny upíri ani iná háveď,ani strašidelné hrady a zámky.Satanský rituál no konci filmu je ale skutočne veľmi zaujímavý,také niečo sa vidí málokedy.Dobrý satanisticky príbeh. ()