Lhář má čtyři tváře

• USA The Four-Faced Liar

Příjemná romantická komedie se skvělými herci, odehrávající se v současném New Yorku, je filmovou adaptací hry Marji Lewis Ryanové, která zde mimochodem hraje hlavní roli nekonvenční Bridget. Ta žije ve společném bytě s bratrem Tripem a svůj život moc neřeší, střídá jednu dívku za druhou, než pozná Molly a Grega, kteří spolu zrovna začali bydlet. Mezi Molly a Bridget se pomalu začíná vyvíjet něco víc než pouhé přátelství, přesto nebo možná právě proto, že jsou obě tak odlišné. Překvapivý konec jen korunuje svěží snímek jdoucí proti tradičním hollywoodským schématům. (oficiálny text distribútora)

playboxguest

Americká nezávislost mi v případě tohoto filmu začíná připomínat klasický styl milých anglických komedií, taková Svatba ve třech zase trochu jinak. No já se bavila a film ve mě celou dobu udržoval takový ten kamarádský dojem, kdy prostě nechcete, aby skončil, ale aby s vámi vydržel co nejdéle a zbytečně neutíkal.... ()

Wendy

To je sice hezké, že jde snímek proti tradičním hollywoodským schématům, zároveň ale následuje zaběhnutý scénář (mnohem lepších) lesbických romantických komedií. Milá jednohubka, která mě chvílemi pohladila, chvílemi nasrala (protože pokus o znásilnění je něco, co očividně můžeme naprosto ignorovat), ale celkově mi nic moc nepřinesla. ()

mandella

Nemůžu si pomoct, ale byla mi hrozně nesympatická hlavní hrdinka Bridget, kterou hrála Marja Lewis Ryan. Nijak jsem se s ní a s jejím viděním světa nedokázala ztotožnit, proto byl tenhle film takovou jednohubkou, kterou jsem druhý den už pustila z hlavy. Pozitiva - dobrá scéna na záchodcích, sexy Trip ()

Hennes

Teda já osobně nejsem velký příznivec americké romantické produkce a film jsem viděl bez prvních cca 8minut, když jsem náhodou přepnul na Cinemax. Čekal jsem až začne něco jiného na jiném kanále a musím se přiznat, že už jsem nepřepnul. Celkovou atmosférou tohoto snímku a rovněž tak hudbou skvěle "ušitou" k tomuto filmu, jsem byl vtažen do děje, že jsem absolutně v pohodě dokoukal film, který můžu doporučit. Film je vlastně hrou jestli je víc zamilovanost a oddanost, nebo prostě neodolatelný přírodní chtíč. Snímek neurazí je milý, je ze života. ()

Beagle

Wow. Tenhle lhář mě dostal tak, jako málokterý film z poslední doby. Snímek, který začal svojí pouť na Sundance a obrazil spoustu dalších festivalů právem dokazuje, proč má tak dobré recenze. Originální, opravdový, s hrozně sympatickými herci, podle divadelní hry protagonistky jedné z hlavních rolí - a s takovou spoustou roztomilých detailů, které vám prostě nemůžou nepřipadat jako z vlastního života. Možná je to naprosto běžný příběh o tom, jak končí a začínají vztahy, do kterých bychom to ani ve snu neřekli. Možná je to obyčejná historka o partě kamarádů, kteří se prostě seznámí v hospodě a jejich vztahy se tak nějak zamotají. Ale určitě je to film, který je ze života. Svěží závan vzduchu do zatuchlých vod hollywoodských romantických příběhů. Můj nejnovější indie oblíbenec se čtyřmi tvářemi. ()