Dilema

• Slovensko Manžel, či milenec? (viac)

Ronny Valentine (Vince Vaughn) a Nick Brannen (Kevin James) sú najlepšími priateľmi už od vysokej školy. Teraz spolu vedú firmu, ktorá sa zaoberá vývojom automobilových motorov. Zatiaľ čo Nick je technologický génius, Ronny svojim obchodným talentom nápady perfektne predáva. Práve uzavreli zmluvu s obchodným gigantom, Nickovo manželstvo s krásnou Geneve (Winona Ryderová) šliape ako hodinky a Ronny sa konečne chystá požiadať o ruku dlhoročnú priateľku Beth (Jennifer Connellyová). Všetko sa však úplne pokazí, keď Ronny pristihne Geneve pri nevere s potetovaným svalovcom Zipom (Channing Tatum). Má povedať Nickovi pravdu a brutálne tak raniť najlepšieho priateľa, alebo má predstierať, že nikde nebol a nič nevidel? Ronny sa rozhodne kamarátov vzťah zachrániť, a tak zaútočí na Geneve a jej milenca, čím spustí lavínu komických nedorozumení a zmätkov, ktoré paradoxne najviac ohrozujú práve jeho. Pravda občas bolí, keď sa však zatají, môže bolieť ešte viac. (TV JOJ)

Davies182

Ron Howard si natočil film. Asi už jej unavilo po všech těch parádních dramatech a komerčních blockbusterech (zdravíme Toma Hankse) točit zábavné snímky pro diváky, a tak si řekl, že pro jednou udělá radost hlavně sám sobě. Výsledkem je žalostně neatraktivní ukecané drama s několika osvěžujícími komediálními prvky, jehož pomalé tempo nutí diváky v kině zívat únavou. Ty tři hvězdičky ode mne jsou horko těžko vydolované odkudsi z nejhlubších propastí sbírky průměrně natočených konverzačních filmů, jež jsem zatím shlédl: zásluhu na tom má jednak dobré herecké osazenstvo (další nepočítaná pusa pro Connelly) a jednak skutečnost, že když se nad dílem člověk později šířeji zamyslí, dojde mu, že to vlastně Howard nemyslel vůbec zle. Inu, ne každý je P.T. Anderson. ()

Tessie odpad!

Nejdřív to vypadalo na dobrou komedii, ale pak to začalo být příliš přeameričtěné. A já nebyla dostatečně opilá, aby se mi to líbilo aspoň trošku. Poslední půl hodina byla horší a horší. Nedívat se na to na návštěvě, rozhodně to do konce nedokoukám, kolektivně se to zvládnout prostě muselo. Nebýt toho příšerného dabingu, který byl jakožto jediná zvuková stopa dostupný, možná bych hodnotila jinak. Dabing zkrátka film vždy zabije, i když by mohl mít normálně úspěch. A Vince Vaughn už nechci dlouho v žádném filmu vidět, fuuuuuj. ()

ywo666

Je to shit. Občas sa to tvári strašne vážne. Nemám rád Vinca Vaughna. Hrá v komédiach ale tie sú slabé alebo dobré s tým že on je v nich slabý článok. Proste nevtipný chlap. Trochu bodov zachraňajú Winona Ryder a Kevin James, ale nič moc. Jediný, kto znesie prísnejší meter je Channing Tatum asi s 2-3 vtipnými vcydarenými scénami. ()

RasputincZ

Příšerná komedie pokud se to tak vůbec dá nazvat. Typický příklad zkaženého amerického mainstreamu. Jednu hvězdu dávám za to, že si Vaughn jakožto producent vydupal ukázat svoji loyálnost vůči týmu Chicago Blackhawks, ale to je spíš moje osobní malé plus. Kdyby se ten falšený konec trochu zkrátil, možná by to bylo na 2*, takhle zůstanu u jedné. ()

Bobik9

Režie Ron Howard, hudba Hans Zimmer, herci Vince Vaugh, Jennifer Connelly, Channing Tatum a stejně houby z toho. Ničím nezajímavý a neoriginální film, který se zve komediíí,a le komediální prvky mu hrozbě schází. Od začátku se jedná o nemorální kravinu, která se postupně moralizuje a moralizuje. Vzipné scény byly snad 3 nebo 4 a ještě se prakticky neobešly bez Channinga, který jako jediný ve filmu skutečně nezklamal. Nechápu, jak mohl toto natočit takový režisérský formát, jakým je Ron Howard. Důvody proč to vidět: Channing, Dodge a závěrečná scéna na ledě. ()

• Na zápasech Chicaga Blackhawks má každá z hlavních postav na sobě dres týmu. Ronny (Vince Vaughn) nosí dres s číslem 88, jenž v té době oblékal Patrick Kane, Nick (Kevin James) má na sobě dres s číslem 19, který nosil tehdejší kapitán Jonathan Toews, Geneva (Winona Ryder) má dres s číslem 2, jehož majitelem byl Duncan Keith, a Beth (Jennifer Connelly) má dres s číslem 36, který tehdy oblékal Dave Bolland. (Koldyn)