Dokundament

(amatérsky film)
všetky plagáty

Dokument mapující tvorbu freewarové herní série Život Není Krásný (podle které byl později natočen stejnojmenný film) a pokroucený svět jejího tvůrce Martina Pohla. Vyprávění je protkáno rozhovory s kamarády i s rodinou, tedy těmi, kteří měli na vývoji her také určitý podíl. (oficiálny text distribútora)

Frajer42

Tihle kluci jsou aspoň frajeři! Ve svých 20 letech aktivně tvořili sofistikované, vtipné a inteligentní hry o nelehkém životě na maloměstě a vlastně touto cestou dělali i dokonalou příručku pro tamní spodinu, aby se nějak mohla ve společnosti prosadit. Když to srovnám s těmi současnými homosexuály, kteří se natáčí u toho, jak hrají kdejaké píčoviny a melou u toho otravné sračky, tak se mi chce zvracet. Tihle nagelovaní čůráci zajisté ZNK nikdy nehráli, jinak by z nich nemohla vyrůst takhle otravná přítěž společnosti a kurviči dětského vkusu. Ze všech, kteří v mládí pařili ZNK vyrostli úžasní a inteligentní lidé, což mohu doložit na svém zářném příkladu. Sympatičtí lidé, se kterými by se rozhodně dal zvlažit chřtán a nakrmit žíly. Těším se na nově chystaný projekt Život Není Krásný: Poslední Exekuce a jsem zvědavý, jestli podstatně vyšší rozpočet dodá hře podstatně vyšší kvalitu. ()

SOLOM.

No „Marty“  - Řezníku – a vysral ses na to…Jo ZNK mám doma všechny díly, ale přiznám se, že jsem hrál jen první dva díly. Nicméně musím uznat, že to ve své době mělo určitě hodně do sebe. Tyhle rozhovory určitě pobavili – historky, vulgarity, machrování – ale tatík je stejně nejlepší. DeSade se toho chlastání vážně nebál. Porno v pozadí stojí nejspíš zatím, že většina linků na netu byla smazána, ale pořád se to dá najít na youtube. Byla docela prdel sledovat mladého Pohla, než se z něj stal „zmrd všech zmrdů“ a king Řezník v dnešní podobě – to je lichotka, protože jeho tvorbu mám rád!!! ()

Ham.and.eggs odpad!

M.Pohl, skrývající se za alias Řezník (haha) - což je homosexuální transvestita se zálibou v nevkusných wrestlingových maskách nemůže být nikdy brán jako režisér ani scénárista. Protože by to byl výsměch průměrné, ba dokonce silně podprůměrné inteligenci člověka. Jako výplod 10letého hendikepa - pochopitelné, jako projekt 20+ letého individua - nehodnotitelné... ()

Flashheart

Absolutní klenot! Přišlo mi to tak vtipný, že jsem si řek, že to je až divný, že se na to musim pro jistotu taky jednou podívat čistej. No, sice už jsem neměl výtlem ještě dvě hodiny po, ale ocenil jsem tu genialitu, s jakou byl ten dokument vymyšlenej, poskládanej, sestříhanej, doplněnej hudbou nebo titulky a taky zahranej (hrát sám sebe taky není jen tak!). V životě jsem od něj neviděl jednu jedinou hru (a možná s tím na starý kolena něco udělám právě díky Dokundamentu), k pochopení podle mě stačí znát a chápat aspoň něco málo z jeho tvorby. Klobouk dolů, výborný dokument a výborná komedie v jednom, ty vole na střední s kámošema za pár kaček, kolik ověnčených tvůrců nedá dohromady kloudně ani jedno z toho. ()