O bílé princezně

všetky plagáty
Animovaný / Bábkový / Rozprávka / Krátkometrážny
Československo, 1981, 9 min

Bílým zámkem tančí bílá princezna, nic než čistá barva sněhu a nedotčený mramor v jejím zámku není až do chvíle, kdy přilétne barevný motýl a vláká ji do barevného světa. Svět barev je vystřídán temným zámkem, kam ji unese černokněžník, na jeho zámku ji však potká opravdová láska. Její svět už bude pro vždy barevný. (Jezinka.Jezinka)

flanker.27

Krásná hudba Luboše Fišera a líbezné výtvarné zpracování. Jen škoda, že hudebník (loutna či kvinterna) vypadal sám trochu jako princezna. Doplnění pro jezinky: kromě černokněžníka je tam černá vztahující se k očím bílé princezny, má docela gothic líčení :) ()

Jezinka.Jezinka

Křehká bílá princezna v křehkém příběhu, kde mi ani nevadilo, že se vůbec nevyskytuje moje oblíbená pastelová barva, tedy černá. Doplnění pro šťouravé draky nevyskytuje se tam černá vztahující se k princezně, chudák kouzelník. ()

Tom_Lachtan

Zdejší princezna polovinu času jen tak někde proplouvá mezi sloupy/květinovými keři a díky očním stínům se u toho tváří jako nevyspalý násilník, mučící své oběti pomocí klacíku od lízátka a krom toho, má její loutka téměř totožný obličej, jako její zachránce... Průměrná pohádka, kde na vytvoření dobré atmosféry nestačí kvalitní ohudebnění, když tu nic jiného zajímavého není. ()

darkrobyk

Jako videoklip k hudbě Luboše Fišera (která asi nejvíce připomínala Morgianu) půvabné. Doplnění pro neklidné jezinky - nejlepší scéna je černokněžník ve voze taženém kohoutem...naštěstí černá vede. ()

Sandiego

Nádherně melancholická pohádka s éterickou loutkou a nadpozemsky tklivou hudbnou geniálního Fišera. Melancholické pocity vzbuzuje i myšlenka, že tak jednoduchý film se silným emotivním dopadem dnes u nás těžko někdo natočí. ()

raimi

Jedna hvězdička za klasickou animaci Václava Bedřicha a druhá, ale obří za geniální hudbu Luboše Fišera. Nic víc tam není. Plytký skoropříběh, slabá atmosféra, "neživé" loutky. Škoda. ()

bubun

Je fakt, že tato pohádka nepřináší nic moc nového, zápletka je typická a jediná záporná postava jde princezně a Taylorovi Hansonovi hrajícícmu na loutnu až příliš rychle z cesty, ale pouze na dvě to podle mě není. Poznámka: všichni zde vychvalují hudbu, ta dle mého názoru také není nijak výjimečná, ale zaujal mě ten obří kohout táhnoucí povoz. ()

Arkanoid

Bábkový film s peknou animáciou a rozprávkovou hudba Luboša Fišera najprv ponúka čisto biely svet nedotknutý realitou. Princezná je z tohto sveta motýľom vlákaná do sveta farieb a krásy, ktorý sa jej veľmi páči. Idylku naruší a zápletku našťastie rozohrá zloduch s kočom ťahaným veľkým kohútom. Dej je však chabý, charaktery postáv môžeme len hádať, dejú sa nelogické zázraky a pointa vyšumí do stratena. ()