Americký napínavý sci-fi film o malém městečku Centrewill na americkém Západě, kde po záhadné návštěvě mimozemšťanů se začaly dít podivné věci. Po 30 letech od této události Charles Bingelow jede do Centrewill za svojí manželkou, která záhadně zmizela. Dostane se tak do střetu s UFOny. Je to jako zlý, neuvěřitelný sen. Film patří mezi návštěvnicky úspěšné filmy v USA a Velké Británii. (Golden Crown)

honajz2

Takhle nudný film už jsem dlouho neviděl. Sice jsem aspoň trochu doufal, že to bude aspoň něčím zajímavé, že z toho vypadne něco trochu víc, ale ne. Kromě závěru to za moc nestálo a to já filmy o mimozemšťanech mám rád. Zahrané je to bídně, zpracované jak televizní film, postavy jsou šablonovité a nezajímavé... Můžu už pochválit snad jen make-up a efekty, ty jsou na svou dobu ještě celkem slušné. Ale jinak fakt nevím, nudilo mě to neskutečně a nepřijde mi, že bych v dialozích přišel o nějakou geniální myšlenku, která by mi pohled na ten film změnila... Škoda, byl jsem na to hodně zvědavý. Slabé 2* ()

raduna01

Nedaleko malebného amerického městečka Centrewill přistáli za záhadných okolností mimozemšťané. Tajuplní vesmírní cizinci zmizeli, ale v městečku se začaly dít podivné věci. Uplynulo třicet let od této zvláštní události a Charles Bingelow se vydal za svojí ženou do Centrewillu. Jaké však je jeho překvapení, když ženu nenajde a musí konstatovat, že mu záhadně zmizela. Samozdřejmě se Charles nevzdává a jeho úsilí přináší výsledky, i když plné záhad. Všechno nasvědčuje tomu, že záhadní mimozemšťané opět přicházejí a s nimi množství neočekávaných obtíží. ()

corpsy

Film nemá po obsahovej stránke čo ponúknuť. Invázia mimozemšťanov v klišoidnej plnej poľnej. Záverečné minúty pritom doslova brakujú Števove BLÍZKE STRETNUTIA...atď. Chvála ale tvorcom make-up efektov, ktoré sú oslnivé a pri každej príležitosti, keď sa vo filme objavia, sú stredobodom pozornosti. Vzhľadom na rok výroby a rozpočet, ide naozaj o dokonalú prácu. ()

charge

V našich končinách velmi málo známej a již časem zapomenutej sci-fi snímek s velmi dobrou atmosférou, kterou u tohoto žánru v součastnosti postrádám. Ovšem to je asi tak vše, co na tomto díle vyzdvihnout. Tenkrát mi to přišlo jako bomba a čistá esence science fiction - mimozemšťani, celkem slušný filmový efekty, lítající talíře a v názvu UFO - ale po těch letech už na tom člověk vidí přecejen velký nedostatky a to hlavně v příběhu, kterej za moc nestojí a v podstatě svým chabým zpracováním převážně nudí, přestože má potenciál mít na víc. 40% ()

MM_Ramone

V malom americkom mestečku Centerville v štáte Illinois tajne a nepozorovane pristála mimozemská loď (UFO). Jej posádka asimilovala miestných občanov. Zmocnili sa ich tiel a zostali bývať v tomto meste. Vytvorili zomknutú komunitu, ktorá dlho dokázala maskovať pred okolitým svetom svoj mimozemský pôvod. No po dvadsiatich piatich rokoch sa náhodou do Centerville dostane new yorkský profesor entomológie Charles Bigelow, ktorý odhalí ich identitu. ** ()