Nové lietadlo, ktoré je vybavené počítačom, ktorý ho dokáže riadiť sám je pripravené na prvý let. No syn majiteľa sa rozhodol nahrať ďalší softwér a ani sa neobťažoval zistiť, či sa v ňom nenachádzajú žiadne vírusy, ktoré by mohli program zničiť. Lietadlo odštartuje, pozvaní investori a ostaní cestujúci na palube oslavujú úspešný let. No v tom lietadlo vybočí z kurzu a je nekontrolovateľné. Keď armáda zistí ohrozenie, chce lietadlo zostreliť. Muž, ktorý počítač zostrojil má ale svoju ženu na palube a prosí armádu, aby ho dostala na palubu. Je si istý, že sa mu podarí dostať lietadlo pod kontrolu. Čo nevie, je že piloti na palube nie sú schopní lietadlo riadiť. (oficiálny text distribútora)

maverick10

Maximalni komedie. Veskere mozky cele zachranne operace, letadlo bez pilotu a oni prepravi na letadlo programatora a nikoho uz nezajima kdo s letadlem pristane. Copak ho tam prepravili v dvoumistne Cesne? To nemohli do baglu pribalit i vojenskeho pilota? Nikoho asi neprekvapi scenar deravy jako silonky zizkovsky slapky 4.kategorie, tohle a spousta amaterismu proste k ceckovejm televiznim filmum patri a ja to miluju. ()

MickeyStuma

Tolik nesmyslů a nelogičností v jednom filmu nebylo dlouho vidět. Znalec leteckých katastrofických snímků pozná, že je tu našroubováno vše možně od každého z nich. A tak vznikl podivný televizní guláš, který má snad televizím sloužit jako náhrada za ty opravdové kvalitní bijáky, protože aspoň ušetří na právech. Bez napětí, bez nápadu, bez kvalitních hereckých ambicí. Děkuji pěkně, ale tohle si nechte. ()

sakko

uz len to že kokpit a kabína je viditelne z B777 a pri lete je jasne vidieť ze lietadlo je B747 už značí kvalitu filmu..keby to nebol film vyslovene o lietadle tak by sa to ešte dalo jako tak pochopiť ved chyby robí každí..a myslísm si že toto si môže všimnúť aj malé dieťa ked uvidí počet motorov a plynovú páku...a o tom že pri taxovaní na runway a nakladaní batožiny je na záberoch B767 aj z vonka sa neoplatí ani komentovať...a co sa týka deja min. polovica klasické klišé ()

viperDavid odpad!

Když v něcem hraje někdo jako Casper Van Dien, je jasné, že to bude hovadina první kategorie, takže mě to nijak zvlášť nepřekvapilo. Kdo mě ale překvapil je Nicole Eggert, do které jsem se zamiloval už když jsem jí prvně viděl nahou v Blow away. Mladá byla tak krásná a tohle je důkaz co se s vámi milé dámy stane, když o sebe přestanete dbát. No nazdar ()

Stružák

Hodnocení tomu neodpovídá, ale já jsem spokojenej, protože jsem dostal přesně to, co jsem čekal. :-) Jednou je v záběru Boeing 747, podruhé Airbus A320, pilot se zoufale snaží nahodit motory "kvedláním" pákami ovládání plynové přípusti motorů, tah motorů se naopak zvýší potlačením kniplu, letadlo je to sice čtyřmotorové, ale kokpit je z letadla dvoumotorového, čert to vem... Podobnej ptákovin je tu fakt mraky, mohl bych pokračovat donekonečna. Musím říct, že jsem se touhle parodií v podstatě bavil. Bojím se ale, že režisér to myslel krutopřísně vážně, proto nemůže přijít víc, jak jedna hvězda (za snahu, v podstatě to byl i docela nervák). ()

• Letové záběry Boeingu 747 jsou z propagačních videí firmy Boeing a jedná o první prototyp tohoto slavného letounu. (Foxhound#1)
  • Mnoho letových scén bylo použito z jiných filmů, některé byly pro potřeby filmu spojeny do jedné. Záběry stíhaček F-16, ve filmu vydávané za F-15, jsou z filmu Železný orel (1986). Záběry s SR-71 byly již dříve použity ve filmu Neviditelný útočník (1998) (Foxhound#1)