Agentku Annie Walkerovú, ktorá pracuje v utajení v  múzeu Smithsonian, kontaktuje Kenneth Martin, ktorý tvrdí, že pracuje pre britskú vládu a ponúkne jej prácu v MI6. Joan Campbellová chce vedieť, čo britskú tajnú službu v múzeu zaujíma a Annie sa stáva dvojitým agentom. Kenneth má záujem nazrieť do ateliéru významného reštaurátora Karima Bikriho, ktorý pracuje na Rodinovom majstrovskom diele, Mysliteľovi. Socha sa má za dva dni vrátiť do Frankfurtu a Bikrimu sa končí pobyt v múzeu. Annie s Kennethom večer preniknú do ateliéru. Kenneth tam nájde fľaše s toluénom. Bikri ich spolu so svojím kolegom Emirom v ateliéri nachytá. Toluén je nielen súčasťou výbušnín, ale je to aj riedidlo maliarskych farieb. CIA na Bikriho nič nemá a Joan operáciu zruší. Annie sa napriek tomu zíde s Kennethom, ktorý jej povie, že zachytil počítačový chat v jazyku fársí, kde sa hovorilo o prepašovaní majstrovského diela z Washingtonu. Annie sa znovu vydá do ateliéru a zistí, že lietadlo letí cez Frankfurt do Londýna. Bikri ju znova pristihne, ale tentoraz ju zamkne do kufra auta, kde už je aj Kenneth. Chcú ju odviesť a zabiť. Kenneth sa prizná, že nie je agentom MI6, ale robí v tajnej službe operatívca dohľadu, čo je špinavá práca. Na pozíciu agenta nemal a túto akciu robí na vlastnú päsť. Annie mu prezradí, že je agentkou CIA. Obom sa podarí oslobodiť a ujsť autom. Annie príde na to, že majstrovské dielo sa v jazyku fársí povie šankar. Je to však aj meno. O sochu nejde. Annie s Kennethom v múzeu zistia, že Emir je ten, koho chce Bikri prepašovať z Washingtonu. Kenneth znehybní Emira, ale strieľa po nich Bikri. Annie s Kennethom utekajú chodbami a vlákajú Bikriho do pasce. Zostane uväznený medzi bezpečnostnými mrežami. CIA sa dozvie, že Emir sa volá Shankar a je už dlho na zozname hľadaných FBI. A Bikri kryl teroristickú brigádu. Kennetha nakoniec povýšia na dôstojníka MI6. (TV JOJ)

Hrajú