Veteráni 2. svetovej vojny

(TV film)
všetky plagáty
Slovensko, 2010, 95 min (Special Edition: 72 min)

Ako poznačila životy a osudy najstrašnejšia vojna v histórii ľudstva osudy našich, ale aj ruských vojakov.Spomienky, návraty do oných dní, keď skončila 2.svetová vojna. Boje proti fašistom na všetkých frontoch, no predovšetkým na území Slovenska.Život veteránov dnes. V Rusku, v USA a na Slovensku. (oficiálny text distribútora)

gogo76

Aj po druhom vzhliadnutí mi mal tento dokument stále čo ponúknuť. Mám slabosť pre vojnové príbehy a v tomto veľm vydarenom dokumente ich je požehnane. Výpovede slovenských, amerických a ruských veteránov sú veľmi pútavé a miestami to zájde aj do dosť krutých detailov. Musím dodať, že českú stranu zastupuje žena, ktorá rovnako prináša svoj príbeh, aj nepekné spomienky na pokus o znásilnenie. Veľmi dobre to za všetkých vystihol jeden z našich slovenských veteránov, že najťažšie bolo presvedčiť samého seba. Prečo zabíjať? Prečo má mieromilovný človek, ktorý neznesie ani pohľad na krv, zrazu zabiť človeka? Odpoveď aj na tieto otázky nájdete v tomto skvelom dokumente. Ak nemáme peniaze na filmy, robme aspoň takto výborné dokumenty. 100% ()

Johnny.ARN

Konečne poriadny dokument! So všetkým, od rôznych udalostí, rôznych ľudí, zábery z nemeckej strany, Dukla, až po pripomenutie toho, že nie všetko čo geriatrici vykládajú je aj pravda a s odkazom do súčasnej doby. 4 z 5 ()

Autogram

Výpovede veteránov zo Slovenska, ZSSR a USA, niekdy k veci, niekedy trochu menej. Ako úprimne povedal jeden z účastníkov, má už stratenú pamäť a mali príst pred rokom. Celý film je bez hovoriacich hláv a bez komentára, čo mu slúži ku cti. ()

st3f0o

Dočkal som sa! Osobné výpovede vojnových veteránov či už našich, amerických alebo ruských priamych účastníkov druhej svetovej vojny nám po nespočetnom kvante aj keď vynikajúcich no zahraničných dokumentov konečne prináša aj SLOVENSKÝ dokumentárny film, ktorý svojou kvalitou za nimi vôbec nezaostáva, práve naopak. Veľmi silné príbehy spojené s bolestivými spomienkami, tragické osudy vojakov, ktorí bojovali na jednotlivých frontoch a k tomu až doteraz nikdy nezverejnené dobové zábery... to celé veľmi kvalitne spracované. Klobúk dole! Len dúfam, že týmto výnimočným dielom to nekončí, a že nám slovenská dokumentárna tvorba toho k tejto tematike ponúkne ešte mnoho. ()

fajnes

Na slovenské pomery fakt slušný dokument, založený zväčša na výpoveďach veteránov (čo ostatne aj vyplýva z názvu). Najviac sa mi páčili tí americkí :). ()

andydy

Fakt skvelý dokument vždy som si to nejako predstavoval ako to vtedy vyzeralo, ale až títo ma presvedčili, že to bolo fakt hnusné a radšej to nezažiť. ()