Mladý pár se rozhodne, že spolu stráví několik romantických dnů jen ve dvou. Proto se vydají na vzdálený pustý ostrov, kde se nechají na 10 dnů vysadit, aby si mohli užívat jeden druhého o samotě. Pár ovšem netuší, že na ostrově nejsou sami a později se začnou dít divné věci. Začíná boj na život a na smrt. (Dlee)

Karamanlis

Potenciál Uninhabited spočíva v mieste, na ktorom sa odohráva - teda v prirodzenej hrozivosti opusteného ostrova, ukrývajúceho svoje dávne tajomstvo. Prvá polovica filmu z týchto elementov aj viac-menej úspešne ťaží - nočné pasáže sú pôsobivé a rysuje sa tu pútavá hra na mačku a myš s neznámym nepriateľom, potom však prichádza objasnenie toho, o čo tu vlastne kráča a atmosféra ide pomaly do hajzlu. Ústredné postavy začnú liezť človeku na nervy, napätie, mrazivosť a počiatočný strašidelný nádych sú definitívne preč a záverečné vyvrcholenie tiež nestojí za veľa. ()

Hrabka

Co si budem povídat, potenciál toho ostrova byl velký. První polovina docela ušla, i atmosféra je vcelku povedená, noční scény místy dokáží napnout, ale v druhé polovině to nabralo divný směr, začaly se množit blbý situace a celý to prostě chytilo takovej trapně ujetej nádech a ten konec to zabil. Není to sice horor úplně na odepsání, ale žádná sláva to tedy taky není. 45% ()

misterz

Jediné pozitívum vidím v určitom aspoň slabo priemernom pocite neurčitosti, kde divák zo začiatku nevie čo je vo veci a môže len hádať. No akonáhle sú už karty na stole tak záživnosť ide rapídne dole. Jediné čo ostáva sú pekné zábery na pláž a na more. Po hororovej stránke tiež nula bodov - strata času. 30/100 ()

J*A*S*M

Mladý páreček dovolenkuje na malém opuštěném ostrůvku v Pacifiku, přičemž je ohrožován domorodci / nepřátelskými rybáři / duchy / ostrovními mutanty. Asi tak do poloviny stopáže jsem byl celkem zvědavý, jaká z uvedených možností se ukáže jeko ta pravá, no posléze mi to začalo být úplně fuk. Nezajímavá, nenápaditě natočená rutina, bohužel. ()

tron

Škoda. Počiatočná výprava úžasná a následne príjemne nepríjemná a tajuplná. Legenda o "duchovi" je pôsobivá, ústredný párik veľmi sympatický a výprava krásna. Ku koncu už to ale začína byť dosť veľká nuda a sklamal a rozčaroval ma až príliš otvorený koniec. To kde sme, aby sme sa nedozvedeli odpovede na základné otázky??? ()