Nikdy neprovdaná, čtyřicetiletá učitelka angličtiny Linda Sinclair (Julianne Moore) žije v malém městě. Společnost jí dělají jen její dvě siamské kočky a spousta klasických knih. Její život je, na rozdíl od hrdinů jejích oblíbených knih, velmi klidný. Jednoho dne se do města vrátí její bývalý žák Jason (Michael Angarano). Jason se chce stát dramatikem v New Yorku, ale jeho arogantní otec Dr. Tom Sherwood (Greg Kinnear) chce aby jeho syn vystudoval právnickou fakultu. Linda se rozhodne, že Jasona v jeho snu podpoří a začne ho v jeho úsilí povzbuzovat. Jejich osudy se začínají proplétat. (Terva)

Pepinec

Příšerný... Jestli má každá ženská v myslivně zavřenou jinou ženskou, která jí tam kydá takovejhle hnůj, tak teda velkej zaplaťpánbůh za to, že jsem chlap. My chlapi máme totiž kouzelnej Box ničeho, kterej jsem se při sledování přibližně trojnásobně schyzofrenní Múrový rozhodně nebál použít. Učitelky angličtiny bejvaj ty ze všech nejmíň oblíbený a tahle hitparáda, kterou by na koleně sepsal i školník, jenom potvrzuje, že si za to můžou samy. ()

Rufete

"I'm not a writer, I'm a reader and we need plenty of those." Komentář může obsahovat spoilery. Pár pěkných momentů to mělo, ale bylo jich vážně poskrovnu. Někteří vidí tento film jako slabší Bridget Jones's Diary a já se po krátké úvaze můžu přidat. Julianne Moore je výtečná herečka, ale tady se vyloženě ukryla za své brýle a to bylo asi všechno. Lily si zahrála na mladou potvoru a bylo fajn ji vidět v tomhle světle, ale vždycky ji radši vidím v její milejší podobě. Pozadí celého filmu, divadelní hra, bylo tak slabounké, že nemohlo obstát. Tuhle situaci zachraňoval snad jen kolega Lindy, který vedl onu divadelní hru. Film jsem si vlastně pustil jen proto, že chci mít u Lily Collins kompletně zhlédnutou filmografii a kdyby mě někdo chtěl nalákat jinak, tak by se mu to s největší pravděpodobností nepovedlo. Ale; viděl jsem, přežil jsem, skončil jsem. ()

JITY

film pohodovka, dej sa zamotáva ale je jednotvárny. Učiteľka, ktorá je ešte stále slobodná dáva svoju lásku žiakom a anglickej literatúre. Miluje svoju prácu až natoľko, že jej podľahne spolu so svojim bývalým študentom, jej vzťah sa vyvinie trochu komplikovane a divadelná hra, ktorú práve skúšajú troskotá na dohode...rozmotáva sa na konci, keď všetko dopadne podľa jej predstav a všetci sú spokojní. Nakoniec zistí, že ani vzťah, ktorý sa vyvíja pomaly nie je na škodu...skôr dráma ako komédia.... ()

kaylin

Julianne Moore hraje velmi samotářskou učitelku, která v sobě má hodně citu. Ten se pokusí ventilovat ve hře svého bývalého studenta, který nemá jinak možnost uspět. Rozhodne se, že jeho poměrně kontroverzní hru chce uvést jako středoškolské drama. Je to komedie, která není moc vtipné, drama, které je až moc zlehčováno, a navíc je to všechno překvapivě předvídatelné. Když jsem se díval na Julianne Moore, měl jsem pocit, že by v "Hannibalovi" zvládla i roli Masona Vergera. Asi to není moc lichotka, ale stejně se mi ta ženská líbí. Jen by neměla nosit sepnuté vlasy. ()

studentice

Navzdory nizkému hodnoceni ostatních uživatelů, mě se film líbil. Nenudila jsem se ani minutu, bavilo me propojení divadelní hry a osudů hlavních hrdinů. Jediné, s čím nesouhlasím: SPOILER: Jakto že ji chtěli ze školy vyhodit, když měla sex s dospělým chlapem, i když bývalým studentem. Není to úplně nejvhodnější, ale určitě to není proti žádným pravidlům. Na druhou stranu nechápu, jak se mohla do té školy vrátit a mít i minimální respekt u studentů po všech těch drbech, co tam o ní kolovali.. A ten závěr-bylo to romantické, ale totálně úchylné. Myslím, že to by v reálném životě žádný chlap neskousl, ať by byla partnerka sebemilejší:). Jinak Julianne Moore jako vždy úžasná:). ()

• Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu Tribeca 26. dubna 2013. (Terva)
  • Natáčelo se od října do prosince 2012 v americkém státě New York. (BMW12)
  • Ve scéně, kdy Linda Sinclair (Julianne Moore) přijde žádat Jasona (Michael Angarano) o nový konec hry, si Jason vyhrne rukávy a opře se o pult. V dalším záběru z Lindy zpět na něj má rukávy znovu normálně, a to aniž by se jakkoliv pohnul. (dandislav1991)