Když Sarah Baileyová poprvé vkročila do školy sv. Bernarda, věděla, že ji tam budou okukovat. Netušila ovšem, že tři nové spolužačky už na ni čekají. Koníčkem zlomyslné Nancy, zakomplexované Bonnie a potměšilé Rochelle je totiž čarodějnictví a už delší dobu pasou po čtvrté kamarádce do počtu. Sarah se zdá, že má konečně opravdové přítelkyně, a je ochotná s nimi ledacos vyzkoušet. A kouzla začnou fungovat: Sarah ztrestá spolužáka Chrise, který ji zesměšnil, Rochelle si vyřídí účty s Laurou, která nesnáší černochy, Bonnie se konečně zbaví ohyzdných popálenin na zádech. Lačná Nancy zase zatouží, aby do ní přešla síla mocného ducha... Sarah brzy pochopí, že všechno zlé, co kamarádky s kouzly napáchaly, se dříve či později obrátí proti nim. Když kolem začnou umírat lidé, nechce už mít s čarodějnictvím nic společného. Nancy, Rochelle a Bonnie ji však nechtějí ze svého magického kruhu pustit. Sarah čeká souboj na život a na smrt s bývalými přítelkyněmi. A může z něj vyjít živá jen tehdy, když využije nebezpečných sil, kterých se chtěla navždycky vzdát... (oficiálny text distribútora)

Gemini

Není to špatný film, téma je uchopené zajímavě a vezmeme-li v potaz vzhled hrdinek, i dostatečně poutavě:) Některé scény jsou obzvlášť působivé, a nejenom díky trikům...bohužel je jich jen pár a i přes poměrně kvalitní hudbu od Graema Revella (a songu How Soon Is Now od Love Spit Love - BTW se seriálem Čarodějky aka Charmed, který tuto píseň měl jako svou titulkovou skladbu, to nemá nic společného) to není nic extrovního. Šedý průměr to taky není, takže dejme tomu *** a 1/2. ()

Psycho.R

Takhle bezkrevný, špatně napsaný film jsem dlouho neviděl. Neve Campbell tu překvapivě hraje druhé housle. Hlavni hrdinka je stejně tak nevýrazná a až upozaděná, že jediny, koho si z filmu budete pamatovat je Fairuza Balk, která se extrémně pitvoří, přehrává a je na pár facek a to nemluvím o tom, jak strašně je ošklivá. Fujky. Ta druhá hvězda je jen o vlas. 31% ()

IamWerca

Nie je to úplne najlepší film aký som videla ale na rok 1996 veľmi pokrokoví skvelý námet. Treba vyzdvihnúť réžiu   Andrew Fleming a scenár Andrew Fleming, Peter Filardi ktoré boli veľmi dobre spracované. A herecké obsadenie hlavných postav sadlo ako uliate: Robin Tunney perfektná v hlavnej úlohe a jej desivé kamarátky Fairuza Balk, Neve Campbell, Rachel True. Odporúčam pozrieť celkom interesantný horor z tínedžerovou tematikou. ()

VanTom

Pronikání do tajů čar a kouzel čtveřicí středoškolaček, lehce vyčleněných z mainstreamového kolektivu (problémy se spolužáky, ať už zamilovanost či šikana, však zůstaly chytře na vedlejší koleji), mělo svůj půvab, vtip i přenositelné nadšení. Jenže obdržení opravdové moci klasicky vedlo k jejímu zneužívání a rozepřím, což v podání Čarodějek znamenalo schopnosti několika X-Menů dohromady, přeplácanost a trapné finále. ()

antragus

No jako čarodějnický manuál bych to rozhodně nebral, na druhou stranu je tu aspoň pro ty mamlasy, co po nocích párají na hřbitovech kočky a hrajou si na velké mágy, jasně řečeno, že magie funguje systémem něco za něco a mnohdy si tedy hrají, ani neví s čím. Ukázka jakési zpětné vazby, která v magii existuje, mi ve spoustě jiných magických filmů chyběla. Takže jsem na tohle téma viděl podstatně horší věci, kde byla magie ukazována vyloženě ve stylu: Pojďme děti, budeme si hrát! Žánrově je to takové to americké něco mezi thrillerem a hororem - hlavně, aby nebylo moc krve, ať na to může do kin chodit věkově neomezený počet lidí...:-) A můj poslední štěk: Probouzet se vedle Fairuzy by mi fakt nevadilo... Aspoň do doby než skončila v tom blázinci... ()

• Film sa stal kasovým hitom, ktorý nikto neočakával. Pri rozpočte 15 miliónov dolárov zarobil skoro 56 miliónov a štúdia úspech pripísala tínedžerom a mladým ženám, ktoré reagovali na jeho feministické témy. (Arsenal83)
  • Herečce Rachel True bylo v době natáčení filmu 30 let, přesto však ztvárnila středoškolskou studentku. (fisus)

Blumhouse chystá nové Čarodějky

Blumhouse chystá nové Čarodějky

27.03.2019

Studio Sony už pár let zkouší zremakovat fantasy horor Čarodějky z roku 1996, původně byla k režii najata režisérka Leigh Janiak (epizody seriálu Scream, Svatební cesta), ta ale snímek před časem… (viac)