Sedmidílný seriál pohádkových příběhů z hájovny, kde žijí společně s babičkou a tatínkem Anička a Martin. Lesy jsou plné zvěře a na pasece u jezera každé ráno tančí krásná víla Duběnka. Všichni by spokojeně žili v klidu a míru nebýt neustálých nástrah, které všem obyvatelům lesa chystá vládce skal Hromberon se svým poťouchlým sluhou Plesnivcem. (oficiálny text distribútora)

blackrain

Místo seriálu měli natočit jednu jedinou pohádku, která by běžela v televizi v neděli po poledni. Seriál ničím zvláštním nevyniká. Jde o klasický boj dobra se zlem. Jediní, kteří v seriálu za něco stojí jsou Jana Hlaváčová, která hraje laskavou a moudrou ženu, babičku dětí a Josef Abrhám v roli Hromberona. ()

Jezinka.Jezinka

Studiové pohádky mám ráda, Studio kamarád je pro mě nostalgie až mi tečou nostalgické slzy, tahle pohádka, kterou jsem viděla v rámci náhodně viděného Studia kamarád, je důvod k slzám samo o sobě. Tolik dobrých herců, kteří se nadlidsky snaží v něčem tak divně ztuhlém ve špatném příběhu s ještě horšími dialogy. Smutek. ()

ostravak30

Hraných pohádkových seriálů moc neexistuje a točí se jich stále méně. Alespoň v našich končinách. Já mám ale za to, že nejlepší hrané seriály už vznikly. Krom Krkonošských pohádek také Království květin. Zde je to uvedeno jako film, já to ovšem viděl rozsekané jako součást Večerníčku. Pohádky z lesa si mě ničím nezískaly. K srdci mi nepřirostly ani postavy, ani příběhy, kterou jsou nemastné neslané. Pro koho se točily? Na děti jsou málo vtipné a dost urážlivějších slov mezi Hromberonem a Plesnivcem, na dospělé chybí více vtipu a silnější příběhy. Sem tam se tvůrci pokouší vmísit morální poučení, jako že lesu se neubližuje, ale i když je opakování matka moudrosti, podle mě je to málo. ()

santa331

Když jsem byl malý, tak jsem tento seriál doslova zbožňoval. Po letech ale musím říct, že to je průměrný pohádkový seriál (neuškodí ani neurazí) s průměrným obsazením. Jediná postava, která se zcela odlišuje od těch ostatních, je babička Jany Hlaváčové. ()