Nin

Superhrdinský seriál po Japonsku? I tak by se Dokkoida dal(a) nazvat. Hlavní hrdina je zas další obyčejný černovlasý loser, který už má po škole a shání zaměstnání. Do rány se mu dostane malá holka z jiné planety, která zastupuje mimozemskou hračkářskou firmu, jež se specializuje na různé supervěcičky. Jedna z nich je nový superoblek (robotí oblek s plínama a tykadýlkama), který je potřeba otestovat... tím, že bude bojovat s jinými super-záporáky, které zas platí jiné hračkářské organizace. Každopádně hned od druhého dílu na jakoukoliv superhrdinskou příběhovou strukturu můžeme zapomenout. Hlavním tématem je třeskutá ujetá zábava. Všechny postavy jakousi náhodou bydlí v jednom domě, ale nikdy se nepoznají, i když kromě Dokkoidy je změna "kostýmu" minimální. Třebas taková kladná hrdinka s fialovými vlasy a velkými prsy si v podstatě jen nasadí brýle a "brnění", které je opravdu velmi sporé - Pro soupeře by představoval větší problém se do toho brnění vůbec trefit. Další postavy jsou prťavá protivná holka, která se do hlavního hrdiny zamiluje, šílený profesor se zálibou v japonské sexy hry, jeho robotí sexy služka a šílená kozatá domina, jejíž "sílou" je její věrný otrok, kterýho dokáže vybičovat k přeměně na zvířecí bestii - ale většinou prostě skončí jako nějaké roztomilé zvířátko. ... Prostě je to naprostý úlet, jenže bohužel mě tohle anime moc nechytlo. Vtipné mi to místy i přišlo, občas jsem se zasmál, jenže kromě nevýrazných a nezajímavých postav je největší chybou naprostá absence děje. Přitom tu myslím potenciál je, jenže jeden z nejdivočejších scénáristických brainstormů tu představuje plavecký závod, kterého se shodou okolností zúčastní všichni hrdinové/padouši. Takže bohužel, tohle anime nedoporučuju. (4/10) ()