Nepotopitelný Titanic

(TV film)
  • Kanada Who Sank the Titanic? (viac)

Potopení Titanicu v roce 1912 si vyžádalo 1 517 životů. Tento fascinující dokument odkrývá řadu mýtů obestírajících osud tohoto slavného parníku.  Všichni vědí, že nepotopitelný Titanic poslal ke dnu ledovec, který způsobil smrt více než patnácti set lidí. Tato katastrofa je považována za jednu z nejhorších v dějinách námořní dopravy. Podle tohoto zajímavého nového dokumentu však osud největšího parníku své doby, jeho cestujících a posádky zpečetil dlouhý řetězec chybných rozhodnutí, lidských chyb a smůly. Kdyby býval chyběl pouze jediný článek tohoto řetězce, historická katastrofa mohla být odvrácena. Dokument vychází z nejnovějších výzkumů a výpovědí očitých svědků, rekonstruuje příběh z pohledu přímých aktérů a odkrývá řadu mýtů, jež se kolem Titanicu nahromadily. (oficiálny text distribútora)

Aidina

Titanik je prostě fenomén. Byla to ale smůla, nebo jen souhra náhod, jako třeba, že dalekohled byl zamčený ve skříní a klíč si omylem odnesl důstojník, který byl poslán na pevninu těsně před vyplutím a na jeho místo nastoupil někdo úplně jiný. Nebo snad trest, za to že vedení ignorovalo výstražné zprávy o ledovcích od ostatních lodí? ()

Pepinec

Konečně mi taky někdo řekl něco jiného, než že Titanic vrazil do sněhové koule a utopilo se tolik lidí proto, protože bylo málo člunů. Jen by mě zajímalo, jak to Prima Zoom dělá, že je s tímhle dokumentem hotová za padesát minut, když podle zdejších nepochybně správných údajů trvá skoro o půl hodinu déle? ()

Marthos

Stručné a přínosné. Základní přehled faktů je doplněn o nové analýzy a závěry, což vnáší do celé kauzy nové světlo. Patrně nejzásadnějším zjištěním se zdá být nekvalitní materiál ocelových částí Titanicu i na první pohled banální detaily jako chybějící dalekohled ve strážné věži nebo výměna důstojníků krátce před vyplutím, až po dosud nevysvětlené nereagování parníku Californian, jež se nacházel v bezprostřední blízkosti Titanicu, na nouzové signály. ()

Pekisan

Tie 4 hviezdy nie su uplne zasluzene. Zabijaju to hlavne hrane sceny, ktore mne prekazaju skoro vzdy, ale casto krat su nevyhnutelne. V tomto pripade vsak zbytocne predlzuju film. Na druhu stranu su fakty podane jasne a zretelne. Davaju tak ucelny obraz o tom, preco sa vlasne to Tecko potopilo, zacinajuc od navrhu konstrukcie, konciac soknutym kapitanom. Neviem na kolko je vsetko pravda, ale tych faktov je tam viac nez v inych dokumentoch rovnakej temy a aj preto vlastne tie 4 hviezdy ()

Nach

Zajímavý hraný dokument toho, co se událo od stavby do potopení této velkolepé lodi. Určitě doporučuji fanouškům, co se zajímají o fakta nebo samotný Titanic. Vše je zajímavě pojato a vysvětleno. Přesto ale je celá problematika pojímána dosti povrchně a po přečtení řady knih mohu říci, že mám na řadu věcí úplně jiný názor. Přesto hlavně za metodickou stránku: 65%. ()