Všestranně zaměřený tvůrce a veterán americké kinematografie Richard Fleischer nepohrdl snad žádným filmovým žánrem. Tentokrát se vyznavač napínavých příběhů vrhne na noirově laděné drama v americké Arizoně. Kovaní zločinci se spojí se zdánlivě bezúhonnými měšťany a naplánují bankovní loupež. Osobní dramata působí jako rozbuška příběhu o násilí, vině a trestu. Rychlé společenské proměny Ameriky 50. let se střetávají s detektivním líčením pokusu o dokonalý zločin. Atmosféra houstne, napětí se dá krájet, přežijí jen ti nejsilnější, ale nikdo nezůstane bez úhony. Jeden z drahokamů tvorby žánrového solitéra, který čeká na své objevení. (Visions of Light)

Martin741

Zabudnuty kultovy noir film, ktory je tuna priserne prehliadany a mainstreamove telky nie a nie a nie ho uviest. Film som videl po anglicky, tentokrat nejde o detektivku, ale o lupez. Tiez vyborny namet na noir film, a jaxom sa dozvedel z filmu, tiez akysi pokus o dokonaly zlocin ala Pojistka Smrti 1944. Jaxom uz tusim niekde spominal, pravy noir je pre mna toto : ide si osoba X v tmavej ulicke, ktoru len obcas presvieti poulicna blikajuca lampa, z jedneho okna je odrhnuty zaves a X pozoruje dajme tomu La Femme Fatale: hned ako ju X spozoruje, zaves sa zase zatiahne a zenskjej niet. Do toho sa naraz spoza rohu vyruti auto, oslepi dotycneho X ostrymi svetlami a zacne ho nahanat. Tuna ide skor o dokonaly zlocin, teda pokus o dokonaly zlocin, neskutocne vo filme zhustla atmosfera a nikomu sa neda verit. Takze jo, nepravom zabudnuty kultovy noir, ktory je len otrochu slabsi nez povedzme Wellesov Touch of Evil 1958 alebo Wilderov Sunset Boulevard : 88 % ()

Slasher

Co se zprvu zdá jako příliš moc postav a off-topic odboček, časem hezky splyne, vyvrcholí bankovní vloupačkou a luxusní stodolovou přestřelkou u nebohých amišů. Deviza #1 - v barvě vynikne sexy prostředí zazobanýho těžařskýho městečka v Arizoně. Navíc mix heistu a romance, pulpový feel, spousta charisma, takže máte-li slabost pro 1950s Ameriku, vůbec nic neřešte a dívejte - “a little masterpiece that reflects the tensions beneath the conformity of the Eisenhower years.” ()

JohnnyD

7/10 Tá širokouhlá farebná kamera je nádherná a zvádzala ma pridať jednu hviezdu, ale hoci je vykreslenie postáv a ich motivácií pomerne nadčasové (teda venuje sa veľa priestoru náčrtu charakterov, ktoré sú následne na konci hodené do akcie), hlavný motív (vzťah otca a syna) a jeho vyústenie je strašne naivné, akoby z nejakého rodinného filmu. Holt, 50te roky... ()

liquido26

Konečný dojem je dobrý, ale možná by to chtělo méně postav, které by více vynikly. Mám dojem, že režisér věnoval větší pozornost vztahům mezi obyvateli města než tomu přepadení samotnému, což mi ze začátku trochu vadilo, protože se nekonala vůbec žádná akce, ale nakonec se to ukázalo jako dobrý nápad. Jenom prostě mi některé postavy ve výsledku přišly úplně zbytečné (jako zlodějka kabelek z knihovny). ()

Streeper

Celkově se mi to zdálo takové nijaké. Teprve až ke konci mi to přišlo zajímavé a napínavé, ale to už bylo na záchranu filmu a mého hodnocení dost pozdě. Navíc jsem byla i trochu zmatená kolem postav, nevěděla jsme kdo je kdo a ve filmu to nebylo ani dobře vysvětlené. ()