Pixely

Réžia:

Patrick Jean

Kamera:

Matias Boucard

New York je z obrazovky do odpadu odloženého televizoru napaden osmibitovými kreaturami, vycházejícími z dosovských PC her, a postupně jimi pohlcován a ničen až do chvíle, než se z naší modré planety stane zeměkrychle. (kikulin)

PetrPan

Skvělá obžaloba amerického vykořisťování... Mladý a zjevně chudý íránský fundamentalista odkládá časovanou bombu v podobě staré televize. A New York a posléze celý svět je pak napaden zmutovaným výdobytkem západní společnosti, který byl vyvinut už v tajných laboratořích íránských specialistů za dob Sajjida Rúholláha Músaví Chomejního na ukradených dvěstěosmdesátšestkách ...Allahu Akbar ! ()

-bad-mad-wolf-

Tetris, Arkanoid, Donkey Kong, Space Invaders, Pac Man - to byly hry mého dětství, v té době už zastaralé a známé především díky všelijakým konverzím pro kazetkové hry z tržnic. Dnes začínají být primitivní i pro mobilní telefony (update 2014 - ne, na telefonech už to člověk taky nenajde), každopádně stály na začátku gigantického boomu počítačových her a de facto opravdu začaly pixelizaci celého světa. Moc hezká pocta a bezmála geniální nápad. ()

easaque

docela nápaditá hříčka o přepadení našeho světa osmibitovými arkádami. Sice je to bez nijak nápadité pointy, ale dobře zpracované a připomene pamětníkům mé generace staré klasiky. Prostě tak akorát, co si může člověk přát od 3-hvězdičkového 3-minutového filmečku. Zkoukněte třeba tu http://vimeo.com/63918368 [ PŘÍBĚH: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Naranyan

Kratičký snímeček, který pobavil a jestli jsem správně pochopil, tak v sobě skrývá pod jednoduchým balením hlubokou myšlenku :). Aneb zábavě čelem, ať už nás spapá zaživa či nikoli. Stejně jako velkou porci příjemností technologický pokrok přináší i nejedno riziko, jak to všechno dopadne nám ukáže až čas. ()

• Font názvu filmu je nakreslený Markem Colemanem z firmy Bitmap Brothers, použitý například ve hře „Xenon 2: Megablast“. (kriplozoik)