30 minút alebo menej

• Česko 30 minut nebo méně (viac)

Nick (Jesse Eisenberg) rozváží pizzu na malém městě a žije si obyčejným životem až do chvíle, kdy se stane součástí velkých plánů dvou rádoby geniálních zločinců (Danny McBride a Nick Swardson). Tahle nevyzpytatelná dvojice Nicka unese a nutí ho vyloupit banku. Pro samotného Nicka je to nemožný úkol, proto se spojí se svým bývalým nejlepším kamarádem Chetem (Aziz Ansari). V neúprosném souboji s časem se oba musí utkat s policií, nájemnými vrahy, plamenomety i vzájemnými neuspořádanými vztahy. (oficiálny text distribútora)

DaViD´82

Svého času; především na přelomu předchozích dvou dekád; vznikalo podobných "černohumorných ochcávaček s několika zainteresovanými stranami" tolik, že se prostě a jednoduše přejedly. Nyní naopak nevznikají skoro vůbec a tak podobná jednohubka přijde k duhu, byť před lety by v tom množství zůstala nepovšimnuta. Z námětu šlo určitě vytřískat více, ale bavil jsem se. Pravda ovšem je, že bez Inda (no offense) bych se bavil přeci jen o něco více. ()

MonaSax

Docela jsem se i chvilkami bavila, nic víc jsem nečekala. Oblíbený herci, tak nějak klasický námět, něco se stane chudému dobrákovi a není to pěkné. Taky hodně dlouho spím jako Dwayne, protože mám spousty velkých snů. Více takových povedených komedií jako byl Zombieland by neuškodilo. Snaž se Rubene Rybniku. ()

kingik

Tuctová komedie, která se zuby nehty brání tomuto označení, ale přece jen se s ním bude muset smířit, protože nedisponuje propracovaným scénářem, není tak černá, jak by měla, nebo snad mohla být, a přesto zůstává sympatickou. Jesse Eisenberg hraje obyčejného rozvozce pizzy, který sice nenávidí svého šéfa, ale přesto to horší ho teprve jen čeká. Ani ve snu by ho nenapadlo, že při jedné rutinní donášce narazí na dva vykutálené týpky, kteří ho donutí, aby pro ně vykradl do několika hodin s bombou připevněnou na těle místní banku. Jeden z těch dvou týpků má totiž bohatého fotříka, kterého by se rád zbavil tím, že si za obnos z banky najme zabijáka, který jeho nenáviděného tatíčka pošle do věčných lovišť, a jemu tak spadne do klína tučné dědictví. A co takový rozvozce může dělat jiného, než se spojit se svým srandovním kámošem Indem, nakoupit narychlo v hračkářství pistolky a jít na tu banku společně. Jenže lhůta se krátí, prst zločinného týpka povážlivě balancuje na tlačítku pro odpálení bomby a situace začíná houstnout, když se do všeho připlete nájemný zabiják, který chce peníze pro zdárné splnění zadaného úkolu. Mohla to být super komedie, ale je jen dobrá, dejme tomu, že velmi dobře a svižně natočená, ale hranice černé komedie je překročena tak nesměle, že je to až hanebné. Celkový námět k tomu přímo vyzývá, aby přibývalo obětí a absurdně pojatých situací, ale na to raději rovnou zapomenout. Sice se hlavně v první polovině občas sprostě hláškuje, ale nějaká opravdu dobrá krvavá scéna prostě chybí, a ze scény s vykradením banky se dalo klidně vytěžit víc, ale zůstalo jen u náhodného postřelení jednoho z klientů banky. I nájemný zabiják je slušný měkota, když u své práce si počíná jako nějaký začátečník a nikoliv ostřílený profesionál, za kterého je ve filmu vydáván. A ten scénář opravdu působí jako by narychlo psaný, protože v něm chybí opravdu dobré scény, a zvláště to zamrzí, když jsem si uvědomil, že Ruben Fleischer je velmi zdatný režisér, ale scénář ho dost limitoval a on se blýskl jen několika dobrými akčními scénami, jako je třeba ta s havarovaným autem obráceným na střeše a s přímým záběrem na herce sedící v něm. Proč nebylo ve scénáři více takových scén, je mně záhadou. Aziz Ansari hraje potrhlého Eisenbergova kamaráda a takovou roli by v minulosti určitě hrál herec Kal Penn a i nápadná vnějšková podoba by tomu odpovídala. Ansari je zpočátku velmi vtipní, ale pak velmi otravný. Danny McBride si střihl zápornou roli a vyšel z ní zajímavý záporák, Nick Swardson vinou scénáře zůstal naprosto nevýrazný a Jesse Eisenberg byl tady mnohem sympatičtější, než v Social Network. Mimochodem, docela zvláštně působila jedovatá narážka na Facebook, když právě on hrál jeho zakladatele. Rozhodně si myslím, že pustit si tento film není špatná volba. V mnoha ohledech pobaví, ale je z něj cítit, že mohl dosáhnout na víc. Takhle působí hrozně obyčejně, místy až nenápaditě. Zbytečně hloupá scéna po závěrečných titulcích mě nadobro utvrdila v tom, že průměr tomuto filmu bude svědčit nejlépe. 60% () (menej) (viac)

klerik

Prekavpivo svižné a vtipné. Jednoduchá zápletka (Na tele máš bombu, zožeň nám prachy a dáme ti ju dole.) dáva priestor na rozpútanie divokej jazdy. Je tu hneď niekoľko skvelých postavičiek a dokonca aj príjemná looserská romantika... Ak máte radi veci napr. od Rogena (ZELENÝ SRŠEŇ) alebo McBrida (NAHORU A DOLU), mali by ste sa baviť aj na tomto... ()

Kryton

Pokud se podíváte na obsazení, kde se vyskytují béčkoví komici a ten Zuckenber ze Zombielandu, tak vám bude jasné, že to nebude psychologické drama ve viktoriánské době. Je to přímočará mírně buranská komedie na téma vyloupení banky. Možná v 80.letech by to letělo, ale tato komedie má jen pár skvělých momentů (vyloupení banky, scény na vrakovišti) a pak dost minut se neděje nic k povšimnutí. Osobně ten film bude mít větší účinek po více pivech/jointech a pak se dají přečkat slepené mosty k dobrým scénám. Vyloženě jsem neodcházel zklamaný ani zhusený. Tolik (k)análního humoru zde není. Buranská Apatowka s vedlejšími postavami. Tak bych to nazval. Hodnocení OST: Po většinou 80tková hudba až na rapový začátek. 6,5/10 ()

• Třetí film Jesseho Eisenberga v řadě, kde jeho postava má spojitost s Facebookem. (Kroup4)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (Zix.)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 218krát, což je 2,17krát za 1 minutu. (Dixxx)

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

01.05.2012

Ačkoli se nás v Twilight sáze ze všech sil snaží přesvědčit o opaku, pořád věříme, že je talentovaná a umí hrát. Sněhurka a lovec patří k nejočekávanějším filmům tohoto léta. A pak nám Kristen dokáže… (viac)