Marcus a jeho mladší sestra Audrey se stali v dětství svědky brutální vraždy svých rodičů. Dívka je adoptována knězem, Marcus zůstává v sirotčinci, kde je mučen a sexuálně zneužíván. Všechny děsivé události, které zažil v dětství se odrážejí na jeho psychice a způsobí, že se Marcus změní v brutální bestii, která touží po pomstě. (LIVINGDEAD)

darkrobyk

Fantastický příběh inspirovaný Jasonem (mačeta s maskou a neochota umřít), Fredym (hop přes švihadlo a jedna, dvě...) a všelijakými těmi Halloweeny a Texaskými masakry. Fantastický proto, že zmasakrovaný zabiják i jeho zmasakrované oběti odmítají chcípnout. Gore vcelku vydařené (kvůli tomu se na to člověk dívá, že), práce se sekerou dobrá, jen jsem postrádal létající střeva, což se nabízelo, ostnatý drát fajn, i když další možnosti by byly, rozšlápnutí a rozseknutí hlavy asi nejslabší - až příliš gumové. Krví se nešetřilo a tak stříká i z míst, odkud by neměla - z nohy proděravěné hřebíkem (jeden by kulhal, ale zabiják byl tvrdej chlap, tak ne). Naopak gejzíry z hlavy jsou na místě, z vlastní zkušenosti vím, že z hlavy teče krve jak z vola. Nu, jeptišky vychovaly pěkného úchyla, a tak se postupně film smrskává na bohapustý masakr. K tomu hraje muzika zvracejících satanů (This is Hell, Walls of Jericho, First Blood aj.), což potěší proto, že tam nedali Madonnu nebo Lady Gáč Gáč. ,,Nic nechutná lépe, než kněz!" ()

Bloody13

Chtít od nízkorozpočtovýho hororu sofistikovanější příběh by byla bláhovost, ale bližší ztotožnění s hlavní hrdinkou by nevadilo. Nic z toho se nekoná, tudíž tu máme prachobyčejný slasher o maniakovi v masce, který celou první půlku zběsile nahání svou sestru a kydlí při tom všechny náhodné postavičky, aby v té druhé jí k smrti umučil. Jak má Orphan Killer slušně našlápnuto (gore překvapivě ujde a bodycount roste geometrickou řadou), tak se však zastaví na nekonečném řevu vnadné blondýny. Proti rock-metalu nic nemám, ale tvůrci mohli vybírat songy s nápadnějšími kytarovými riffy, než jen strojenou, jednotvárnou explozi. Například v thrilleru Collector to fungovalo bezvadně. ()

Morholt

Pro mě docela překvápko. Ne že bych viděl na poli žánru něco nového, navíc maskovaný vrahoun není zrovna mozkovna ve vymýšlení vražedných metod, ale vše vynahrazuje přímočarou tupou brutalitou a kvalitním gore, což si nechám líbit. Navíc doprovodná muzika v kombinaci s krví a mozky mi dala vzpomenout na kultovní Stopy krve, které jsme v první polovině devadesátek sjížděli a to uhození na nostalgickou strunu počítám sirotčímu zabijákovi k dobru. Je škoda, že film kazil zbytečně splašený střih, ale i tak se jedná o celkem koukatelnou jednohubku, která určitě neurazí. 50% ()

Dellamorte

...krvavá Marcusova jazda ,za svojou nevlastnou ségrou , kôli ktorej si od mníšok " vyštekal " masku ako výstrahu pre ostatné siroty , aby nekopírovali Jeho príklad , keď " bejzbolkou roztlieskal " posmeškára svojej 1člennej rodinky. Tou sa po zmasakrovaní rodićov a prechodným bydliskom v sirotčinci , stáva práve ségra a jeho pokus o rodinkárstvo kríži pár zbytočných bytostí , ktoré náležite ukladá do večného spánku. Keďže ségra nie je aź taká plachá - je o film postarané. Podobnosť s Hallooooow , čiste nenáhodná. Ďaľší príklad toho , že metalový sound podobným snímkom dvíha voltáž. Videl(a) si niekedy kostolnú scénu s farárom a takým hudobným podmazom ? Bodík dole za fyzicky pomerne " obschlého " Marcusa. ()

Karamanlis

Orphan Killer je podstatne brakovejšou obdobou kultového Halloweenu, ktorá však má svoje plusy. Ako už býva u väčšiny novodobých vyvražďovačiek zvykom, aj tu je vo viacerých aspektoch cítiť amatérizmus (tak nejak sa už stalo zvykom, že práve slasher býva štartovacou métou pre začínajúcich filmárov), hororový divák sa však dočká bohatej gore nádielky a miestami až bizarne pôsobiacich devastácií ľudského tela. Záporák je v norme, zhruba v polovici príbehu však začne hĺbavým hlasom rozprávať a filozofovať, čo mu vôbec neprospieva - u tohto typu všetko valcujúcich slasherových vrahov doslova platí, že "mlčať je zlato". Tento podes v hrdzavej maske však je zarytým nepriateľom kdejakých svätuškárov, ktorý s obľubou zamorduje farára či rádovú sestru alebo spáli fotku pápeža Benedikta a film je celkovo ladený dosť proticirkevne, za čo si získal moje sympatie. ()