Poslední slib

(neoficiálny názov) (TV film)
  • Japonsko Saigo no jakusoku (viac)

Pět mladých mužů zamířilo do budovy velké společnosti. Každý za jiným cílem. Prostě vyřídit co musí a zase pryč. Nikdo proto nečeká, že přesně ve tři hodiny se budova uzavře a všichni přítomní budou vzati jako rukojmí. Každý z těchto pěti mladíků má nyní nový úkol: vypořádat se s nastalou situací. Zachránit rukojmí? Kontaktovat policii? Utéct sám? Nebo snad..? (Zíza)

Zíza

Celý film jsem čekala na tu chvíli, kdy začnou kluci zpívat... bohužel, nezačali a to bylo jediné zklamání u tohoto filmu :-D Jinak to byla pohoda, typicky japonská, se zajímavým příběhem, Arashi jako hlavními aktéry a konce, u kterého nejedno oko nezůstane suché; ne, kecám. ^^ Odpočinkový film, na který se nevyplatí koukat sám, protože minimálně ve dvou se (to lépe táhne^^) u něj více pobavíte. Proto je mé hodnocení takové, jaké je. Sajonara. ()

Natascha

Z na TV poměry slibně rozjetého thrilleru o násilném obsazení budovy společnosti produkující alternativní paliva se bohužel ke konci stalo překombinované dojákovité drama (navíc s kupou logických kiksů). Takovýto přechod mi u Japonců vadí málokdy, tady je však hodně násilný a dělí tak celý film na 2 nesourodé části. Důvodem vzniku tohoto TV filmu bylo určitě ukázat členy japonského boybandu Arashi (všichni členové hrají hlavní role) v co nejlepším světle, což se filmu celkem daří. Bohužel zatímco v první polovině v nich lze bez problému vidět postavy, které hrají, po přechodu jsou to ale prostě členové Arashi a já už nebyla schopná je s jejich postavami svázat. Pro fanynky povinný materiál, ostatní si však mohou Poslední slib (jak by se dal název přeložit) klidně nechat ujít. ()

loveless

Teroristi obsadí sídlo velké společnosti a požadují výkupné, uvnitř je více než dvěstě rukojmích, včetně pěti mladíků, kteří se tam toho dne dostali víceméně náhodou. Jak se postaví k nastalé situaci - stanou se hrdiny nebo se zachovají zaběle, přežijí nebo se jim stane něco nepěkného? Pět mladíků hrají členové oblíbené skupiny Arashi, což už samo o sobě v určitém smyslu odhaluje jak se bude film vyvíjet. Pokud nejstejejich fanoušky, nedělám si iluze, že budete z tohohle filmu nadšeni, v tom případě nedoporučuji. Pro fanoušky je to samozřejmě nutné vidět, a to i přestože to není žádná super kvalitka. V některých chvílích jsem se musela smát a taky je dost brzy poznat, že tam prostě něco nesedí. No, ale podívejte se, že ano, chlapcům to tam sluší. ()

Lex.San

Je zajímavé, na co člověk narazí při uklízení počítače. Já jsem narazil mimo jiné na tenhle film, který jsem si před nedávnem opatřil, ale nějako jsem na něj pozapomněl. A jak jsem zjistil, byla to škoda, protože se jedná o zajímavý film, který se celou dobu tváří tak, že jeho konec takový prostě nečekáte. Doporučuji se na něj kouknout, protože se jedná o oddychovou záležitost (opravdu!) a já jsem si jeho sledování docela užil - 4* (8/10) ()