The Ledge

• Nemecko Am Abgrund (viac)

Mladý zástupce ředitele hotelu Gavin (Charlie Hunnam) stojí na římse výškové budovy a chce skoncovat se svým životem. V tom se objeví detektiv Hollis (Terrence Howard) a snaží se ho zachránit. Zjistí, že to myslí opravdu vážně a že chce v poledne skočit. Jenže také detektivovi se nedávno zhroutil život, a tak se možná role obrátí a život se pokusí zachránit detektivovi právě Gavin. (virus10)

EastWicka

Jax ze Sons of Anarchy stojí na římse, vratce, vysoko, a hodiny neúprosně odtikávají... Podobnost s Telefonní budkou je tu ovšem jen naoko, The Ledge je v jádru intimním vztahovým dramatem s překvapivě filozofickým přesahem. Umně nadhazuje nitky k úvahám, do jaké míry si s čím a s kým zahrávat, a co je vlastně důležité. Kromě ústředního loveboye Charlieho potěšila i (opět) posmutnělá Liv a tlumený Terrence Howard. ()

*CARNIFEX*

Hlavne vďaka záveru - maximálne patetická dráma od ktorej som si sľuboval príliš veľa. Napriek tomu, že je tento žáner jeden z mojich obľúbených, priebeh tohto filmu mi prišiel idiotský rovnako, ako konanie hlavnej postavy. Nie, že by sa niečo také nemohlo naozaj stať. Ale človek, ktorý je počas celého snímku vykresľovaný ako vysoko inteligentný, racionálne, reálne mysliaci človek by sa asi len ťažko horko nechal zmanipulovať natoľko, že by nepodnikol žiadne kroky na happy-end. Alebo máme uveriť tomu, že ho od prvého momentu, zjavne psychicky narušený, vierou posadnutý sused "ukecal" na ....... ? Mám snáď na čele napísané "prispatý"? Zo slušného rozbehu tak ostávajú oči pre plač. ()

Sarkastic

„Jak dlouho jste spolu? Ty a tvá žena?“ - „15 let.“ - „Sex pořád dobrej?“ - „Musíme o tom mluvit, Gavine?“ - „Ne, můžu skočit.“ Když se dozvíte, že jste vlastně celý život neplodný, a přitom vám doma cupitá párek dětí, máte zrovna náladu na všechno, jen ne vymlouvat potencionálnímu sebevrahovi skok z budovy. Jenže co když má ten „skokan“ na římse opravdu dobrý důvod…Začátek byl výborný a moc mě bavil. Dávka tajemna a nesporný thrillerový potenciál slibovaly poutavou podívanou. Ovšem postupně se z toho vyklubalo romantické drama. Z čehož jsem sice nebyl vyloženě zklamaný, ale má očekávání byla prostě někde jinde. Navíc, z mileneckého vztahu moc jisker nesršelo, možná v podání jiné dvojky by to bylo jiné, ale chemie páru Hunnam-Tyler na mě příliš nefungovala. Ke konci snímek konečně chytne nefalšovaný thrillerový nádech a samotný závěr mě překvapil (resp. jeho půlka), škoda, že na to došlo tak pozdě. To a pár slušných dialogových partů (nejlepší byla ostrá debata o Bohu) filmu v mých očích zachránily slabší 4*. ()

Frajer42

Věrohodné chování postav a moc pěkné herecké výkony bohužel nevyrušily moje zklamání. Od filmu jsem čekal hrozně moc, a to byla dost velká chyba. Podle popisu to vypadalo na moc pěkné drama, na která moc často nekoukám, ale když už se kouknu, tak většinou bývám nadšen. Jak už jsem zmínil, tak hercům a herečce nelze vytknout ani "ň". Příběh už mě tolik neoslovil. Když opomenu spousty nesmyslů v ději, tak mě velmi zarazilo, co tak zázračného hlavního hrdinu okouzlilo na té nábožensky fanatické elfce, bývalé feťačce, které už víra přestávala chutnat a moc ráda by si zahřešila. Samozřejmě našla spřízněnou duši ve svém šéfíkovi. Elfí manžel, bývalý feťák, který vyznával Starý zákon, ve kterém se mimochodem píše spousta lahůdek, a to nejsem ani v půlce, nevěru samozřejmě brzy odhalil a rozhodl se jednat. Manžel je v tomto filmu zobrazován od samého začátku jako člověk, vedle kterého by život trávit nechtěl vůbec nikdo. Tudíž se nejde elfce příliš divit. Aby to bylo velmi zajímavé, tak utéct nemůže, protože cítí k manželi jistou oddanost za to, že ji zbavil feťáctví. Teď si uvědomuji, že jsem asi mírně naznačil spoiler, když jsem se zmínil o nevěře, ale vůbec mi to nevadí, ba dokonce rovnou prozradím, že černý rozmlouvač skokanů se, jak na potvoru, dozvěděl, že není otcem svých dvou téměř dětí. Takže máme zápletku jako prase. Do toho máme ještě trošku gayství. Nemohu napsat, že by byl film úplně špatný. To ani náhodou. Jen jsem očekával, že se bude více pohybovat na filosofické rovině a padne mnohem více zajímavých myšlenek. Tohle mi vážně mnoho do života nedalo a ani jsem se výrazněji nebavil. A úplně mě dostalo, když si šel negr otestovat, jestli se mu hýbou spermie, ale už si nezašel pro výsledky. Za to přidávám hvězdu. Takže budou dohromady 2. Ale jsou takové pěknější. Kdybych nedal 2, tak dám určitě 3. ()

hellstruck

Zase jednou skvělá ukázka toho, jak náboženství (všimněte si, že nepíšu víra) vymývá mozky. Potyčky mezi hlavním hrdinou-ateistou a fanatickým manželem mě neskutečně bavily, jinak mě příběh zpočátku úplně nestrhnul, chvílemi nudil. Liv Tyler naprosto nebyla ve svojí kůži, role puťky jí podle mého názoru nesvědčí. Závěrečné vyvrcholení mě však naprosto vykolejilo a postaralo se o to, že o filmu budu přemýšlet ještě dlouho. Do těch sta procent mi ale chybí trochu rychlejší tempo v první polovině. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2011 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Natáčelo se ve městě Baton Roug (Louisiana, USA). (BMW12)
  • Číslo 212 na dveřích apartmánu je odkaz na den narození Charlese Darwina (12. února), který byl pra-pradědečkem scénáristy a režiséra Matthewa Chapmana. (vojacekr)