Děj tohoto anime je zasazen do hluboké pouště blízko východního království Asran. Japonský novinář Makoto Shinjou přijíždí na leteckou základnu označenou Area 88, aby zdokumentoval aktivity nájemných pilotů, kteří za peníze bojují proti nepřátelům království.
V řadách těchto pilotů působí i japonské pilotní eso Shin Kazama. Shin byl podveden svým bývalým nejlepším kamarádem a nevědomky se upsal do služeb asranského vojenského letectva. Kvůli tomu ztratil svou práci v aerolinkách a také šanci oženit se se svojí snoubenkou Ryoko Tsugumo.
Nyní má Shin tři možnosti, aby mohl opustil Oblast 88 (Area 88) a vrátil se do Japonska:  sloužit 3 roky v letectvu Asranu, vydělat 1,5 milionu dolarů nebo utéct ze základny a riskovat smrt. (ajx)

fr3ak

Velké plus tohoto anime je (alespoň pro mě) zobrazení vojenské techniky, která se v něm vyskytuje. S tímto aspektem si autoři opravdu pěkně vyhráli, takže tu máme spousty strojů, které na obrazovkách běžně nevídáme (F4 Phantom II, AV-8A Harrier II, Su-33 Flanker...) a nebo které máme možnost vidět vůbec poprvé (X-29, MIG-17 a nebo např. bombardér F-105). Příběh se odehrává v jistém království "Aslan" ve kterém se nachází letecká základna "Oblast 88". Jde o základnu zaměstnávající žoldáky/piloty, kteří mají za úkol zabránit jakémukoliv útoku, který by ohorožoval výše zmíněné království. Pokud by se nějaký pilot rozhodnul Oblast 88 opustit má pouze tři možnosti: 1. Smrt / 2. Odloužit na základně minimálně 3 roky / 3. Vykoupit se. Cena je 1.5mil $. Hlavní hrdina Šin (léta v dalším neobvyklém stroji a to F-8E Crusader) by rád volil možnost č.3, což vzhledem k jeho schopnostem není nereálné, jenže v soubojích, kde se i zdánlivě malá chyba rovná smrti, také velmi nebezpečné. Do toho tu máme ještě soukromého fotografa s poněkud zvláštním úkolem a samozřejmě nějakou tu ztracenou lásku. ()