Olivia De Havilland podává vrcholný herecký výkon v roli mladičké Jody Norris, jejíž vyvolený – vojenský pilot – umírá v den, kdy dívka zjistí, že čeká jeho dítě. Jody si uvědomuje, že na malém městě se nemůže o svého nemanželského syna starat sama. Svěří ho proto do výchovy svým nejlepším přátelům, aby mohla alespoň z dálky sledovat, jak roste. Pak ji ovšem tragické okolnosti přinutí odejít do New Yorku. Jody tak na dlouhých 20 let ztrácí se synem kontakt. Co ji čeká, až se znovu sejdou: objetí, nebo výčitky a zavržení? Drama To Each His Own nabízí nejen srdceryvný příběh matky, která se všeho vzdá, aby k sobě mohla přitisknout svého syna, ale také skvělé herectví hlavních protagonistů. V samém závěru filmu navíc zazní nejlepší replika všech dob. (oficiálny text distribútora)

NinadeL

Klasický hollywoodský film, který pomohl s vyrovnáváním se se dvěma světovými válkami. Olivia de Havilland získala svého prvního Oscara za roli ženy, jež války nesmazatelně formovaly. V první se seznámila s otcem svého nemanželského dítěte, pilotem, jenž padl. A ve druhé musela sledovat osud svého syna, který také narukoval... Otce i syna hraje John Lund a kupodivu to absolutně neruší, protože maskérské umění v této době mělo svojí úroveň. Fascinující životní peripedie lékárnické dcerky zobrazují v dalších letech úspěšnou ženu s tajemstvím, které ovlivňuje celý její život. Je zajímavé sledovat, jak se poválečný Hollywood snažil zobrazit rozdíly válečné euforie, poválečného rozpuku i uniformitu dnů poslední války. ()

kaylin

Olivia de Havilland zde představuje takový herecký výkon, že si i přejete, aby to skončilo dobře, což se mě stává opravdu jen v případě, že mě herci dovedou ke svým postavám vtáhnout. Olivia de Havilland mě vtáhla a líbil se mi i styl vyprávění, který je retrospektivní, čímž se buduje atmosféra pro finále. ()

Martin741

Genialna Olivia de Havilland a jej kultovy film. Asi tak ako Welles ma Obcana Kane-a, Nicholsom svoj Prelet nad Kukaccim Hnizdem atd atd atd ... tak Mitchel Leisen natocil tento kultovy film o matke, ktora sa vzdala vsetkeho, len aby mohla pritisnut na hrud svojho syna. Pisat tu litanie nema zmysel, je to nosenie dreva do lesa : 100 % ()

Joski

Okrem dokonale variabilnej kvalite herectva Olivie De Havillandovej oceňujem na tomto filme v prvom rade kvalitný scenár. Jednoducho a pritom zaujímavo vyrozprávaný príbeh zo života odvážnej ženy ani v jednom momente nenudí a presvedčivo dojme v závere až k slzám. Pre mňa nečakane kvalitný kúsok zo 40-tych rokov. Ťažko odporúčať bežnému divákovi. Ale pre náročnejších či pamätníkov sa oplatí vzhliadnuť... Každému dle zásluh. 90% ()

• Při předání Oscara za nejlepší ženskou hlavní roli Olivia De Havilland poděkovala 26 lidem. (ČSFD)
  • John Lund v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Zemřela Olivia de Havilland

Zemřela Olivia de Havilland

26.07.2020

Po bouřlivém období, během nějž se oči veřejnosti po letech opět začaly houfně upínat k legendárnímu snímku Jih proti Severu z roku 1939, přichází velmi smutná zpráva. Včera filmový svět opustila… (viac)