Immortalitas

Počas druhej svetovej vojny Adam zapredáva svoju dušu Diablovi. Chce len zachrániť milovanú rodinu. Oboje stráca a stáva sa proti svojej vôli nesmrteľným. Je rok 2025 a svet sa mení.  Adam putuje po katastrofami zmietanej planéte. V krajine bez ľudí postupne sám prestáva byť človekom. Večnosť si kráti pomstou, loví démonov a posiela ich naspať do pekiel. Zjavenia Archanjela Gabriela privádzajú Adama na správnu cestu. Gabriel prezrádza, že Diabla možno poraziť jedine získaním bájnych elementov života. Adam počas hľadania elementov naráža na posledných žijúcich ľudí. Veria v obnovu života na Zemi. Vďaka ich nádeji získava Adam silu dokončiť Gabrielov plán.
Pôvodný slovenský mysteriózny thriller je celovečerným debutom študentov VŠMU v réžii Erika Bošnáka. (oficiálny text distribútora)

lennyd odpad!

Adam je ochoten se uspat Ďáblu, aby zachránil sebe i svou rodinu před nacistickým útlakem. Jenže ďáblův slib je splněn jen napůl a tak Adam musí sám, nesmrtelný bloudit světem a hledat pomstu... Měl jsem věřit komentářům, měl a měl. Ale já nevěřil, a stejně jsem se do tohoto veledíla pustil (a k tomu všemu ještě ve slovenštině - nic proti bratia, naše kinematografie - až na pár výjimek (Z.Svěrák) - stojí taky za pěkný kulový). Prvních asi deset minut vypadalo ještě docela nadějně, jenže pak se něco stalo, a já se ve filmu ztratil (možná jsem se na to neměl koukat střízlivej, a nebo si něco šlehnout, pak bych asi lépe chápal). Takhle jsem nevěřícně koukal co všechno se dá splácat dohromady, a ještě k tomu JAK. Vrcholem vizuálních efektů je honička v zánovním Porche, pod palbou ufounské či jaké vesmírné lodi. No nic, dochází mi slova, tak asi jen doporučení tvůrcům tohoto filmu - zkuste se věnovat jiné zálibě, než točení filmů... ()

honajz2

Když pominu, jak amatérsky to celé vypadá (nebýt to v kinech a být to označené jako amatérský film, tak si na to zas tolik nestěžuji, protože tohle je amatéřina jako prase), špatné herecké výkony, hroznou kameru (která ale kupodivu občas má světlé momenty, nechápu proč) a ten fakt, že je to strašně nudné, tak musím říct, že to není zas tak strašné, jak to tady vypadá. Nějaký příběh tam byl, jenom je zaplněný hromadou vaty, ale špatný nebyl a na to, že je to amatérský film, mi ani nevadí, že si hodně bere ze spousty jiných filmů, včetně toho konce, který už jsem někde viděl, jen si nemůžu vzpomenout, kde přesně. Taky je na tom znát režisérovo nadšení pro žánr a je třeba mu připočítat k dobru, že se pokusil natočit film s žánrem, který nikdo na Slovensku a ani v Česku netočí, takže každá snaha se cení. A jako amatérský film by to ani nebylo špatné, ale tohle se bere jako něco víc. Kdyby to nebylo tak moc nudné, tak bych možná tu slabou třetí hvězdu za snahu a až moc nízké hodnocení dal, ale takhle ne. 2* ()

Anderton

Nevadilo by mi, že to má príšerné efekty. Prežil by som otrasné herecké výkony a slabú výpravu. To preto, lebo sa na tom dalo výborne pobaviť a vlastne tento dehonestačný pocit voči tvorcom je to jediné, čo divákovi režisér ponúka. Ale nedá sa akceptovať takmer nulový dej a tým pádom nuda. Všetko je to o tej záverečnej pointe, ktorá by mohla v nejakej premyslenej produkcii celkom fajn vypáliť, lenže aj tá záverečná sekvencia je natočená rovnako šlendriansky, ako celý film. Videné v kľude domova, takže som prišiel o ten pôžitok pocitu trápnosti v kine s ďalšími naivkami, ktorí dúfali v kvalitné sk sci-fi. ()

Melios odpad!

Keď sa k známemu strihaciemu programu obsahujúc i VFX free pack, s ktorým sa dobre pracuje dostane do rúk chudobného študenta z Petržalky, ktorý sníva o tom, že si natočí najväčší letný Slovenský blockbuster s hypermodernými efektami na štýl Ghost Ridera. Niekedy je skrátka lepšie ostať nohami pevne na zemi a snívanie prenechať niekomu skúsenejšiemu... ()

corpsy

Už len z princípu obchádzam (Česko)Slovenské bijáky, pretože v 21. storočí to naozaj stojí v našich luhoch a hájoch za prd. Občas ma niečo ale predsa len dovedie k nejakému dielu. Stretol som sa s nejakým tým žánrovým snímkom, ktorý môžem odporučiť ( ZLO ), ale väčšinou som stúpil do ho...horúceho pekla. A to peklo je tu doslova. Máme proste talent. Na hov...hovadiny. Celé zle...asi by stačilo, aby som prestal pravé v tejto chvíli komentovať. EXORCISTA, LÉGIA a každý druhý snímok s tragickým osudom hlavného hrdinu, je tu badateľný. V prepise Made In Slovakia. Hanbím sa. ()

• Rozpočet filmu bol iba 8,000 eur. (evangelos)
  • Projekt Immortalitas vznikal pôvodne ako 20-minútový študentský film. (Fejpof)
  • Soundtrack k tomuto filmu nahrala kapela Desmod, pieseň má názov "Nesmrteľní". (tommy187)