Od svadby Giselle a Roberta uplynulo už pätnásť rokov, ale Giselle prišla o ilúzie ohľadom života v meste. Rozhodnú sa presunúť svoju rozrastajúcu rodinu do ospalého mestečka Monroeville v snahe nájsť rozprávkovejší život. Bohužiaľ, jej nádeje sa nenaplnia. Predmestie má svoje nové pravidlá a svoju miestnu včeliu kráľovnú Malvinu Monroe, vďaka ktorej sa Giselle ešte viac cíti, že nezapadá. Zo zúfalstva, že sa jej nedarí nájsť svoj šťastný koniec, využije mágiu z Andalasie a premení celé mesto na skutočnú rozprávku, čím ohrozí budúce šťastie svojej rodiny. Giselle vedie závod s časom, aby kúzlo zvrátila a pochopila, čo šťastný koniec pre ňu a pre jej rodinu skutočne znamená. (Disney+)

silentname

Roky sme čakali na pokračovanie Disney komédie "Enchanted" a vo výsledku mám pocit, že to nakoniec asi nestálo úplne za to. "Disenchanted" nie je zlým filmom (to by som si nedovolil tvrdiť), no myslím si, že mal potenciál na to byť kvalitnejší. Musím však povedať, že po všetkých tých depresívnych dramatických rolách, ktoré na seba Amy Adams vzala ("The Woman In The Window", "Sharp Objects" alebo "Hilbilly Elegy") bolo super ju zase na chvíľku vidieť v niečom energickejšom a veselšom. A myslím si, že to zvláda tradične skvele. Problémom je ale trošku celkový príbeh, ktorý síce je vymyslený celkom kreatívne, no nie je to ani veľmi vtipné, ani veľmi zaujímavé a dokonca ani veľmi originálne. Opäť si robíme srandu z klasických Disney rozprávok (obzvlášť "Cinderella") no neviem čo si o tom celkovo myslieť. No zase vidieť Giselle v tých ohnivých šatách stálo za to. Rozhodne elegantná. A Maya Rudolph ako zloduch? Tej to rozhodne ide. Nemám s ňou problém. Po dlhej dobe bolo pre mňa super opäť vidieť Jaymu Mays, no prečo sa zase dostala do role, kde absolútne nevie pretlačiť svoj prirodzený šarm? To sa jej posledné roky dialo nejako furt. Vyzerá to okey (niektoré triky lepšie ako iné), hudba je dobrá, no príbeh to ťahá pre mňa dole. Ak ste zvedaví, tak si to čeknite, ale zázraky nečakajte. Hodnotenie: C+ ()

nash.

Trefný název. Kouzelná romance byla kouzelná, Prokletá romance jako pokračování po 15 letech je prokletá. Postrádá totiž kouzlo původního filmu a jediný pocit, který vyvolá je nuda. Námět je skvělý a mohl z něj být skvělý film, bohužel ho pohřbil mizerný scénář, který čtveřice scénáristů splácala bez zájmu a snahy, vše navíc dorazila lavina disneyovských klišé, jejichž vinou to všechno spíše než film připomíná Disneyland. Písniček je tolik, že pohřbí tempo a žádná není chytlavá, snad úplně všechny scény jsou přetažené a trvají déle než by měly, dialogy nefungují, casting se nevyvedl a zejména Maya Rudolph a její filmový syn jsou tragickým omylem. Tohle prostě ani excelentní Amy Adams nezachrání. ()

kajas

Kouzelnou romanci naprosto zbožňuju, ale s jejím pokračování jsem měla tři zásadní problémy: 1) Písní výrazně přibylo, opravdu se jedná téměř o muzikál, ale bohužel je hudební složka nevýrazná, postrádá chytlavost, hravost a už vůbec nedokáže navodit tu správnou romantickou/kouzelnou atmosféru jako v prvním filmu. Na jednu z písní Kouzelné romance jsme s mužem tančili novomanželský tanec a zde nenajdete nic tak pěkného. 2) Hlavní záporná postava, se kterou Giselle soupeří o pozici "královny města" a kterou ztvárnila známá komička Maya Rudolph, ani náznakem nedosahuje démoničnosti zlé královny v podání Susan Sarandon. 3) O romanci se tady už také nejedná. Vztah Giselle a Roberta je upozaděn na nejvíc vedlejší kolej a zápletka je vystavěna hlavně kolem Giselle a její nevlastní dcery Morgany. To není samozřejmě nutně špatně, ale fanoušky prvního filmu to zklamat může. I přes výše zmíněné nedostatky se pořád jedná o slušnou podívanou a výplň rodinného odpoledne. Diváky jistě potěší návrat všech původních postav, které skoro jako kdyby ani nezestárly (až na Morganu, ze které logicky vyrostla dospívající slečna). Kdyby ale pokračování nevzniklo, vůbec nikomu by nechybělo, což je škoda. ()

carly

Nemam tomu filmu takmer co vytknut. Mali skvely napad, ktory mohol vyustit do lepsieho filmu, nez ten, co natocili, ale ani to, co uzrelo svetlo sveta, nebolo uplne marne. Ani chvilu som sa nenudila. Kostymi a kulisy boli prekrasne. Herci si to uzivali. Hlavne Amy bola skvostna. Maya Rudpolh a jej henchwomen podarene. Hudba trochu zadrhavala. V uvode, to davalo zmysel, ze sa Giselle nevedela naladit, na spravnu notu. Ale solo pre Idinu bolo uplne zbytocne. A prislo mi len ako hladenie jej ega. Badder bolo jednoznacne najlepsie, ako piesen, aj ako hudobne cislo. Zaver sa trochu zadrhol, ale v konecnom dosledku to bol celkom dostojny nasledovnik prveho dielu. ()

kingik

Hvězdná Amy Adams si po letech vydupala pokračování svého úspěšného filmu Kouzelná romance. Někdo ale dokonale zadupal um ve vedení příběhu a jakoukoliv scenáristickou nápaditost. Návrat na místo činu rodinného muzikálu nebyl už od počátku úplně dobrým nápadem. V roce 2007, kam se datuje vznik prvního filmu, byla výchozí pozice herečky zcela jiná. Byla teprve na kariérním vzestupu a ambicióznější role ještě měly svůj čas i místo v jejím hereckém vývoji. První film sklidil úspěch, který byl korunován nominací na Zlatý Globus pro Amy Adams. Dvojka už má obměněný tvůrčí tým, tři scenáristé ze čtyř byli vytaženi ze zapomnění, režisér Adam Shankman je z formy a film je jedna velká zoufalost. Písně představují halekání na lesy, kde se neurodila žádná kloudná tónina. Pokud překlenete snůšku nejhorších písní, čeká vás upachtěný způsob vyprávění, do něhož se nedostal štipec zajímavé zápletky. Hrdinka má rodinu, náhle vlivem osobní nespokojenosti odchází do městečka Monroeville, kde touží najít pohádkový život. Když se asi hodinu nic neděje, tak tvůrce filmu napadlo konečně v té druhé hodině něco řešit. Hrdinka kouzlí a promění městečko na skutečnou pohádku, kde se stává zlou macechou pro svoji dospívající nevlastní dceru, jenže vůbec nic nefunguje, divák žasne, jak je to hrozně nepovedeně režijně vedené a úplně nesmyslně to má dvě hodiny. Většina heců vypadá ve svých rolích dost přestárle. Prošedivělý Patrick Dempsey s kordem u pasu je vyloženě směšný, věkově role nesvědčí ani Maye Rudolph, otřesný je i liftingem obličeje protažený James Marsden. Idina Menzel už má také po padesátce, alespoň to byla jedna z těch zajímavějších postav. Gabriella Baldacchino měla zřejmě zastupovat svěžest a krásu mládí, ale také nevypadá nejlíp. Amy Adams dělala vše možné i nemožné, aby film zachránila. Ono to ale nešlo. Nelze se spoléhat na hvězdnou hereckou akvizici v titulní roli, kvalitní technické zázemí a přijatelnou trikovou složku, když film postrádá kvalitu v zásadních atributech. Režie a scénář jsou prostě marné. 4/10 ()

• V Kouzelné romanci (2007) ztvárnila dceru Morgan herečka Rachel Covey. V tomto pokračování však Morgan ztvárnila Gabriella Baldacchino. Přesto zde můžeme Rachel zahlédnout, a to ve scéně, kdy se Giselle (Amy Adams) poprvé setká s královnou na trhu po změně městečka na království – Rachel zde stojí po pravé straně Giselle s menší holčičkou. (Barunn)