Stredobodom koprodukčnej drámy je postava psychiatra Piotra. Problémy pacientov v nemocnici sa prelínajú s náročnými vzťahmi vnútri rodiny. Syn, s ktorým sa Piotr roky nevidel, sa objavuje na klinike a hrdinova mladá snúbenica sa čoskoro dozvie o jeho predchádzajúcom živote viac, než chcela. Všetky postavy ťaží ich minulosť, ktorá postupne vychádza na povrch, či už v ordinácii, domácich hádkach alebo počas cesty na pobaltský polostrov Hel. Každý má svoje skryté trápenia a obavy. Niekto vyhľadáva pomoc lekára, iný sa s nepríjemnými okolnosťami pokúša vyrovnať sám, ale ich podstatou je stále rovnaká láska, závislosť, sklamanie a nádej. (Art Film Fest)

pierre9

Poľské filmy ma ešte nikdy nesklamali a napriek veľmi nízkemu hodnoteniu tu na CSFD to platí aj o Hel. Silný príbeh s charizmatickými hercami, A. Geislerová bola už len takým bonusom. (Artfilm Fest 2010) ()

marvan

Režisérka se před projekcí filmu omlouvala, že jeho první půlka je pomalá, ale prý v té druhé se všechno zlepší. Kupodivu mě bavila právě ta první půlka, kdy se takříkajíc rozdávaly karty. Druhá půlka nečekaně upozadila doposud rozvíjené motivy a spolehla se na vršení schematických situací, bez výraznější souvztažnosti k předchozímu. Problém je dle mého v neschopnosti autorky skloubit požadavky filmového vyprávění s reálným předobrazem příběhu, z něhož film vycházel. ()

jhrasko

Prvých 20-30minút výborných, náhle, z ničoho nič, absolútne autorské obludárium. Nevyjasnené motívy, nedotiahnuté línie (syn, úplne zbytočné scény syn-milenka), A.Geislerová (milenka) len tak prilepená do príbehu, nech je "zaujímavejší", navyše trápne okopírované preisnerovské hudobné motívy. Neverím a nerozumiem, Kinga Debska. ()

spikey1

Strašně se mi líbil začátek kdy se stotožňujete s hlavním hrdinou, procházka s ním po klinice a nějaká přirozenost jeho života mě hrozně bavila,jeho pád na dno byl ještě zajímavější ale hrozně uměle převyprávěn. a návrat mi zničil příjemné mrazení z toho kam se dá spadnout. ()