Proměna v černou kočku, která kouří cigarety, je jen jedním z mnoha zlověstných triků Bette Davis v tomto humorném filmovém lektvaru, který míchá dohromady kouzla a zkázu. Miranda a její půvabná dcera jsou opravdové čarodějnice, které vtrhnou do života mladého páru, Stevea a Jenny. Miranda se stane jejich novou nevlastní matkou, protože dokáže pobláznit jejich bezelstného otce. Ke všeobecnému zmatku přispívá i to, že obě čarodějky mají k dispozici jen jedno tělo - pokud jej jedna z nich používá, musí druhá žít v těle již zmíněné kočky. Steve a Jenny se musí pokusit překazit Mirandiny podlé plány; naštěstí jim pomůže maminka, soukromý detektiv a suspendovaný policista. Snímek je posledním filmem hollywoodské legendy Bette Davis a provázely jej problémy se scénářem, kvůli kterému Davis natáčení dokonce opustila a který musel být následně upraven. Režisérovi Larrymu Cohenovi nicméně patří velký dík za to, že chřadnoucí slavné herečce dal možnost, aby se naposledy objevila na plátně. I ve své úplně poslední roli je Bette Davis fantastická. (oficiálny text distribútora)

blackrain

Ta macecha byla přímo učebnicový příklad a nějaké ty nemalé nadpřirozené schopnosti byly jen takovou třešínkou na dortu, který nemá na svědomí pejsek a kočička, i když ta číča se tu taky vyskytuje. Tvář Bette Davis se nedá lehko vymazat z paměti, protože byla velmi výrazná. Ale i herci v menších rolích byli nezapomenutelní. Je tu pár zajímavých nápadů. Já jsem se byvila. Je to taková vtipná jednohubka. ()

Aleee89

O tenhle film bych nezavadila, kdyby se v něm ovšem nemihla má milovaná Bette. Je to druhý film, kde jsem ji viděla jako stařenku, a pořád si na to jaksi nemůžu zvyknout. Bohužel byla Bette na plátně dost málo (vysvětlení v zajímavostech k filmu ode mě), což mě mrzelo. Film jako takový je docela kravina, nemá to nějakou hlavu a patu dobrý děj, sem tam jednají postavy jakoby bez motivace... Ale za tu chvíli s Bette mi to stálo a pro mě je každý její film povinnost, proto jsem se dívala i na tohle. ()

cariada

U tohodle jsem se dobře bavil. Dobrá kombinace převtělení z jednoho těla do druhého či do kočky. Celé je to dobře a vtipně pojatý, tak že určitě stojí za zkouknutí. ()

vitekpe

Babickovska Bette, to byl hlavni duvod moji zvedavosti. Pripadala mi docela stara uz v Baby Jane, tak jsem byl zvedavej na konec osmdesatejch.. :-) Film je takova radobyztrestena komedie, na druhou stranu to zas takova prca neni...mozna to je spis parodie na ruzne zname filmy. Ale je to roztomile, zadne vulgarity apod. Bette jako nova manzelka/nevlastni matka (puvodni byla dle fotek na stolku dalsi hollywoodska bohyne a to Joan C.) tam chodi s cigarkem, rozdava hlasky a nebo se premenuje. Jedna projekce urcite neuskodi, a pokud mate radi Bette tak je to pro Vas povinnost. Nejlepsi v celem filmu je Colleen Camp. Samozrejme potesila tez ucast Evelyn Keyes. P.S.: pozorny divak si muze vsimnout nekolika dobrych skrytych vtipku, nejen sosky na stole soukromeho detektiva... :-) ()

• Ve scéně, kdy Jenny říká manželovi o tom, jak moc jí chybí její matka, vidíme dvě fotky Jennyiny zesnulé matky. (duklak2)
  • Bette Davis byla tak znechucena scénářem, že projekt opustila. Scénář byl následně přepsán, aby se vysvětlila její nepřítomnost. (duklak2)
  • Poslední film pro legendární Bette Davis a Evelyn Keyes (Karlos80)