Lebanon, Pennsylvania

• USA Lebanon, Pa.

Will (Josh Hopkins), okouzlující pětatřicetiletý manažer reklamy z Philadelphie, cestuje do Lebanonu v Pennsylvanii, aby pohřbil svého nedávno zesnulého otce. Nečekaně se tam spřátelí se CJ (Rachel Kitsonová), svou bystrou a čerstvě těhotnou, sedmnáctiletou sestřenicí. Will se začne zajímat o CJinu vdanou učitelku (Samantha Mathisová) a CJ se postaví svému hádavému otci – oba budou muset čelit nelehkým rozhodnutím, jakým se v životě vydat směrem. Můžeme překročit vzájemné rozdíly a setkat se někde uprostřed? Toto hořkosladké drama něžně zkoumá kulturní předěl v Americe prostřednictvím jedné rozvětvené rodiny. (oficiálny text distribútora)

kolodej1

takový docela malý film, o muži, který kterému smrt otce poslouží jako ohlédnutí za vlastním životem. Na americkém buranově pozná pár nových lidí, kteří mu vstoupí tak či onak do života. Příjemně, civilně zahrané drama o starostech obyčejných lidí ()

Enšpígl

Sympatická holka a sympatický chlap se pasujou s tím co jim do cesty zavál život osobně. Celkem o ničem, ale to jsou z většiny naše existence taky. ()

dogma97

Uhranula mě Rachel Kitson v roli maturantky CJ svým smutným úsměvem a hustým černým obočím krásné vášnivé Židovky. Ačkoli jde o hlavní ženskou roli filmu, není uvedena v hereckém obsazení - nevím, co je to za podivnou praxi tady na ČSFD, že pokud nemá herec vytvořen profil, není uveden, bez ohledu na velikost role. ()

Radek99

Mám rád tyhle malé nezávislé americké filmy, je v nich hodně ze života. Skromný neokázalý snímek, neokoukané herecké tváře, civilní herectví, melancholicky působící indie hudba, veskrze sympatické vyznění. Smrt otce akceleruje uvědomění si nastávajícího životního předělu, počínající krize středního věku dotlačí hlavního hrdinu k bilancování a přehodnocení dosavadního způsobu života, což přivodí očistnou katarzi a nakonec i kýžené slzy ze ztráty odcizeného, leč stále nejbližšího člověka. Jeho příjezd z Philadelphie do amerického zapadákova je střetem dvou zcela odlišných světů, dvou tváří Ameriky, dvou kultur. Velkoměsto, svět singles, úspěšných kariér a amerického snu, v němž se platí daň v podobě ztráty víry, vyprázdněnosti, povrchnosti a ztráty vědomí smyslu života, a svět maloměsta, s palčivým vědomím provinčnosti, zapadákova, odkud se spíš jen utíká, kde ale ještě na druhou stranu lidé usedají v kruhu rodiny k jídlu ruku v ruce se společnou modlitbou a kde křesťanství není jen prázdné slovo. Tady ještě funguje rodina, komunitní pospolitost a křesťané tu stále provozují jakousi záchrannou sociální síť, do které padá každá mladičká těhotná dívka, a jelikož existují dva světy, existují i dvě pravdy, jak nahlížet na podobný fenomén...stejně jako na všechny ostatní odlišnosti... Opravdu velmi vnímavý film, který si tuhle dichotomii nejen že uvědomuje, ale nestraní ani jednomu z úhlů pohledu... ()

Malarkey

Amíci se v těch jejich nezávislejch dramatech rádi vyžívají ve špatně fungujících, někdy šílených a rozhodně ne stereotypních rodinách. Tohle je přesně ten příklad filmu, kde se jedna taková fajnová rodina z Lebanonu objeví. A jako správní Amíci to natočí naprosto tradičně k jejich nezávislým dramatům. Na jednu stranu fajn, na druhou stranu úplně obyčejně. Člověk se na film podívá, řekne si, že je fajn, ale za tejden se mu prolne s hromadou dalších, které se stále sypou do stále stejné kopy nezávislých amerických dramat. ()