Rozprávky bratov Grimmovcov: Husiarka

(TV film)
  • Česko Princezna Husopaska (viac)

Husiarka je príbeh princeznej Elizabeth, ktorá cestuje na svadbu za svojim milovaným princom Leopoldom. Na ceste za ním sa ale dohodne so svojou slúžkou aby sa vymenili. A tak sa z princeznej stane husiarka a zo slúžky nevesta... (STV)

Pajky3

Uznávám, že hlavním motivem pro sledování byla účast zrzky Karoline Herfurth. Ta je totiž pěkná a ne jako ta blonďatá fuchtle. Nakonec se z toho, ale vyklubala docela příjemná pohádka. Která na to, že je natočená podle Grimmů je dost světlá. Navíc má krátkou stopáž, takže se tam pořád něco děje a rozhodně se nestihnete nudit. ()

Vejrrr

Pořádně nevím, proč se vlastně jen po dvaceti letech natáčela ta samá pohádka se skoro stejným dějem i kvalitami. Že by němcký pohádkový svět vyžadoval husopasku čistě v německé herecké sestavě? To jsem nepochopil, ale raději po tom nepátrám a moje vysoký hodnocení se zakládá na tom, co jsem viděl. Nenásilná, pohodová a klasická pohádka, kde se do hodiny vešlo všechno, co si od slušný pohádky lze přát. ()

Jezinka.Jezinka

Krev je infekční materiál a hlas krve neznamená to, že špinavý šnuptychl bude mluvit. Opravdu ne. V knížce to ještě působí poeticky, vidět to je víc, než si dětské oko zaslouží. Princ je bezesporu mutant, ale je to hodný chlapec, co mu taky zbývá, když hezkej není, že jo? Princezna dokáže nemožné a chvílemi je i sympatická, jsou to krátké chvilky a jsou asi jen tři, ale jsou. Nejlíp z toho nakonec vychází, kromě Falady samozřejmě, ten malý kluk. ()

eFOXsize

Herci mohli být vybráni lépe, ale není to tak strašné jako u jiných německých pohádek. Vizuální stránka snímku mi přijde moc pěkná vzhledem k tomu, že je to televizní film a kladně hodnotím i délku, to je vskutku bonus. Mně se to docela líbilo, chvílema i více než husopaska s Morávkovou. Za mě 3*, za děti 3,5*. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Výprava 6/10/// +slušná výprava, pěkný a kvalitní obraz, příroda, moderní vizáž -její sokyně je trapná a ostatní herci nápodobně/// Není to tak zprzněné jak bývá u německých pohádek běžné, naopak je to hezké, jednoduché. Bohužel taky naivní a krátké, ale aspoň si u toho odpočinete. Velmi pak potěší Karoline Herfurth, byla zase radost jí vidět./// Celkem 44%/// ()